Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Закриття кабінетів застарілої променевої терапії в Кропивницькому та Олександрії: де лікуватись онкохворим?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Закриття кабінетів застарілої променевої терапії в Кропивницькому та Олександрії: де лікуватись онкохворим?

Кабінет променевого лікування онкозахворювань в Олександрії та Кропивницькому мають намір закрити після повного вичерпання ресурсу ізотопу. І не тільки тому, що немає грошей на нове джерело. Чиновники вважають, що найкращим виходом з цієї ситуації може стати направлення онкохворих області на сучасну променеву терапію в «Український Центр Томотерапії», частково або повністю за державний кошт.

За словами керівника обласного управління охорони здоров’я Олега Рибальченка, променева терапія буває різна – сучасна і допотопна. Сучасні лінійні прискорювачі – це революція в порівнянні з гамма-опроміненням. Вони дозволяють з високою точністю направити промінь в пухлину, а комп’ютерні програми розроблять унікальну схему опромінення.

У Кіровоградській області є лише одна така установка. Вона працює в приватній онкологічній клініці – «Українському Центрі Томотерапії» у Кропивницькому. Клініка розташована на території Кропивницького обласного онкологічного диспансеру, та була створена завдяки успішному формату приватно-державного партнерства між європейськими інвесторами і Кіровоградською областю.

tomotherapy-tomohd-3.jpg

Єдина в Україні установка для сучасної променевої терапії – томотерапії

Рибальченко вважає, що це і є майбутнє. На його думку, завдання обласної влади – оплатити лікування хворих в приватній клініці, а два променевих кабінети в Олександрії і обласному онкодиспансері – закрити. Ізотоп, який лікує, вичерпався в обох диспансерах. Вартість ізотопу становить 7-10 мільйонів гривень за штуку і його виробляє Росія.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко має ту саму позицію. Він вважає оптимальним закрити променеві кабінети і направити хворих у сучасну клініку за бюджетні гроші:

«Якби ми могли поставити центр томотерапії в Олександрії, то проблем не було б, однак це нереально, тим більше, що потужність центру в Кропивницькому дозволяє охопити всю область. Для пацієнтів це буде безкоштовно, оскільки платити за це буде обласний бюджет », – поділився Коваленко.

Питання покупки ізотопів для кабінетів Коваленко вважає недоречним:

«Його ніде неможливо придбати, крім Росії. А купити у Росії – неможливо», – сказав він.

Голова обласної депутатської комісії з охорони здоров’я Ірина Чемерис з попередніми доводами теж згодна. За її словами, іншого виходу, крім як лікувати хворих в Томоцентрі, і немає. Адже грошей на ізотопи область не виділила.

«Оскільки грошей не знайшли ні в минулому році, ні на початку цього, то хворим компенсуватимуть послугу Томоцентра», – сказала вона.

При цьому депутат додала, що компенсація, можливо, буде частковою. Також вона зазначила, що хіміотерапію і оперативне лікування в Олександрії збережуть.

Заступник голови обласної депутатської бюджетної комісії Валерій Кальченко – поки єдиний, хто заявив, що треба подумати. І додав, що питання про необхідність придбання ізотопів чує вперше.

За словами Рибальченко, на сьогодняшній день в департаменті охорони здоров’я лежить два запити на ізотопи. По одному від головлікаря обласного онкодиспансеру та головлікаря Олександрійського. Ці запити потраплять на розгляд депутатськими комісіями, і буде прийнято рішення про подальші дії.

Задати питання