Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення

Завдяки найдосконалішим апаратам променевої терапії, якими оснащений наш центр (унікальна для України система Томотерапіі та лінійний прискорювач Elekta Synergy®), ми можемо проводити дуже складні і точні процедури, застосовуючи високі технології. Це має величезне значення для всіх пацієнтів, які проходять у нас радіотерапію: прицільно знищується пухлина, і мінімум впливу йде на здорові тканини.

Щоб ви зрозуміли, наскільки критично важливим є використання в роботі новітнього обладнання, ми пояснимо, в чому небезпека застарілих апаратів.

У чому криється небезпека?

Насправді людське тіло не статичное: фактично всі наші органи здійснюють нормальні фізіологічні рухи. Саме варіабельність (зміни) розташування окремих органів і обмежує точність, з якою може бути проведено лікування. Це призводить до невизначеності та помилок у медичних закладах, де ще використовують для променевої терапії застаріле обладнання, зокрема кобальтові апарати.

При роботі на застарілому обладнанні, щоб компенсувати зміни в положенні органів, доводиться розширювати межі поля лікування, що неминуче пов’язано з опроміненням здорових тканин, викликає багато побічних ефектів і збільшує ризик довгострокових наслідків.

У чому переваги нашого обладнання і чому ми застосовуємо технологію IGRT — променеву терапію під візуальним контролем?

Наше ультрасучасне обладнання дозволяє зменшити межі полів лікування і забезпечити високу точність донесення дози саме в пухлину.

Ми застосовуємо променеву терапію під візуальним контролем — технологію IGRT. Особливість цієї лікувальної техніки в тому, що кожен день перед проведенням чергового сеансу променевої терапії фахівці перевіряють положення органів і порівнюють його з тим положенням, в якому вони повинні знаходитися.

Перед кожною процедурою пацієнт проходить КТ-сканування. Наші лікарі отримують зображення пухлини і навколишніх тканин. Порівнюючи правильні і знов отримані результати, ми можемо визначити, які зміни потрібні. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта в точно заплановане положення.

Застосування технології IGRT дозволяє нам постійно контролювати зміни. Якщо межі утворення зсуваються, система зупиняє процес, сигналить фахівцям, що потрібно перепланувати, інакше можна пошкодити здорові тканини. Тобто сама система не допускає небезпечного впливу, і лікарі змінюють план.

«Адже ми нічого не вигадуємо і не придумуємо, а застосовуємо технології, які використовують у світі для того, щоб променеве лікування було максимально ефективним і максимально щадним», — підкреслює директор нашого центру Володимир Ященко.

Завдяки IGRT ми можемо бути впевненими, що при кожному сеансі пухлина отримує вбивчу для неї дозу і що навколишні здорові структури дійсно знаходяться за межами полів опромінення.

Це призводить до покращення результатів лікування і до зниження частоти і важкості побічних ефектів.

Залишилися питання? Телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

Задати питання