Лікування раку простати на 2 стадії

Оncological Center TomoClinic>Види раку>Лікування раку простати на 2 стадії

«На даному етапі метастази в лімфовузли і поруч розташовані органи практично відсутні. Це означає, що при комплексній терапії (включаючи променеву) вилікувати таку онкологічну недугу можна цілком успішно. В кожному окремому випадку при раку передміхурової залози на 2 стадії ми проводимо трьохетапну діагностику. Тільки після неї нами розробляється тактика лікування для досягнення максимального результату».

Тетяна БойкоЗаступник головного лікаря, лікар-радіолог

Простата — залоза, яка знаходиться під сечовим міхуром і продукує компоненти насінної рідини. Пухлина цієї локалізації вважається гормонозалежною, ризик її появи пов’язаний з підвищеним тестостероном в крові. Рак, який діагностують в залозі вже на другій стадії, без своєчасного лікування може швидко поширитися на сусідні тканини і органи. TomoClinic пропонує зі свого боку комплексний підхід в лікуванні новоутворення, щоб не допустити подальшого поширення хвороби.

Симптоми раку передміхурової залози 2 стадії

Ознаки появи новоутворення в організмі на цьому етапі виявляються не дуже явно і їх часто плутають з симптомами інших супутніх патологій сечостатевої системи. Однак найчастіше рак передміхурової залози на другій стадії знаходять зовсім випадково при плановому огляді, який рекомендований чоловікам старше 40 років як регулярний і щорічний.
Для комплексного обстеження та візиту до лікаря досить буде виявити 2-3 симптоми з перерахованих:

 • Нетримання сечі або навпаки ускладнене сечовипускання (іноді з болем)
 • Помилкові і часті позиви до сечовипускання (особливо вночі), сеча при цьому виходить повільно, струмінь переривається
 • Домішки крові в сечі і спермі
 • Статева функція порушується, дискомфорт при еякуляції
 • У нирках з’явилися камені
 • Ноги починають набрякати
 • Вага може без причини знизитися
 • Сонливість, безсоння
 • Слабкість і нездужання

Діагностика

Звернення до уролога стає першорядним кроком при навіть незначних проблемах з сечовипусканням. Завдяки появі саме цієї ознаки лікар зможе призначити потрібний тип діагностики і визначити напевно, яке саме захворювання сечостатевої сфери може загрожувати вашому здоров’ю.

Для виявлення ракової пухлини важлива комплексна діагностика, яка застосовується в онкологічному центрі TomoClinic.

Які методи наші лікарі використовують для виявлення пухлини в простаті на 2 стадії?

1. Пальпація і ректальне обстеження прямої кишки для того, щоб виявити новоутворення, визначити його розмір, дослідити стінки на наявність набряків, шишок.
2. Аналіз крові на ПСА (простато-специфічний антиген), якщо пухлина не промацується і необхідно визначити стадію захворювання.
3. Трансректальне УЗД для візуального визначення змін на деяких ділянках.
4. Рентгенологічне обстеження.
5. Високоточна комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія (визначиться локалізація, розмір і структура новоутворення).
6. Для підтвердження діагнозу необхідна біопсія, яка проводиться в TomoClinic для забору злоякісних клітин за допомогою спеціальної голки через область промежини або пряму кишку. Ця маніпуляція проводиться під точним контролем УЗД і КТ-апаратів, щоб інтервенційний радіолог зміг проникнути голкою точно в пухлину.

Лікування раку передміхурової залози на 2 стадії

Беручи до уваги стан хворого, його вік і супутні захворювання, лікар вирішує вибрати певну і індивідуальну тактику разом з міждисциплінарною комісією. Також наш онкологічний комплекс завжди враховує міжнародні протоколи лікування, за якими ведеться терапія для кожного нашого пацієнта. Важливо усвідомлювати всі переваги і недоліки кожного варіанта терапії, щоб прийняти для себе рішення і продовжити шлях до зцілення від раку.

Які методи лікування раку на другій стадії застосовують в сучасній онкології?

Інноваційні рішення в TomoClinic

Променева терапія вибирається як самостійний метод або спосіб, що закріплює результат попередніх спроб перемогти рак простати на 2 стадії. Досить часто безболісну променеву терапію вважають за своєю ефективністю альтернативою хірургії, яка менш небезпечна для чоловічої функції і нетримання сечі. Крім того, опромінення не порушує згортання крові і не дає негативних побічних явищ для серцево-судинної системи людини. В онкологічному центрі TomoClinic променева терапія проводиться без пошкодження сусідніх з пухлиною тканин і органів, вражаючи мішень точно в ціль.

Лікування променевою терапією

Наша онкологічна клініка в Кропивницькому спеціалізується на променевій терапії європейського рівня. Ми застосовуємо досконале обладнання: лінійний прискорювач Accuray TOMO HD з високоточним методом IMRT для збереження здоров’я тканин поблизу пухлини і систему IGRT для точного попадання променів в мішень. Також лікування ведеться на прискорювачі Elekta Synergy® зі Швеції, де враховані останні наукові розробки для максимальної ефективності лікування раку простати.

Крім променевої терапії застосовуються і такі методики:

 1. Радикальна простатектомія, до якої вдаються за відсутності ускладнень захворювання. Хірург видаляє передміхурову залозу, часто з відділом уретри, шийкою сечового міхура, лимфоузлами і семенниками. При хірургічній операції є ризик втрати потенції і контролю сечовипускання.
 2. Брахітерапія як варіант лікування променями необхідна пацієнту для більш прицільного попадання в пухлину за допомогою радіоактивних компонентів, які лікар вводить в передміхурову залозу під контролем УЗД-апарату. Точковий вплив на новоутворення дає мінімальну кількість побічних явищ для пацієнта. При цьому здорові клітини також не ушкоджуються.
 3. Гормональна терапія скорочує вироблення тестостерону і утворення нових пухлинних клітин в простаті.
 4. Хіміотерапія (медикаментозне лікування у вигляді ін’єкцій і таблеток) включає прийняття таких препаратів, як золадекс, доксорубіцин, паклітаксел і фосфат естрамустину. Ці токсичні речовини знижують розпад злоякісних клітин, викликаючи неприємні побічні явища. Цей вид терапії на 2 стадії раку простати застосовують рідко, тому що він приносить результат тільки для швидкозростаючих пухлин. Цитостатики дієві в складі комплексної терапії раку простати і як допоміжний засіб, але не основний.
 5. Спостереження і вичікувальна тактика потрібні пацієнтам в поганому стані або при повільному протіканні захворювання. Цей спосіб вибирають при неможливості проведення інших видів терапії і вікових обмеженнях. Вичікувальна позиція вимагає регулярного проведення скринінгу і аналізів для контролю пухлини передміхурової залози.

Прогноз

Необхідно враховувати процес протікання захворювання, успішність терапії, вік і додаткові хвороби організму. Якщо цей вид онкології був діагностований саме на 2 стадіі, то відповідно до різних джерел прогноз в цілому сприятливий. Комплексний підхід, якому віддають перевагу в TomoClinic, дозволяє багатьом онкохворим вилікуватися від раку простати повністю на цьому етапі.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку простати, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic