Лімфома шкіри

«Головним принципом роботи нашого центру став комплексний підхід, який ми застосовуємо і для лікування лімфоми. Крім того, наше обладнання дозволяє реалізувати променеву терапію з високою ефективністю і в щадному режимі для всього організму. У TomoClinic лімфоми шкіри також лікують, застосовуючи хірургію та хіміотерапію, домагаючись максимального результату і зберігаючи якість життя пацієнта».

Наталя СерьогінаЗавідуюча лікувальним відділенням, лікар-радіолог (променевий терапевт) вищої кваліфікаційної категорії TomoClinic

Що таке лімфома шкіри?

Лімфоми шкіри — це злоякісні новоутворення, які виникають в результаті патологічного розмноження лімфоцитів. За типом розмноження клітин, виділяють 2 лімфоми: В-клітинні і Т-клітинні. Виявляється лімфома шкіри наростом:

 • бляшок;
 • вузликів;
 • ділянок еритеми.

Патологію супроводжує збільшення лімфатичних вузлів. Найбільш часто розвиваються Т-клітинні види патології. Цей тип лімфоми шкіри зустрічається в 70% випадків. В-клітинні лімфоми шкіри діагностуються в 20% випадків, а в 10% випадків патологію класифікувати не вдається. Причина розвитку патології — безконтрольне розмноження Т- або В-лімфоцитів і їх міграції в шкірні покрови. Але точно зрозуміти, чому відбувається мутація лімфоцитів, не сьогодні ще не вдалося. Є припущення, що злоякісні клони розростаються на тлі порушення імунітету.

Фактори виникнення лімфоми шкіри

Пухлина провокують такі чинники:

 • Вірус Епштейна-Барра.
 • Ретровіруси.
 • Вірус герпесу 8 типу.
 • Цитомегаловірус.
 • Вплив хімічних речовин канцерогенів.

Лімфома шкіри може бути первинною, коли злоякісна пухлина охоплює тільки шкірні покриви, і вторинною, коли лімфоцити мігрують в інші органи.

Діагностика лімфоми шкіри

Діагностика проводиться в 2 етапи. На першому фахівець проводить огляд пацієнта, а на другому призначає лабораторно-інструментальні дослідження, до яких відносяться:

 • Загальний аналіз крові і біохімія.
 • УЗД і рентген.
 • Дослідження статусу імунної системи.
 • Біопсія.

Після проведення гістології виявляються Т-клітинні або В-клітинні лімфоми шкіри. Діагностувати онкологію на ранніх термінах можна тільки в медичному центрі після проходу ряду досліджень.

В TomoClinic розробляється індивідуальний план лікування для кожного пацієнта консиліумом фахівців. Зазвичай це лікар-хіміотерапевт, хірург-онколог, онколог-радіолог і терапевт, а також лікарі вузьких спеціальностей згідно локалізації новоутворення пацієнта. Лікарі, спираючись на результати обстежень, приймають рішення про послідовність і комбінації методик, які часто включають променеву терапію, хіміотерапію і хірургію. В результаті пацієнт отримує індивідуалізоване лікування, найбільш ефективне саме в конкретному випадку.

Симптоматика і стадії захворювання

Як правило, першим симптомом лімфоми шкіри є значне збільшення лімфовузлів в області шиї, під пахвами і паховій області. При цьому на відміну від вірусних інфекцій збільшені лімфовузли не болять, їх розміри не стають менше з часом навіть при терапії антибактеріальними препаратами. Іноді внаслідок тиску з боку збільшеної печінки, селезінки і лімфовузлів, виникає почуття наповненого живота, утруднюється дихання, утворюється розпираючий больовий синдром внизу спини, а на обличчі або шиї відчувається тиск.

Інші симптоми патології:

 • Висока температура тіла.
 • Слабкість.
 • Пітливість.
 • Втрата ваги.
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Як тільки почали виявлятися негативні симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря. Тільки лікар може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування. Визначення стадії лімфоми шкіри дає можливість зрозуміти, наскільки поширився по організму злоякісний процес. Ця інформація важлива і необхідна для того, щоб прийняти правильний курс у розробці програми лікування.

Підходи до терапії на початкових і більш пізніх стадіях розвитку патології зазвичай різні. При виборі методики в розрахунок беруть не тільки стадію, але і багато інших параметрів: вид лімфоми, наприклад грибковидний пухлинний мікоз, а також результати додаткових досліджень, стан пацієнта, вік, супутні патології і інші фактори. Інформація про стадії надзвичайно важлива для розробки ефективної терапії.

Лікування раку шкіри

Інноваційні рішення в TomoClinic

В TomoClinic проводять не тільки ефективне лікування раку різної етиології, а й щоденний контроль пацієнта. За допомогою кращого онкологічного інформаційного обладнання MOSAIQ® ми можемо повноцінно керувати даними, знімками і процедурами кожного пацієнта на будь-якому рівні, починаючи від реєстрування даних пацієнта і закінчуючи щоденним контролем виконання етапів терапії, її результативності.

Лікування променевою терапією

Терапія лімфоми шкіри підбирається в залежності від ступеня злоякісності, вираженості симптоматики та загального стану пацієнта. Одним із способів ліквідації шкірних пухлин є хіміотерапія. Для цього застосовують цитостатики (циклофосфан, вінбластин, вінкристин), гормони (преднізалон), інтерферони. Додатково використовують також променеву терапію. Зазвичай променеву терапію застосовують спільно з хіміотерапією або коли вона вже проведена. Вперше в Україні застосовується система томотерапії TomoTherapy® поряд з класичним лінійним прискорювачем Elekta Synergy®, що дає можливість перемогти лімфоми шкіри та інші ракові пухлини.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію лімфоми шкіри:

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування лімфоми шкіри, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання