Лікування раку простати на 4 стадії

Оncological Center TomoClinic>Види раку>Лікування раку простати на 4 стадії

«На жаль, найбільш підступне «чоловіче» онкологічне захворювання досить часто діагностується вже на найбільш пізній стадії розвитку. Злоякісна пухлина передміхурової залози вражає найчастіше чоловіків похилого віку і вважається вже неоперабельною, а рак простати 4 стадії багато в чому сприймається як невиліковний. Ми в TomoClinic готові взятися навіть за тяжкі випадки раку простати 4 стадії, щоб максимально продовжити життя».

Андрій ВоробйовЛікар-радіолог (променевий терапевт) TomoClinic

Рак простати 4 стадії

Цей етап захворювання характеризується швидким ростом пухлини. Новоутворення поводиться агресивно, воно досягло вже великих розмірів і поширилося за межі залози: метастази найчастіше виявляють у кістках, органах малого тазу і прямій кишці, уражаються також лімфатичні вузли. У свою чергу, медики пропонують пацієнтам з 4 стадією раку простати способи поліпшити самопочуття і продовжити життя.

Рак простати 4 стадії з метастазами в кістки

Це найбільш часте розташування метастазів при даному діагнозі: їх знаходять в тазових кістках, хребті, верхніх кінцівках, черепі, ребрах. Залежно від локалізації проявляється і больовий синдром різного ступеня інтенсивності. Спинна компресія виявляється при метастазах в хребті, що часто веде до паралічу кінцівок.

Симптоми

Крім метастазів в кістки онкологічний процес 4 стадії може поширюватися і на внутрішні органи. При метастазах в нирках виявляється стріляючий і ниючий біль в поперековому відділі. Якщо присутній рух або фізичне навантаження, дискомфорт може посилитися. При метастазуванні раку в легені пацієнт починає відчувати задишку, кашляє, харкає кров’ю, відчуває біль за грудиною. Праве підребер’я починає турбувати пацієнтів з метастазами в печінці, з’являється диспепсія, жовтушність шкіри і очних яблук.

Загальна симптоматика при раку простати 4 ступеня наступна:

 • Труднощі при дефекації, часті позиви, відчуття неповністю спорожненої товстої кишки.
 • Згустки крові і слизу в калі.
 • Посилення болів після дефекації.
 • Переповнення сечового міхура, затримка сечі, нетримання сечі, скрутне сечовипускання.
 • Біль при сім’явиверженні.
 • Гематурія.
 • Зниження лібідо та потенції.
 • Болі внизу живота.
 • Слабкість, зниження ваги тіла.

Також може проявлятися спрага, порушена чутливість, інтоксикація, оніміння кінцівок, субфебрильна температура тіла.

Діагностика

Обстеження передміхурової залози важливо пройти якомога раніше і не відкладати візит до фахівця при появі перших ознак захворювання. Якщо рак простати виявити на пізній стадії, життя пацієнта істотно скорочується. Радимо без зволікань провести комплексну діагностику на рак передміхурової залози, яка рекомендована щорічно чоловікам старше 50 років:

 1. Відвідування лікаря-уролога важливо для пальпації прямої кишки (пухлина 4 стадії добре прощупується через збільшені розміри).
 2. Аналіз крові на рівень антигену ПСА.
 3. Трансректальне УЗД для якісного обстеження новоутворення за допомогою введення датчика в пряму кишку. При цьому досліджується не тільки передміхурова залоза, а й уретра, насінні бульбашки і навколишні з органом тканини.
 4. МРТ малого таза проводиться для обстеження м’яких тканин і дослідження області поблизу пухлини на наявність метастазів.
 5. КТ для визначення віддалених метастазів, у тому числі в кістках.
 6. Пункційна біопсія проводиться під контролем УЗД для точного попадання голки в пухлину і взяття зразка тканини. Далі матеріал відправляється для гістологічного і цитологічного вивчення в лабораторних умовах.

Тільки після проведення цілого комплексу діагностичних процедур лікар-онколог може зробити висновок про 4 стадію раку передміхурової залози і перейти до лікування.

Лікування

На останній стадії захворювання до терапії підходять комплексно. Лікарю важливо зняти больовий синдром, уникнути неприємних симптомів і продовжити життя пацієнта.

 1. При наявності метастазів в організмі хірургічне втручання на четвертій стадії раку передміхурової залози призначається рідко, тому що спрогнозувати результат важко. Якщо рівень простатичного специфічного антигену (ПСА) в крові більше 20 одиниць, то хірургічне видалення пухлини не проводиться. Операція зазвичай включає видалення частини органів малого таза і простати. У деяких випадках пухлина навпаки не видаляється, а створюються всі умови для усунення ниркової недостатності і відновлення прохідності сечоводів. Якщо це вдається, можна трохи продовжити життя.
 2. Хіміотерапія застосовується у випадках з віддаленими метастазами. Оскільки рак простати часто метастазує в кістки скелета, лікарі для лікування таких метастазів можуть призначити бісфосфонати (препарати, що запобігають втраті кісткової маси). Лікування проводиться виключно в стаціонарних умовах, тому що це може викликати неприємні побічні явища.
 3. Гормонотерапія — ще один спосіб вплинути на захворювання і знизити вироблення андрогенів в крові чоловіка. Рак передміхурової залози — гормонозалежна пухлина, а тому і її чутливість до чоловічих статевих гормонів часто впливає на загальний розвиток хвороби. Скорочуючи рівень тестостерону, лікарі можуть уповільнити прогрес онкологічного процесу, збільшивши тривалість життя чоловіка.

Інноваційні рішення в TomoClinic

У нашому онкологічному центрі працює цілий комплекс високоточної техніки для діагностики та лікування раку простати 4 стадії. Що стосується лінійних прискорювачів Tomo HD і Accuray, які застосовують в якості найбільш сучасного обладнання для променевої терапії, то саме воно націлене на боротьбу з раковою пухлиною і збереження якості життя пацієнта.

Лікування променевою терапією

З сучасними можливостями променевої терапії можливе збільшення тривалості життя і збереження прийнятної якості життя, оскільки прицільне опромінення може ефективно вплинути як на саму пухлину, так і на метастази, в тому числі в кістках. Променева терапія TomoClinic на сьогоднішній день може стати основним способом лікування при раку простати 4 ступеня з метастазами в кістки, пригнічуючи ріст пухлини, руйнуючи ракові клітини, скорочуючи больовий синдром і покращуючи тривалість життя.

Прогноз

Залежно від якості лікування, розміру пухлини, стадії, фізичного стану пацієнта, його віку прогноз про тривалість життя може бути неоднозначним. Правильний підбір лікування згідно з міжнародними протоколами може продовжити життя і поліпшити самопочуття хворого.

Звертайтеся в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку передміхурової залози 4 стадії, задавайте свої питання нашим фахівцям за безкоштовним номером, вказаним на сайті.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку простати 4 стадії, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic