Рак шлунку

«У своїй практиці я часто зустрічаю випадки, коли пацієнти з I стадією цього захворювання вже приходять до нас з метастазами в лімфовузлах. Насторожити будь-яку людину мають властиві раку шлунку симптоми, які можуть «маскуватися» під гастрит або виразку. Для лікування в нашій клініці ми часто застосовуємо комплексну терапію (променеву, імунну та таргетну), щоб усунути онкологічну симптоматику та допомогти пацієнтові подолати хворобу».

Фадель ОлакіКлінічний онколог TomoClinic

Що таке рак шлунку?

Що робити, якщо вам поставили цей діагноз? Звернутися до ще одного фахівця для підтвердження або спростування діагнозу, отримати другу думку. Що робити, якщо діагноз підтверджений? Дізнатися якомога більше про методики лікування і віддати перевагу найбільш безпечній тактиці на користь організму і для безкомпромісної боротьби з пухлиною.

Рак шлунку — одне з найпоширеніших видів онкологічних захворювань, яке характеризується виникненням і розвитком пухлини з епітелію слизової оболонки органу. Як і інші онкологічні захворювання, даний вид онкології поступово розвивається з 1 по 4 стадію. На жаль, причини виникнення хвороби до сих пір точно не встановлені, але відомо, що гастрит і виразка — одні з причин розвитку захворювання.

Причини

Хвороба також може вразити організм з таких причин:

 • Наявність бактерії Helicobacter pylori.
 • Поліпи в системі травлення.
 • Операції на шлунку, які проводилися раніше.
 • Наявність перніціозної анемії.
 • Тривалий запальний процес в травній системі.

У чоловіків захворювання виявляють частіше, ніж у жінок. Зазвичай хвороба зустрічається після 40-45 років, хоча в медичній практиці зафіксовано чимало випадків діагностики раку серед молоді.

Локалізація раку шлунку

Злоякісне утворення може розміщуватися:

 • В основній частині шлунку (в тілі).
 • У відділі, де стравохід поєднується зі шлунком (верхній відділ).
 • У відділі, де шлунок поєднується з кишечником (нижній відділ).

Симптоми раку шлунку

На ранніх стадіях рак проявляє себе в нехарактерних симптомах, тому діагностувати захворювання буває складно.

Існує комплекс ранніх ознак («синдром малих ознак», запропонований А. І Савицьким), який спостерігається у пацієнтів з раком:

 • Слабкість організму;
 • Втрата ваги;
 • Дискомфорт у животі;
 • Зниження працездатності, швидка стомлюваність і депресія.

До загальних ознак хвороби також відноситься астенія, нудота і блідість шкіри. У процесі розвитку і росту пухлини з’являються й інші симптоми: біль у верхній частині живота, запори, збільшення розмірів живота і накопичення рідини в ньому.

Діагностика раку шлунку

Виявити хворобу на початкових стадіях досить складно, адже її прояви нагадують ознаки інших, менш небезпечних захворювань. В такому випадку на допомогу фахівцям приходить гастроскопія — безпечний, точний та ефективний метод діагностики раку, при якому не використовується радіаційне опромінення. Даний метод дозволяє оглянути порожнину стравоходу і 12-палої кишки, щоб дати лікарям повну інформацію про наявність новоутворення, його розміри.

Рак шлунку також допоможе діагностувати:

 • Біопсія — процедура, під час якої з новоутворення (пухлини, поліпа) береться невелика частина тканини. Це допомагає лікарям встановити характер онкології та зрозуміти, з доброякісним або злоякісним новоутворенням необхідно боротися.
 • КТ органів черевної порожнини дозволяє виявити наявність метастазів (віддалених та регіонарних). Також КТ-діагностика, грунтуючись на оцінці потовщення стінки органу, може вказати, яка з 4 стадій раку присутня у пацієнта.
 • УЗД органів черевної порожнини при раку шлунку є максимально точною.
 • МРТ-діагностика візуалізує метастази з точністю понад 80%.

Лікування раку шлунку

Як буде проходити лікування раку і якої стратегії терапії лікар віддасть перевагу, буде залежати від безлічі факторів: стану пацієнта, локалізації пухлини, її форми і розміру, залучення інших органів, і, нарешті, на який з 4 стадій знаходиться хвороба.

