Запущено лінійний прискорювач Elekta Synergy

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Запущено лінійний прискорювач Elekta Synergy

Український Центр Томотерапіі розширює свої можливості в лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Центр Томотерапіі на Кіровоградщині прийняв перших пацієнтів тепер вже для лікування на сучасному лінійному прискорювачі Elekta Synergy. Вже на цьому тижні пацієнти отримують перші фракції ефективного радіотерапевтичного лікування.

Нагадаємо, Український Центр Томотерапіі відкритий в рамках проекту державно-приватного партнерства, яке вперше було реалізовано саме на Кіровоградщині. Це важлива подія не тільки для Кіровоградщини, а й для України в цілому. Воно стало можливим завдяки об’єднанню навколо онкологічних проблем всіх – місцевої влади Кіровоградщини, фахівців центру Томотерапіі і Кіровоградського онкологічного диспансеру. За підтримки виробників обладнання і з залученням іноземних фахівців в Українському центрі Томотерапіі лікування пацієнтів проводиться як на системі Томотерапіі, так і на повністю цифровому лінійному прискорювачі Elekta, що забезпечує проведення всіх сучасних методик радіотерапії в умовах високо роздільної візуалізації. Лікарі центру успішно завершили всі етапи навчання, до якого були залучені досвідчені фахівці з багатьох країн світу (Швеція, Англія, Росія, Білорусія, Німеччина). За їхніми відгуками фахівці Центру вразили всіх наполегливістю у навчанні та швидким засвоєнням складного обладнання.

В Українському центрі Томотерапіі, який працює на базі Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, діє повний комплекс обладнання світових виробників, крім системи Томотерапіі компанії Accuray (США) і цифрового лінійного прискорювача Elekta (Великобританія, Швеція), це також і сучасний комп’ютерний томограф та магнітно-резонансна томограф Toshiba (виробництво Японії), спеціальне обладнання для дозиметрії, позиціонування та іммобілізації.

Всі системи центру об’єднані в єдиний комплекс, керований контрольної комп’ютерною системою. Весь процес перебування хворого в онкологічному центрі повністю комп’ютеризовано. При первинному зверненні дані пацієнта вносяться в електронну медичну карту пацієнта, в яку також заносяться всі дані по діагностиці, планування і безпосередньо проведення лікувальних процедур, що дозволить контролювати ефективність лікування і проводити подальше відстеження стану пацієнта.

В майбутньому відкриття Українського центру Томотерапіі має стати прикладом для інших українських онкологічних установ в області приватно – державного партнерства для забезпечення сучасного лікування онкологічним хворим в Україні.