Зовнішність змінилася під час лікування: як бути?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Зовнішність змінилася під час лікування: як бути?

Типова «побічка» терапії онкопацієнта — втрата волосся. Але не має втрачатися повага до себе як до особистості, прийняття себе, любов до себе. Це корисні навички для кожної людини, а якщо ви наразі перебуваєте у ролі пацієнта — тим паче. Щоби прийняти змінене тіло в процесі лікування, потрібно навчитися не розділяти тіло та психіку: тіло — це лише частина вас як особистості. В процесі такого прийняття дзеркало важливо сприймати як доброго помічника, хоча спочатку до нього може бути і зовсім інше ставлення.

Будьте уважними до себе, посміхніться своєму відображенню, зосередьтесь на теперішньому моменті, помічайте позитивні речі/явища/події навколо. В цей час неймовірно важлива підтримка рідних та близького оточення, пацієнтських спільнот, а також фахова підтримка психолога.

Якщо виникли складнощі з нової зовнішності або інших питань, цьому завжди можна навчитися. Іноді — з родичами або близькими людьми, але професійно та ефективно у цьому допоможе лише психолог. В нашому центрі для вас працює висококласний психолог Яніна Петренко. Запишіться на прийом за номером клініки — 0 800 30 15 03.

Задати питання