Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Яна Кошелєва: як виявити ранні форми раку молочної залози за допомогою мамографії?
мамографія мамологія кропивницький

В чому сенс методу? Які переваги мамографії? У яких випадках потрібно проводити мамографію, а не ультразвукове дослідження? Відповідає на питання лікар онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

Мамографія — основний ефективний метод скринінгу грудей у всьому світі.

1. Міжнародні протоколи діагностики РМЗ на ранній стадії рекомендують проведення першої мамографії пацієнткам у віці 40 років, а в деяких випадках і раніше (за показаннями). На цьому етапі важливо оцінити структуру молочних залоз і не пропустити небезпеку, відстежити динаміку вікових змін в подальшому.

2. Наступні мамографії бажано виконувати щорічно.

3. На будь-якому віковому етапі можна заручитися консультацією фахівця в цій сфері — професійного лікаря-мамолога. Рекомендований щорічний огляд. «Якщо ви перебуваєте в так званій «зоні ризику» (рак молочної залози зустрічався у близьких родичок), то перший огляд мамолога найкраще пройти, починаючи з 30 років, можна і раніше (за показаннями).

4. Такий скринінг допомагає оцінити стан молочних залоз, розібратися в ряді патологій, вікових змін, тобто інволютивних (пов’язаних із щільністю і компонентами молочних залоз), призначити і провести додаткові дослідження за показаннями (УЗД/еластографія, цифрова мамографія, МРТ), корекцію і профілактику інших патологій.

5. Діагностична мамографія проводиться незалежно від віку пацієнтки (за направленням лікаря), якщо присутні клінічні скарги. Рекомендується регулярне спостереження і відвідування фахівця мінімум раз на рік», — говорить онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва.

мамографія мамологія кропивницький

В чому переваги мамографії?

• Об’єктивність: якщо результат діагностики не влаштовує або є сумніви в діагнозі, знімки мамографії або диски з зображеннями завжди можна перевірити ще раз в іншого рентгенолога, щоб отримати другу думку.
• Приблизно третина всіх видів раку молочної залози — це карцинома in situ, яка в 90% на ранніх стадіях проявляється тільки мікрокальцинатами; саме їх показує мамографія — зазвичай в тому місці, де новоутворення ще не видно.
• 3-4 з 10 випадків РМЗ виявляють саме на щорічних планових перевірках при проведенні мамографії.
• При проведенні вдосконаленої цифрової мамографії в TomoClinic дискомфорт при стисканні молочної залози мінімізований, в той час як неприємні відчуття можуть виникнути при діагностиці на інших, більш застарілих моделях мамографів.

Які мінуси мамографії?

• У кожної четвертої жінки у віці від 40-50 років діагноз РМЗ як діагностують, так і «пропускають» на мамографії: чутливість апарату знижується при високій щільності молочної залози, а тому можна зустріти хибнопозитивні або негативні результати.

Чи є протипоказання?

• Мамографію не проводять в період лактації і запальних захворювань.
• Є обмеження за розміром молочних залоз (на мамографії складно проглядається дуже маленькі або занадто великі груди).

Важливо. Крім проведення діагностичних профілактичних обстежень (УЗД і цифрова мамографія), щорічно навіть при відсутності скарг кожну жінку повинен оглядати лікар клініцист-мамолог, який дасть відповідні рекомендації. Це запорука жіночого здоров’я і впевненості в завтрашньому дні.

Дорогі жінки! Скринінг грудної залози за допомогою УЗД і мамографа бажано проводити вчасно і згідно з планом обстежень. Не відкладайте візит до фахівця, незалежно від того, спостерігаєте ви якісь симптоми в грудях чи ні. Для запису звертайтеся в TomoClinic щодня — за телефоном 0 800 30 16 78.

Задати питання