Променева терапія (радіотерапія) — одна з кращих сучасних методик лікування онкологічних захворювань, яка успішно використовується в Європі. Радіотерапія застосовується як самостійно, так і комплексно або комбіновано з іншими методами (такими, як хіміотерапія, хірургічне втручання). У разі раку головного травного органу променева терапія часто застосовується після оперативного втручання.

Променева терапія не менш ефективна і в разі поширення метастаз. Завдяки новітнім технологіям, які використовує методика, можна лікувати пухлини в рухомих органах та недалеко від життєво важливих органів.

Томотерапія — найбільш сучасний і досконалий вид променевої терапії, який вперше застосовується в Україні в TomoClinic з апаратом Tomo HD. За допомогою іонізуючого випромінювання апарат з максимальною точністю впливає на ракові клітини, при цьому не зачіпаючи здорові тканини і органи.

Лікування раку методом томотерапіі дозволяє впливати як на поодинокі злоякісні новоутворення, так і на численні метастази. У разі росту метастаз проводиться опромінення одночасно всіх вогнищ онкоутворень в тілі пацієнта.

Більше інформації про лікування в TomoClinic (послуги, ціна променевої терапії, необхідна кількість сеансів) ви можете дізнатися будь-яким зручним для вас способом.

Хіміотерапія при раку шлунку

Найчастіше 1 і 2 стадію раку шлунку лікують хірургічно, але цей спосіб рідко можна вибрати для 3 стадії. Далі на пацієнта чекає хіміотерапія, хоч іноді лікар вирішує застосувати її до втручання хірурга. При цьому новоутворення шлунку підпадає під вплив хіміопрепаратів, пухлинні клітини усуваються, ризик появи метастазів знижується. Як наслідок, пацієнт продовжує власне життя і мінімізує кількість рецидивів. Медикаментозне лікування може бути ад’ювантним (після хірургії) і неад’ювантним (перед операцією, коли бажано зменшити пухлину до її проведення).

Хіміотерапія показана пацієнтам з раком шлунку і в інших ситуаціях:

 • в поєднанні з хірургією
 • для скорочення проявів симптомів онкології при паліативній допомозі
 • при метастазах в печінці або інших органах
 • при проростанні пухлини в черевну порожнину

Залежно від стадії раку шлунку і типу злоякісної пухлини лікар-хіміотерапевт призначить потрібний препарат.

Променева терапія в TomoClinic

Часто хіміотерапію проводять комплексно з променевою. TomoClinic є сучасною онкологічною клінікою, в якій кожен пацієнт може обрати томотерапію для боротьби з раком шлунку. З цією прогресивною системою лікування можна об’єднати цілий комплекс терапевтичних методик. Фахівці клініки подбають про те, щоб пацієнт з раком шлунку був правильно розташований на столі томоапарата, а промені були спрямовані точно в ціль, минаючи здорові органи і тканини.

Інноваційні рішення в TomoClinic

Унікальність променевої хімії в TomoClinic також полягає і в тому, що після міждисциплінарного консиліуму лікарі-радіологи попередньо розробляють лікувальний план для проведення променевої терапії, контролюють якість реалізації кожного сеансу, проводять запис результатів і звіряють їх з попередніми знімками. Кожен параметр пацієнта заноситься лікарями в єдину базу даних, щоб ризик пошкодження для нього був скорочений до мінімуму, а лікування проводилось з максимальною ефективністю. У поєднанні з хіміотерапією в центрі займаються адаптивною, імуно- та таргетною терапією, у кожної з яких також є свої переваги.

Лікування променевою терапією

На наших лінійних прискорювачах доза підводиться до пухлини безперервно і по спіралі. Пучок променів обертається навколо пацієнта з раком шлунку, а стіл рухається через кільце гентрі. Траєкторія променя заздалегідь розрахована медичними фізиками, а значить він потрапляє точно в пухлину. Крім того, лінійний прискорювач може за один сеанс «охопити» відразу декілька вогнищ для терапії. Запропонована лікарем доза опромінення дістається кожному з них: великим і маленьким, поодиноким та численним. Здоров’я найближчих органів і тканин при цьому також зберігається.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку шлунка:

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку шлунку, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Увага! Кожен випадок захворювання на рак є унікальним.

Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання