Рак мигдалин

«Наша клініка пишається фахівцями, які мають багаторічний успішний досвід боротьби з раком мигдалин. TomoClinic — це сучасний онкологічний центр на території України (Кропивницький), де лікують рак мигдалин поєднанням різних методик. Особливий результат для цієї локалізації раку показує комбінація променевої та хіміотерапії. Лікарі враховують стадію захворювання, щоб зробити правильні кроки задля терапії пухлини мигдалин».

Наталія СерьогінаЗавідуюча лікувальним відділенням TomoClinic та променевий терапевт висшої кваліфікаційної категорії

Що таке рак мигдалин?

Рак мигдалин — це злоякісна пухлина, що формується зі слизової оболонки кореня язика, мигдалин або піднебіння. Мигдалини складаються з лімфоїдної тканини і формують в горлі спеціальне кільце. Гланди виконують захисну функцію — оберігають дихальні шляхи від потрапляння у них хвороботворних бактерій. Хворобу також називають «рак гланд».

Онкологічне ураження мигдалин — це доволі рідкісне захворювання і частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Розвиток хвороби переважно відбувається у віці 50-75 років.

Рак мигдалин легко діагностується: пухлина належить до тих новоутворень, які можна виявити методом пальпації ураженого місця або під час медичного огляду горла. Пухлина формується з лімфоїдної тканини, не має чітких меж, відзначається стрімким ростом, поширенням на інші тканини та органи. Переважно рак мигдалин уражає лише одну частину парного органу, одночасний розвиток пухлини на обох гландах зустрічається вкрай рідко.

Симптоми раку мигдалин

На ранніх етапах розвитку захворювання не має чітко визначених симптомів. Нездужання та біль у горлі пацієнти відносять до застудних захворювань та не звертаються з цими симптомами до медичного центру. Як правило, виявити новоутворення можна під час пальпації або за результатами рентгенографії.

Ознаки раку мигдалин:

  • Сухість у ротовій порожнині, дискомфорт під час ковтання
  • Нездужання, виникнення больових відчуттів за вухом та в області скроні зі сторони ураження
  • Наявність згустків крові в слині іноді супроводжується виділенням гною
  • Відчуття «кому» у горлі
  • Проблеми з жуванням під час їжі
  • Неприємний запах з рота
  • Проблеми з диханням
  • Неврологічні розлади трійчастого нерву
  • Біль під час вживання кислих продуктів
  • Розвиток ран або маленьких виразок на поверхні мигдалин (можна виявити на прийомі у отоларинголога за допомогою спеціальних інструментів)
  • Шум у вухах
  • Втома без причини, головний біль, нудота та блювання

Онкологічне ураження мигдалин на будь-якій стадії супроводжується загальною слабкістю, підвищеним потовиділенням та високою температурою тіла. При виникненні цих симптомів необхідно звернутись до медичного центру та пройти комплексне обстеження. Вчасно виявлене захворювання та ефективне лікування забезпечують високі шанси на одужання.

Типи та стадії раку мигдалин

В сучасній медицині виділяють три головні форми раку мигдалин:

  • Виразкова. Характеризується появою виразок на мигдалині. Дефекти тканини формують біль, відчуття першіння та неприємний запах ротової порожнини.
  • Інфільтративна. Характеризується набряком мигдалини, збільшенням її об’ємів, відчуттям «кому» в горлі.
  • Папіломатозна форма. Пухлина у вигляді папіломи розростається над поверхнею на мигдалини.

Найпоширенішою є виразкова форма раку мигдалин, що характеризується утворенням дефектів на поверхні тканини.

Стадії раку мигдалин:

  • Перша стадія. На початковій стадії раку характерні симптоми не дають про себе знати. Розмір злоякісного новоутворення не перевищує 2 сантиметрів, лімфовузли не залучені в онкологічний процес. Виявити захворювання можна під час пальпації або за результатами рентгенографії.
  • Друга стадія. Розмір пухлини дорівнює 4 сантиметрам. Виникає біль у горлі, з’являються проблеми з жуванням та ковтанням їжі, порушується мовлення. Друга стадія характеризується ураженням лімфатичних вузлів, що супроводжується їх болем та збільшенням у розмірах.
  • Третя стадія. Розмір злоякісного новоутворення більше 4 сантиметрів. Онкологічний процес супроводжується болем та появою згустків крові у слині, підвищенням температури тіла та посиленим потовиділенням. Новоутворення виходить за межі мигдалин, з обох боків уражає лімфатичні вузли. Під час діагностики можна виявити велику кількість ран та виразок на поверхні мигдалини.
  • Четверта стадія. Розмір пухлини більший за межі мигдалини, онкологічне ураження поширюється на зону горла та черепну кістку. Лімфатичні вузли досягають критичних розмірів, виникає сильний головний біль та дискомфорт у шиї. Процес супроводжується усіма симптомами, вказаними вище, та доповнюється болем, кровотечею ясен, запамороченнями, нудотою та блюванням.

Діагностика раку мигдалин

Діагностика мигдалин починається з консультації у отоларинголога. Лікар візуально оглядає ротову порожнину та проводить пальпацію. Виявлені в мигдалині вузли будуть показанням для проведення комплексної діагностики.

Методи діагностики раку мигдалин:

  • Магнітно-резонансна томографія. Один з найбільш інформативних методів, що дозволяє візуалізувати необхідну область. За допомогою МРТ можна виявити пухлини м’яких тканин та м’язового скелету навіть невеликих розмірів. Метод дозволяє визначити межі новоутворення та область поширення онкологічного процесу.
  • Комп’ютерна томографія. Пошарове тривимірне сканування зони ураження дозволяє визначити злоякісне новоутворення на будь-якій стадії розвитку.
  • Ларингоскопія. Метод дослідження, що передбачає введення спеціального дзеркала в горло. За допомогою світла та спеціальних інструментів можна оцінити стан здоров’я органів ротової порожнини та виявити виразкові рани на поверхні мигдалини.
  • Біопсія. Необхідна для визначення характеру новоутворення. Взяття фрагменту патологічно змінених тканин проводиться під час операції або ларингоскопії. Гістологічний аналіз тканин вказує на стадію та характер новоутворення.

Лікування раку мигдалин

Лікування раку мигдалин передбачає використання традиційних методів боротьби з онкологією. Розробка плану лікування залежить від стадії та форми злоякісного новоутворення.

Хіміотерапія використовується як самостійний метод лікування раку або перед хірургічним втручанням. Терапія медичними препаратами сприяє уповільненню розвитку пухлини, що полегшує хід операції.

Хірургічне лікування передбачає два варіанти: часткове видалення мигдалини та навколишніх тканин або ларингоектомію. Ларингоектомія — це повне видалення гортані. Призначається, коли альтернативні варіанти лікування не дають позитивних результатів.

Променева терапія — метод, що базується на впливі іонізуючого випромінювання на пухлину. Променева терапія складається з кількох курсів. Їхня кількість визначається результатами аналізів пацієнта. Залежно від показань променева терапія може бути самостійним методом лікування або використовуватися в комплексі з іншими методами.

Лікування раку мигдалин в TomoClinic

Інноваційні рішення в TomoClinic

Променева терапія в TomoClinic передбачає використання інноваційних методик та сучасного обладнання. В медичному центрі встановлена система TomoTherapy HD, діагностичний комплекс Toshiba Medical Systems та лінійний прискорювач Elekta Synergy. Сучасне обладнання націлене на локальне лікування пухлини і не шкодить навколишнім здоровим тканинам. Іонізуючі промені руйнують ракові клітини.

Лікування променевою терапією

Доза іонізуючого випромінювання та кількість курсів променевої терапії визначається під час консиліуму спеціалістів суміжних спеціальностей, що проводиться індивідуально у випадку кожного пацієнта.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку мигдалин:

Фактори ризику розвитку рака мигдалини

Сприяти розвитку рака мигдалини може:

  • Куріння.
  • Зловживання алкогольними напоями.
  • Несприятливі умови праці, пов’язані з канцерогенними речовинами.
  • ВПЛ.
  • Патології кісткового мозку.
  • Раніше перенесені онкологічні ураження.
  • Регулярні механічні пошкодження слизової оболонки ротової порожнини.
  • Генетичні відхилення.

Прогноз при онкологічному ураженні мигдалин

Прогноз подальшого життя пацієнта залежить від стадії виявлення захворювання та методу лікування, що був застосований. Своєчасне діагностування та ефективна терапія гарантують сприятливий прогноз у 75% випадків.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку мигдалин, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання