«У TomoClinic працюють лікарі, у яких за плечима багато років роботи в сфері онкології. Гемангіобластому лікують за міжнародними протоколами, застосовуючи кілька методик одночасно. Томотерапія допомагає нейтралізувати ракові клітини, весь інший організм при цьому отримує мінімальний вплив. Якість і спосіб життя пацієнта при цьому ми намагаємося зберегти на колишньому рівні навіть після лікування пухлини».
Гемангіобластома — доброякісна пухлина, що формується з кровоносних судин. Новоутворення локалізується в межах центральної нервової системи, найчастіше — в мозочку, але в окремих випадках може розташовуватись у спинному чи головному мозку.
Захворювання не має чіткого гістологічного походження і проявляється порушенням нормального відтоку спинномозкової рідини та ураженням мозочка.
У загальній статистиці новоутворень, що локалізуються в черепній коробці, гемангіобластома діагностується у 2% серед усіх випадків. До групи ризику розвитку пухлини потрапляють люди у віці 30-65 років. Чоловіки частіше страждають на захворювання, ніж жінки.
У багатьох випадках причиною розвитку гемангіобластоми є хвороба Гіппеля-Ліндау. Захворювання успадковується аутосомно-домінантним шляхом та характеризується множинними вродженими кістами внутрішніх органів. Гемангіобластома, спричинена захворюванням Гіппеля-Ліндау, найбільш схильна до рецидиву в інших відділах центральної нервової системи.
Гемангіобластома поділяється на дві основні категорії: макроскопічну і мікроскопічну.
Типи макроскопічної гемангіобластоми:
Типи мікроскопічної гемангіобластоми:
Основна причина розвитку гемангіобластоми — спадкова хвороба Гіппеля-Ліндау. Факоматози з’являються внаслідок генетичних мутацій третьої хромосоми. Наслідком хвороби є розвиток множинних пухлин спинного мозку, нирок та підшлункової залози.
Фактори, що можуть спричинити розвиток гемангіобластоми:
Симптоматика при захворюванні залежить від місця локалізації пухлини.
Розрізняють 3 підтипи ознак гемангіобластоми:
Загальномозковим ознакам притаманний сильний головний біль. Дискомфорт від спазму, що локалізується в задній частині голови, неможливо усунути спазмолітичними препаратами і анальгетиками. Больовий синдром супроводжується нудотою і частими позивами до блювоти.
Поширеною ознакою гемангіобластоми є порушення функцій зорового нерва. Проблеми із зором змушують пацієнта звернутися в офтальмологічну клініку, що ускладнює діагностику захворювання. Також на нечіткість симптомів і складність діагностики впливає вестибулярна атаксія, ознаки якої подібні запаленню внутрішнього вуха при середньому отиті.
До ознак мозочкового типу відноситься мозочкова атаксія. Патологія має комплекс специфічних порушень статичної та динамічної моторики, розлад координації рухів.
При обстеженні у невролога може бути діагностована мегалографія (зміна звичного почерку на більш некерований і великий), а також дисметрія (некоординовані рухи з широким охопленням). Пацієнту складно виконати звичайну вправу: з закритими очима доторкнутися пальцем до кінчика носу.
Небезпека пухлин мозочкового типу полягає у їх стрімкому рості. Велика пухлина тисне на структури мозку і провокує відхилення функцій, за які відповідає друга півкуля. Таким чином хвороба класифікується двостороннім ураженням головного мозку.
До віддалених симптомів відносять:
На пізніх стадіях захворювання спостерігається розвиток психічних розладів. Пацієнт стає дратівливим і агресивним або навпаки може відчувати апатію й депресію.
Через різнобічність симптомів діагностувати гемангіобластому мозочка досить складно. Для постановки діагнозу велике значення має консультація офтальмолога. Під час обстеження фахівець виявляє застійні диски зорових нервів. І саме ця причина може вказати на розвиток онкології.
Основні методи діагностики:
Лікування гемангіобластоми передбачає декілька методів — хірургічне втручання, променеву терапію та хіміотерапію. У складних клінічних випадках фахівці складають план лікування гемангіобластоми після операції.
Клініка має у розпорядженні інноваційну систему TomoTherapy HD, лінійний прискорювач Elekta Synergy та діагностичний комплекс Toshiba Medical Systems. Сучасні радіотерапевтичні прилади дозволяють максимально точно впливати на пухлину, не зачіпаючи сусідні тканини. План і методика лікування в TomoClinic розробляються командою фахівців суміжних спеціальностей, що дозволяє обирати найбільш ефективні методи в кожному індивідуальному випадку.
Променева терапія при гемангіобластомі спрямована на сповільнення росту пухлини. Цей метод також використовують для хворих, яким оперативне втручання за станом здоров’я протипоказане. Ще одним свідченням щодо методу променевої терапії є неоперабельність гемангіобластоми через її локалізацію.
Хіміотерапія передбачає лікування спеціальними медичними препаратами, що негативно впливають на пухлину, сповільнюючи її ріст та розвиток. Препарати застосовують інтратекальним методом (після проколу твердої мозкової оболонки). Інтратекальний метод дозволяє максимально ефективно впливати на новоутворення.
Хіміотерапія в TomoClinic застосовується і як самостійний метод лікування, і в комплексі з променевою терапією для максимальної результативності.
Хірургічне лікування передбачає цілковиту резекцію новоутворення за допомогою краніотомії, а також видалення ділянки потиличної частини кістки і резекції дужки 1 шийного хребця. За рахунок сучасних систем нейронавігації вдається максимально точно впливати на уражене місце, не торкаючись оточуючих тканин. У випадку з кистозною макроскопічною гемангіобластомою проводиться аспірація внутрішньої речовини кісти. Видалення пухлини хірургічним шляхом призначається за наявності показань та за результатами діагностики розмірів, структури і локалізації пухлини. У неоперабельних ситуаціях може бути проведена нерадикальна резекція частини новоутворення для покращення стану пацієнта.
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію гемангіобластоми:
Гемангіобластома головного мозку — доброякісна пухлина, яка при кардинальному видаленні не схильна до рецидивів. Сприятливий прогноз спостерігається більш ніж у 80% випадків.
Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.
Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.
Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку гемангіобластоми, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!
Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.
Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.