Біопсія

Що обов’язково потрібно знати лікарям при підозрі на рак? Перш за все, необхідно отримати відповідь на головне питання про природу утворення — злоякісне або доброякісне. Таку відповідь нам дає спеціальний гістологічний аналіз. Від його результату і результатів інших досліджень залежить індивідуальний план лікування, який розробляє консиліум наших лікарів для кожного пацієнта.

«Гістологія — золотий стандарт діагностики раку. Ми маємо підібрати саме те лікування, яке дасть ефект. А для гістологічного аналізу нам потрібно отримати тканину. Методи забору матеріалу можуть бути різні: змиви, мазки, тонко-голкова біопсія, трепан-біопсія і т. і.», — зазначає завідувач хірургічного відділення TomoClinic Дмитро Караськов.

Що таке біопсія?

Це метод діагностики, який полягає у взятті тканин організму для подальшого дослідження під потужним мікроскопом.

Які види біопсій ми виконуємо?

  • Біопсії, отримані шляхом зіскрібка, пункції, мазків Папаніколау, а також біопсії шийки матки, і в деяких випадках — тонко-голкові аспіраційні біопсії.

Процедури зазвичай досить швидкі, можуть зайняти від 15 до 30 хвилин, в залежності від частини тіла, на якій проводяться.

  • Трепан-біопсія або товсто-голкова біопсія (кор-біопсія)

Виконують спеціальною товстою голкою (трепан) під знеболенням. Під час процедури лікар бере 3-4 стовпчика тканини, причому не просто з пухлини, а саме з того місця, яке знаходиться в «зоні інтересу» фахівця. Таким чином, отримують матеріал, достатній для проведення гістологічного дослідження. Трепан-біопсію проводять обов’язково під апаратним контролем або, іншими словами, під контролем зображення: УЗД, КТ.

«Це стосується всіх зон, включаючи легені, передміхурову залозу, м’які тканини, молочну залозу, лімфовузли і т. і. Зображення застосовують, щоб точно визначити положення голки і таким способом зробити процедуру безпечною, уникнути ускладнень», — підкреслює Дмитро Караськов.

Два основні методи візуалізації, тобто отримання зображень, які використовують у світі, — ультразвукове дослідження і комп’ютерна томографія.

У нашому центрі лікарі частіше застосовують УЗД, тому що клініка оснащена апаратом експертного класу, який дає можливість побачити навіть глибоко розташовані утворення. Тобто завдяки передовому обладнанню і досвіду фахівців ми проводимо прицільну, високоточну біопсію без променевого навантаження на пацієнта.

У тих випадках, коли УЗД недостатньо, використовуємо КТ (наприклад, при проведенні біопсії легень) або найсучаснішу технологію Фьюжн (зокрема, при дослідженні утворень простати), при якій відбувається поєднання ультразвуку і комп’ютерної томографії або МРТ.

У нашому центрі такі дослідження виконують висококваліфіковані фахівці — інтервенційні діагности.

  • Біопсія сторожових лімфовузлів

Хірургічна процедура, яка дає нашим лікарям можливість визначити, вражені лімфовузли метастазами чи ні. Сторожовий вузол знаходять і видаляють. Як правило, це відбувається під час операції з приводу раку молочної залози: пацієнтці зазвичай не потрібно проходити додаткове хірургічне втручання для біопсії сторожового вузла.

Результат інтраопераційного (в ході операції) експрес-аналізу покаже, чи містить сторожовий вузол злоякісні клітини, і дозволить обґрунтовано відмовитися від видалення пахвових лімфовузлів у пацієнток без метастазів у сигнальному (сторожовому).

Наші фахівці користуються високоточним приладом IC-FLOW для візуалізації сторожового лімфатичного вузла з допомогою індоціана зеленого “ICG”, і ми успішно проводимо процедуру біопсії. В Україні лише деякі провідні онкологічні центри виконують це важливе діагностичне дослідження, і TomoClinic в їх числі. Таким чином, пацієнтки з “негативними” (без метастазів) сигнальними вузлами уникають непотрібного видалення всього пахвового колектору.

  • Ендоскопічна біопсія

Виконуємо під час ендоскопічних процедур, таких як колоноскопія, гастроскопія або бронхоскопія. Інструменти для взяття матеріалу вводять через ендоскоп із вбудованою відеокамерою.

З якими лабораторіями ми співпрацюємо?

У кожному конкретному випадку вибір залежить від специфіки захворювання. Головний критерій для нас — висока якість досліджень. Адже це фундамент, на якому будується тактика наших подальших дій.

Гістологічний аналіз — складне дослідження, включає кілька етапів спеціальної обробки тканин різними методами і їх поділ на зрізи. Такий аналіз повинні проводити тільки досвідчені висококваліфіковані фахівці. Ось чому ми найчастіше працюємо з CSD — однією з найкращих медичних лабораторій України. «Точність заради життя» — їх девіз говорить сам за себе.

Залишилися питання? Хочете записатися на консультацію до фахівця або у вас вже є направлення на проведення біопсії? Телефонуйте нам за номером, який бачите на сайті.

Задати питання