Лікування раку простати на першій стадії

Оncological Center TomoClinic>Види раку>Лікування раку простати на першій стадії

«Виявити первинні ознаки — велика складність як для пацієнта, так і лікаря: вони можуть бути непомітними або не проявлятися взагалі. Вагомим приводом звернення до фахівця стає одночасне виявлення 2-3 симптомів. Особливо уважним варто бути чоловікам старше 50 років з ускладненою спадковістю: їм рекомендовано стежити за станом простати щорічно».

Андрій Воробйов Врач-радіолог TomoClinic

1 стадія раку передміхурової залози вважається початковою і часто не проявляє ніяких симптомів. Пухлина і метастази при цьому локалізуються виключно в простаті. Підступність поширеного на сьогоднішній день «чоловічого виду раку» в тому, що на першій стадії він абсолютно мікроскопічний. На огляді при пальцевому ректальному дослідженні уролог не зможе відчути новоутворення, зображення УЗД також можуть не демонструвати навіть натяку на хворобу. У цій статті ми розповімо про те, які ознаки у раку передміхурової залози 1 стадії, як проходить його діагностика та лікування.

Симптоми раку передміхурової залози 1 стадії

 • Труднощі з сечовипусканням або часті сечовипускання
 • Слабкий потік сечі, невеликий її обсяг
 • Відчуття недостатнього спустошення сечового міхура
 • Пече в сечівнику
 • Біль (часто тягнуча) і дискомфорт в сечостатевих органах, промежині, внизу живота і крижах, іноді при заняттях сексом
 • Хвороблива еякуляція
 • Кров в сечі або спермі
 • Апатія, знижений апетит, сонливість або хронічне безсоння

1 стадія (А) раку передміхурової залози ділиться на 2:

— При стадії А1 ракові клітини явно диференціюються
— При стадії А2 пухлинні клітини визначаються погано або помірно в декількох зонах простати

Діагностика раку передміхурової залози 1 стадії

Новоутворення мікроскопічних розмірів не прощупується, не змінює форми органу і не виходить за її межі. Найчастіше визначити діагноз на початковому етапі можливо лише випадково. Нерідко рак на цій стадії діагностують при УЗД черевної порожнини, який пацієнтові призначають для скринінгу супутнього захворювання.

Обстеження може включати:

 • Вивчення анамнезу життя пацієнта, особливостей організму, виявлення факторів ризику
 • Огляд уролога, пальцеве обмацування через пряму кишку
 • Виявлення бугристости органу, збільшення його щільності і розміру
 • Загальний аналіз крові, який може показати зниження гемоглобіну, перевищення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ), зміна рівня лейкоцитів
 • Біохімічний аналіз демонструє скорочення об’єму білків
 • Аналіз крові на онкомаркер ПСА (простатспецифічний антиген)
 • Ультразвукове дослідження і детальне вивчення знімків
 • Комп’ютерна томографія, яка в онкологічному центрі TomoClinic проводиться на томографі TOSHIBA AQUILION LB зі зниженим в 4 рази променевим навантаженням на кожного пацієнта
 • Екскреторна урографія
 • Пункційна біопсія — в нашому комплексі її проводять кваліфіковані інтервенційні радіологи, а сама процедура проводиться під подвійним контролем УЗД і КТ-апарату для більш точного попадання в пухлину мікроскопічної величини

Лікування раку простати 1 стадії

Інноваційні рішення в TomoClinic

У TomoClinic лікування раку простати на 1 стадії стає можливим завдяки сучасній апаратурі — лінійним прискорювачам Elekta Synergy і TomoTherapy HD. Злоякісні клітини в ході такої терапії розпадаються, виводяться, а пухлина уповільнює своє зростання і скорочується в розмірах. На відміну від традиційних методів лікування, променева терапія доставляє високу дозу опромінення точно до пухлини в залозі без ризику для довколишніх тканин. У порівнянні з хірургією, лікування променями в TomoClinic значно скорочує негативні наслідки для чоловіка з раком передміхурової залози на 1 стадії (втрата статевої функції, проблеми з сечовипусканням) і зберігає якість життя на колишньому рівні.

Хвороба може стрімко прогресувати без своєчасного лікування. У нашому центрі акцент робиться на комплексній терапії, але спосіб, черговість методик і їх обсяг обирається індивідуально в кожній окремій ситуації. Рішення приймає наш лікуючий лікар, уролог-онколог і інші фахівці на міждисциплінарній комісії разом з онкохворим. До уваги береться характер пухлини, стан і вік пацієнта, результати діагностики.

Які методи лікування приймаються для лікування новоутворення простати першої стадії в сучасній онкології?

 1. Дистанційну променеву терапію часто призначають людям похилого віку. При цьому виявляється ефективний радіоактивний вплив в потрібному дозуванні на пухлину (проводиться опромінення), а прилеглі тканини при цьому не пошкоджуються. Патологія простати в TomoClinic лікується неінвазивним методом, в ході якого пухлина опромінюється прицільно без пошкодження здорових органів і тканин довкола неї. В силу того, що метастазування раку ще не почалося, наш онкологічний центр застосовує найбільш ефективні методики для ураження новоутворення на початковій стадії. Саме променева терапія дозволяє 75% пацієнтам з даною стадією діагнозу досягти 5-річної ремісії, а більше половини пацієнтів ведуть здорове життя ще як мінімум 10 років.
 2. При виявленні злоякісних клітин іноді в хід йде метод ультразвукової абляції пухлини, який відносять до неізвазівних: ректально вводять УЗД-аплікатор для абляції тканини на потрібній ділянці.
 3. Вичікувальна тактика обирається для літніх онкологічних пацієнтів без больових ознак і з повільним перебігом захворювання. Лікар спостерігає за швидкістю поширення пухлинного процесу, а лікування призначають при його прогресі.
 4. Брахітерапія досить дієва при захворюванні простати на початковій стадії. Для терапевтичного ефекту і безпосереднього впливу на пухлину при цьому виді променевої терапії в орган вводять радіоактивні йодовані гранули в потрібній кількості. Через пару днів після такого лікування пацієнт може бути виписаний, відновлення не вимагає додаткового часу. Звичний спосіб життя можна вести через 2 місяці, кожні 3 місяці бажано перевіряти онкомаркер ПСА в крові і кожні 6 місяців здавати аналізи.
 5. Причиною для онкології простати часто стають гормональні зміни в організмі. Тому саме гормональна терапія виступає як самостійний, так і допоміжний метод при початковій стадії хвороби. Її призначають як дієвий спосіб зниження вироблення андрогенів (чоловічих гормонів), а значить результативного впливу на перебіг захворювання: зростання пухлини і клітин припиняється.
 6. Радикальна простатектомія — повне видалення залози на етапі відсутності метастазів, детально визначений для порівняно молодих онкохворих. На 1 стадії хірургічний метод (операція) поки доступний для хворого, хоча буває ризиком для появи нетримання сечі і статевої дисфункції в майбутньому.

Рекомендації для онкопацієнтів

Лікарі радять уникати жирної їжі, смажених, солоних і гострих страв. Замість них рекомендують вживати бобові і цільнозерновий хліб, оливкову олію замість рослинної, вітамін С, фрукти і свіжі овочі, рибу і злакові каші. Важливо вести здоровий спосіб життя, займатися спортом і відмовитися від алкоголю, куріння, виключити роботу на шкідливому виробництві.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування простати 1 стадії, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 800 33 45 69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic