Рак гортані

«Раком гортані за статистикою частіше страждають чоловіки. Терапія цього онкологічного захворювання органів дихальної системи багатоетапна та вимагає значного часу, як і лікування раку горла. Допомогти в цьому часто може саме поєднання методик — хірургія, хіміотерапія, а також опромінення (радіотерапія). Як показує досвід, променева терапія в 70% випадків приносить найбільш високі результати лікування».

Андрій ГардашниковЛікар-онколог і хіміотерапевт TomoClinic

Що таке рак гортані?

Пухлина розвивається в 4 стадії і часто характеризується прихованими симптомами. У сучасній медицині лікування раку гортані проводиться відповідно до європейських стандартів з використанням найбільш сприятливих для організму методик лікування. Що являє собою рак гортані і чи пов’язаний він з раком горла, які причини появи хвороби і, головне, які способи лікування найбільш ефективні? Мова про це піде далі.

Гортань — це частина дихальної трубки, яка межує з великими судинами, нервами шиї і є провідником повітря в організм. Гортань захищає дихальні шляхи від потрапляння в них сторонніх часток і домішок.

Причини: що викликає рак гортані?

Давно доведено і широко відомо, що в здорових органах хвороби не зароджуються і тим більше не виникають спонтанно. Тому причинами виникнення даного виду раку може бути:

 • Куріння (чим довше людина курить, тим більше ризик виникнення раку гортані та навіть раку горла).
 • Зловживання алкогольними напоями.
 • Дефіцит вітамінів А і В в організмі.
 • Слабкий імунітет та ВІЛ-інфекція.
 • Раніше перенесені онкологічні захворювання голови і шиї.
 • Тривалі хронічні запалення і доброякісні пухлини.
 • Місце проживання (жителі міста більш схильні до виникнення захворювання через часте вдихання вихлопних газів автомашин та ін.).
 • Професія (у людей, що працюють на виробництві азбестоцементних і целюлозно-паперових підприємств, лакофарбової, анілінової і алюмінієвої промисловості часто діагностують рак гортані і рак горла).

Симптоми захворювання

Ознаки раку гортані будуть залежати від стадії розвитку хвороби, локалізації пухлини, її форми і розміру. На початкових стадіях рак може мати приховані прояви і характеризуватися такими симптомами, як легка захриплість, кашель, біль у горлі.

Сигналізують про онкологію такі симптоми:

 • Різка втрата ваги.
 • Кашель, що переростає в хронічну форму.
 • Утруднене дихання і біль під час ковтання.
 • Припухлості в області шиї.
 • Біль у вухах.

Діагностика раку гортані

У медицині існує одне правило, що відноситься до всіх хвороб: щоб лікування було ефективним, необхідна своєчасна і точна діагностика.

Лікування раку гортані, як і лікування раку горла, в першу чергу буде залежати від стадії (всього 4 стадії розвитку хвороби), локалізації і форми пухлини. Щоб отримати необхідну інформацію по перерахованих вище «параметрах», лікар-онколог призначає пацієнту:

 • КТ (комп’ютерну томографію) для отримання інформації про розміри, поширення пухлини по лімфатичних вузлах і прилеглих тканинах.
 • Біопсія — дослідження елементів тканини. Дана процедура на 100% може підтвердити (або спростувати) наявність раку горла, гортані та інших видів онкології.
 • ПЕТ-КТ — дослідження, яке допомагає визначити стадію захворювання.

Метастази при раку гортані

Лікування раку гортані і лікування раку горла значно ускладнюється, якщо в організмі вже присутні метастази. При даному виді онкології метастази можуть розходитися в легені, мозок і серце.

Стадії раку гортані:

Лікування раку гортані: які методики застосовуються в Україні?

Після того, як в руках лікуючого фахівця буде повний пакет аналізів і результати всіх необхідних діагностичних досліджень, він разом з консиліумом інших фахівців приймає рішення про тактику і методики лікування.

Інноваційні рішення в TomoClinic

Томотерапія — це найбільш сучасний, «золотий стандарт» променевої терапії, яка вперше в Україні застосовується в TomoClinic. Томотерапія широко використовується при лікуванні раку горла і раку гортані та дає більш ефективний результат саме через лікування на високоточному апараті Tomo HD та Elekta.

Лікування променевою терапією

Томотерапія унікальна завдяки своїй точності, а також мінімальному опроміненню прилеглих до пухлини тканин і органів. Коли інші апарати променевої терапії безсилі, томотерапія дає шанси на одужання.

Більше інформації про TomoClinic і методики лікування онкологічних захворювань ви можете дізнатися за телефоном або за допомогою віддаленої консультації.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку гортані:

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку гортані, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання