Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Заради людей, які долають рак: нові знання лікарів — це нові можливості для пацієнтів

Завершився XIV З’їзд онкологів і радіологів України — форум, насичений яскравими доповідями фахівців у лікуванні ракових захворювань. Масштабний медичний конгрес зібрав онкологів, радіотерапевтів, онкохірургів, хіміотерапевтів з різних міст України та з-за кордону. Ми впевнені, що нові знання, новий досвід, отримані кожним спеціалістом на з’їзді, обов’язково повернуться до людей, які долають рак, новими ефективними методами лікування.

Саме тому в з’їзді брала участь велика команда наших фахівців. Серед спікерів форуму — головний лікар TomoClinic Степан Крулько і завідуюча відділенням променевої терапії Наталія Серьогіна.

Степан Крулько виступив з доповіддю «Мультимодальний підхід у лікуванні пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями голови та шиї» на секції «Проблемні питання в лікуванні пухлин голови та шиї». Отоларинголог, відомий хірург-онколог, доктор Крулько висвітлив необхідність комплексного підходу при лікуванні утворень голови-шиї, поділився з колегами досвідом нашої клініки, де поряд із хірургічним лікуванням ми застосовуємо і променеву терапію, хіміотерапію для зменшення пухлини перед операцією або для зниження ризику рецидиву після операції.

Наталя Серьогіна зробила дві доповіді на секції «Радіаційна онкологія і ядерна медицина в онкології»: теми — «Гостра і пізня токсичність при гіпофракційній променевій терапії раннього раку молочної залози», «Стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) при олігометастатичному раку нирки».

Доктор Серьогіна доповіла колегам про результати застосування гіпофракційної радіотерапії при лікуванні раку грудей на ранніх стадіях, підкресливши ряд переваг для жінок: наші пацієнтки отримують менше сеансів (фракцій), ніж зазвичай: 15-16 замість стандартних 25, проте загальна доза опромінення дорівнює класичній. При цьому променеві реакції, тобто побічні явища, також можна порівняти: виражені не більше, а іноді і менше. Це означає, що жінки менше знаходяться в клініці, набагато швидше проходять курс променевого лікування з таким же ефектом, як і при класичній схемі.

У другій доповіді Наталя Серьогіна поділилася досвідом лікування метастазів в головний мозок при раку нирки. Як показала колегам провідний променевий терапевт, у таких випадках ефективно саме стереотаксичне опромінення, тобто застосування радіохірургії.

З’їзд завершено. Що дав конгрес лікарям і пацієнтам? Ми думаємо, що найголовніше: пацієнтам — нові перспективи; лікарям — можливість підвищити рівень. Адже високий рівень у медицині — це саме зацікавленість фахівця в своїй роботі, в поліпшенні професійних навичок, поглибленні знань. А наші лікарі — по-справжньому талановиті люди, що працюють з повною самовіддачею і напругою.

Задати питання