«Пухлина вважається дуже рідкісною (зустрічається всього у 2% пацієнтів), але серед дітей вона не є рідким явищем (7% внутрішньочерепних новоутворень), яке найчастіше загрожує з 9 до 19 років. Через свою локалізацію пухлина не завжди може бути видалена, тому на допомогу приходить променева терапія, яку в нашому закладі ми реалізуємо зі щадністю до навколишніх тканин та органів».
Пухлина шишкоподібної залози — новоутворення в області шишковидного тіла, яке може бути як доброякісним, так і злоякісним. Шишкоподібна залоза — орган, що відповідає та виконує ендокринні функції організму. Локалізується у центрі головного мозку між півкулями, вище заднього середнього мозку. Залоза складається з піноцитів та світлочутливих клітин сітківки.
Новоутворення шишкоподібної залози незалежно від злоякісного або доброякісного характеру вимагає негайної реакції. Пухлина поступово росте, тисне на структури головного мозку, порушує природні процеси та нормальну циркуляцію спинномозкової рідини.
Точних причин і факторів ризику, які провокують розвиток пухлини епіфіза, в медичній практиці не виявлено. Але відомо, що на розвиток герміноми може впливати висока концентрація канцерогенних речовин та перенесені інфекційні ураження.
Ознаки пухлини епіфіза залежать від місця локалізації, а також структур головного мозку, що піддаються тиску пухлини.
Основні ознаки пухлини епіфіза:
У більшості пацієнтів підліткового віку спостерігається раннє статеве дозрівання. Порушення відбувається через тиск або руйнування клітин епіфіза пухлиною, що стрімко росте. При проростанні злоякісної пухлини в базальні ядра можуть виникати нейролептичні екстрапірамідні розлади.
Пухлини шишкоподібного тіла важко своєчасно діагностувати через розмитість симптомів і їх поступове наростання. Первинним етапом є обстеження у невролога — проходження тестів і процедур для перевірки рефлексів, шкірної чутливості та оцінки рухомості кінцівок. При порушеннях гостроти зору і розвитку аномалій (парез погляду вгору-вниз, набряк дисків зорових нервів) призначається консультація у офтальмолога.
Технічні методи діагностики пухлини епіфіза:
Вибір методу лікування онкології шишкоподібної залози вимагає ретельного дослідження. Це спричинено гістологічними різновидами пухлин епіфіза, їх розташуванням та взаємодією з мозковим стовбуром.
При пухлинах шишкоподібного тіла застосовують звичні методи лікування онкологічних захворювань: оперативне втручання, променеву терапію і хіміотерапію. У деяких клінічних ситуаціях для максимальної ефективності допускається комбінація методів.
У медичному закладі TomoClinic для лікування онкології використовується променева терапія з локальним впливом на пухлину. Найбільш ефективним є лікування з використанням декількох методик, одна з яких — променева терапія. Вона ефективно нейтралізує ракові клітини, при цьому мінімально впливаючи на організм пацієнта. Якість життя після терапії залишається на доброму рівні.
Променева терапія при лікуванні пухлини шишкоподібної залози застосовується при новоутвореннях, що не підлягають оперативному втручанню, а також при наявності протипоказань до проведення операції.
Іонізуюче випромінювання допомагає сповільнити ріст і розвиток ракових клітин, руйнує існуючі. Основною перевагою променевої терапії є неінвазивний процес лікування. Особливо чутливими до променевої терапії є герміноми епіфіза.
Радикальне видалення пухлини — найбільш поширений метод лікування новоутворення шишкоподібної залози. Перед нейрохірургічним втручанням проводиться комплексне обстеження пухлини та оцінка загального стану пацієнта. Видалення пухлини шишкоподібної залози передбачає трепанацію черепа. Стереотаксична апаратура з функцією нейронавігації дозволяє хірургу максимально точно видалити пухлину, не пошкодивши оточуючі її здорові тканини. У складних клінічних ситуаціях передбачено комбіноване лікування пухлини епіфіза.
Хіміотерапія призначається з метою сповільнення росту і поширення пухлини епіфіза. Медикаментозне лікування може бути як самостійним методом лікування, так і частиною комбінованої методики.
У онкологічному центрі TomoClinic хіміотерапія проводиться за спеціальною схемою, індивідуально розробленою для кожного пацієнта. Під пильним контролем спеціалістів проводитися неад’ювантна та ад’ювантна хіміотерапія.
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію пухлин шишкоподібної залози:
Прогноз при пухлині шишкоподібної залози залежить від індивідуальних показників. Після повного видалення пухлини п’ятирічне виживання спостерігається більш, ніж у 70% випадків. Особливо впливає на подальший прогноз своєчасне лікування. Саме тому діагностика і консультація у фахівців на початкових стадіях розвитку хвороби — запорука успішного лікування.
Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.
Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.
Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування пухлин шишкоподібної залози, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!
Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.
Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.