Гліобластома головного мозку

Оncological Center TomoClinic>Види раку>Гліобластома головного мозку

«Мультиформні гліобластоми неймовірно агресивні і швидко ростуть, тому важливо діяти максимально швидко щодо діагностики та лікування пацієнта. Цей вид онкології вважається найбільш поширеним серед всіх, які зустрічаються в головному мозку. Лікувальна схема завжди складається з урахуванням міжнародних протоколів, стану здоров’я пацієнта, властивостей пухлини. Також ми беремо до уваги, чи було проведено опромінення раніше».

Олексій ЗінвалюкІнженер-радіолог (медичний фізик) TomoClinic

Пухлини мозку є досить рідкісним видом онкології і за статистикою займають 1,5% серед усіх видів пухлин. Вони можуть бути доброякісними і злоякісними. Чи можна вилікувати пухлину без операції? Можна, якщо пухлина не росте і не заважає довколишнім тканинам. Але в інших випадках, коли пухлина активно розвивається, без комплексного лікування не обійтися.

Раніше одним з факторів появи і розвитку пухлин вважався вік, але, на жаль, в Україні останнім часом фіксується все більше випадків діагностики новоутворень серед молоді. Причини стрімкої зміни статистики в бік хвороби на сьогоднішній день не встановлені фахівцями, як і не виявлено точні причини появи пухлин головного мозку.

Що таке гліобластома?

Гліобластома — це злоякісна пухлина, яка швидко розвивається всередині черепної коробки. В результаті активного розростання пухлина стає все більше, здавлює головний мозок і проростає в тканини, тим самим руйнуючи його. Такий вид пухлини вкрай небезпечний через швидке зростання і відсутність чіткої межі між здоровими і ураженими тканинами.

Що викликає гліобластому головного мозку?

Факторами ризику, що впливають на розвиток гліобластоми, вважаються:

 • Спадковість. Пухлина головного мозку в деяких випадках може виникати у членів однієї сім’ї.
 • Нейрофіброматоз. Це спадкове захворювання, при якому відбуваються генетичні порушення. Дана хвороба збільшує ризик розвитку гліобластоми.
 • Присутність астроцітром. Гліобластома головного мозку в 10% випадків розвивається саме з астроцитарної пухлини низького ступеня злоякісності.
 • Зовнішні фактори. Хімічні речовини, особливо такі, як полівінілхлорид, негативно впливають на гліальні клітини.
 • Менш небезпечним є іонізуюче віпромінювання. Вірусні захворювання, а також потрапляння в кору головного мозку вже заражених антитіл в ході природного кровотоку.

Гліобластома: симптоми

Гліобластома головного мозку може діагностуватися на ранніх стадіях завдяки своїй симптоматиці. Якщо пухлина локалізується недалеко від центрів мозку, які відповідають за рухи або мову, то у людини можуть траплятися непритомність, раптові і безпричинні порушення мови і координації.

Також онкологія даного виду може проявляти себе через такі симптоми:

 • Часті головні болі різної сили, які неможливо нейтралізувати за допомогою таблеток
 • Натяки на блювотні позиви після ранкового пробудження
 • Погіршення зору і пам’яті, плутанина з запахами (втрата нюху)

Але, на жаль, немає гарантії, що у пацієнта проявляться саме ці ознаки. Пухлина може локалізуватися так, що не даватиме жодного тиску на активні центри і мозок.

Діагностика пухлин мозку в Україні

Перераховані вище симптоми — це привід негайно пройти обстеження. Гліобластома діагностується за допомогою таких процедур:

 1. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) та комп’ютерна томографія (КТ). Якщо онколог підозрює, що у пацієнта гліобластома головного мозку, то він призначає МРТ/КТ з контрастуванням. Контрастна речовина допомагає виявити на знімку локалізацію, межі і розмір пухлини. Вартість процедур з контрастуванням буде дорожче, ніж звичайних.
 2. Пункційна біопсія — дослідження частинки тканини з пухлини для визначення її вигляду і підвиду. Таким способом можна діагностувати мультиформні гліобластоми.
 3. Ехоенцефалографія і електроенцефалографія.
 4. Ендоскопічне дослідження.

Індивідуальне лікування призначається пацієнту після проходження всіх необхідних діагностичних процедур, і тільки після них фахівець може давати прогноз.

Гліобластома: лікування та профілактика

Лікування пухлин мозку — одне з найскладніших завдань для фахівців. Для цього може застосовуватися як комбінований метод (паралельне застосування хірургічного, променевого та хіміотерапевтичного методів), так і окремо проводиться опромінення головного мозку або хіміотерапія пухлин головного мозку. Бувають випадки, коли лікування проводиться без операції.

Також гліобластома може лікуватися за допомогою таких методик, як:

 • Радіохірургія. Використовується для лікування пухлин у важкодоступних місцях головного мозку. Особливо ефективна для лікування гліобластом на ранніх стадіях. Крім того, радіохірургія також проводиться після хірургічного втручання, що дозволяє знизити ймовірність рецидиву.
 • Променева терапія. Гліобластома непогано піддається лікуванню цією методикою. Найчастіше радіотерапію застосовують для лікування мультиформних гліобластом, які вже досягли розміру більше 30 мм.

Лікування гліобластом в TomoClinic

Інноваційні рішення в TomoClinic

TomoClinic — це сучасна онкологічна клініка європейського рівня, в якій вперше в Україні пацієнтам з онкологічними захворюваннями доступний найбільш точний і щадний метод лікування (томотерапія). Так як гліобластома — одна з найскладніших пухлин, наші фахівці, провівши всі необхідні діагностичні дослідження, підбирають оптимальний план лікування. Безкомпромісний для пухлини і щадний для організму.

Апарат Tomo HD, встановлений в нашому центрі, є золотим стандартом серед систем для дистанційної променевої терапії. І навіть в тих випадках, коли інші методи безсилі, Tomo HD досягає поставленої мети з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин, таким чином дозволяючи продовжити лікування пацієнта.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію гліобластоми:

Вартість, необхідну кількість процедур, методи діагностики онкологічних захворювань — цю та іншу інформацію ви можете дізнатися, зателефонувавши в наш центр.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування гліобластом, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання