Єдиний в Україні Центр лікування раку методом томотерапії

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Єдиний в Україні Центр лікування раку методом томотерапії

«Український Центр Томотерапіі» (УЦТ) – приватна онкологічна клініка на території Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, де вперше в Україні для лікування раку використовується метод томотерапіі. До відкриття УЦТ цей метод з найближчих країн був доступний тільки в Польщі.

Томотерапія – революційна система радіотерапії, яка кардинально змінила уявлення онкологів про можливість променевої терапії. Томотерапія може стати ефективним методом навіть в тих випадках, коли інші методи лікування або інші лінійні прискорювачі виявилися безсилі.

Перших пацієнтів УЦТ прийняв у березні 2015 року, підготовчі роботи для відкриття такого Центру в Україні тривали менше 1 року. У проектуванні і будівництві клініки брали участь кращі онкологи, радіологи, медичні фізики та інженери з більш ніж 10 країн, таких як США, Німеччина, Іспанія, Грузія, Польща, Словаччина, Японія, Швеція. З відкриттям «Українського Центру Томотерапії» Кіровоград став в один ряд з кращими світовими центрами онкологічної допомоги більш ніж в 30 країнах на всіх континентах, де використовується метод TomoTherapy.

Украинский Центр Томотерапии

Томотерапія в дослівному перекладі – «лікування тонким зрізом», це відносно новий метод лікування онкологічних захворювань (розроблений в 2002 році), що відноситься до області променевої терапії. В даний час томотерапія з успіхом застосовується в провідних клініках Німеччини, США, Японії та інших розвинених країн, піднімаючи лікування раку на якісно новий рівень.

Апарат поєднує в собі високу точність комп’ютерної томографії та модульовану інтенсивність дози з передовими технологіями планування опромінення, дозволяючи застосовувати широкий діапазон режимів впливу на уражені раком вогнища. Методом томотерапіі можна лікувати як велика кількість вогнищ, так і застосовувати на значній площі. Завдяки регулюванню дози опромінення і високоточного визначення локалізації пухлини, впливу опромінення піддаються тільки тканини пухлини, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини і органи.

Для установки потрібного режиму перед початком кожного сеансу опромінення апарат томотерапіі виробляє КТ-сканування. Вплив на пухлину відбувається за допомогою декількох тисяч дрібних променів, що сходяться в пухлини під різними кутами. Планування і координацію лікування виробляє мультипроцесорний комп’ютер. У порівнянні з іншими методами променевої терапії томотерапія має ряд переваг:

• Вплив на пухлини великих розмірів

• Апарат кожен раз коригує зону опромінення, проводячи сканування комп’ютерною томографією. На звичайній апаратурі кожен сеанс опромінення повторює попередній, впливаючи на одну і ту ж зону без урахування зменшення пухлини, зміни ваги пацієнта, руху внутрішніх органів. Відповідно, страждають здорові тканини.

• Томотерапія є ідеальним методом для підготовки пацієнта до трансплантації кісткового мозку, так як дозволяє опромінити тільки кістковий мозок, не зачіпаючи життєво важливі органи.

• При множинних метастазах різної локалізації апарат дозволяє опромінити їх одночасно, метод ідеальний для лікування новоутворень в важкодоступних місцях.

• Незначний ризик побічних явищ, оскільки вплив на здорові тканини практично виключено. Томотерапія по праву вважається майбутнім променевої терапії, оскільки на сьогоднішній день це найбільш щадна і ефективна методика лікування онкологічних захворювань, успішно справляється з пухлинами будь-якого виду і локалізації.

Крім апарату TomoTherapy HD американської компанії Accuray, в УЦТ встановлено експертне обладнання японської компанії Toshiba останнього покоління для ранньої діагностики раку і шведський лінійний прискорювач Elekta Synergy.