Головна/Лікування болю
Лікування болю

Лікування болю

Лікування болю у пацієнтів з онкологічними захворюваннями вимагає від лікаря не тільки гарного знання фармакології, а й терпіння, такту, чуйності здатності співчувати і бажання допомогти їм. Це важке і благородне завдання.

Не завжди швидко вдається досягти потрібних результатів, часто доводиться встановлювати баланс між силою проявів болю і виразністю побічних ефектів. Для досягнення цієї мети необхідно розібратися і чітко уявляти собі причини і патогенез болю.При лікуванні онкологічних пацієнтів обов’язково потрібно дотримуватись принципів терапії візначених ВООЗ:

 • Негайно почати терапію при перших ознаках больових відчуттів, навіть незначних
 • Прийом анальгетиків не “на вимогу» (тобто при виникненні болю), а «по годинах» (з випередженням початку болю);
 • Вибір оптимального для даного пацієнта анальгетика (або декількох аналгетиків)
 • Детальна інформація для пацієнтів про призначувані засоби знеболювання і схемою їх прийому (остання видається пацієнту на руки в письмовому вигляді);
 • Надання пацієнтові і його родичам можливості зв’язку з лікарем

Поставити запитання

Цими принципами і керуються фахівці УЦТ при наданні допомоги хворим з больовим синдромом, представляючи наступний перелік послуг:

Первинна консультація

 • огляд фізикальний, неврологічний, ортопедичний; призначення схеми лікування

Повторна консультація

 • Аналіз додаткових методів обстежень.
 • Аналіз ефективності лікування в динаміці.
 • Динамічний моніторинг і зворотний зв’язок з лікарем.

Внутрісуглобні ін’єкції

 • Внутрісуглобні ін’єкції проводяться при лікуванні проблем, пов’язаних зі змінами в суглобах.
 • Внутрісуглобні ін’єкції проводяться амбулаторно, під місцевою анестезією. Положення голки контролюється KT. Для діагностичної блокади використовується розчин місцевого анестетика, для лікувальної – суспензія протизапальної речовини (глюкокортикоїду).
 • Побічні дії від введення депонованої форми стероїдів мінімальні. Можуть відзначатися короткочасні: невелика м’язова слабкість, незначне підвищення глюкози в крові (у пацієнтів з діабетом) і артеріального тиску.

Епідуральна блокада

 • Епідуральна блокада проводиться при радикулопатіях, спинальному стенозі, артритах і артрозах міжхребцевих суглобів в різних відділах хребта (остеохондроз) в тому числі: – на шийному -біль в шиї, деякі види головного болю, біль в руках. -на грудному – артрит і артроз реберно-хребцевих суглобів, при лікуванні міжреберної невралгії, на грудному і поперековому – при лікуванні постгерпетичної невралгії, на поперековому – при лікуванні болю в попереку, тазу і нижніх кінцівок. Застосування суспензії кортикостероїдів при епідуральній блокаді (сильнодіючих протизапальних препаратів) дозволяє зняти набряк і запалення ущемлених спинномозкових корінців і/або фасетних суглобів.
 • Епідуральна блокада, як правило проводиться амбулаторно. Під місцевою анестезією, лікар вводить епідуральну голку між остистими відростками хребців. Положення голки в епідуральному (перидуральному) просторі хребта контролюється за допомогою навігаційної техніки (флюороскопа). Потім вводиться розчин місцевого анестетика і депонованої форми стероїду. Голка видаляється. В результаті – може виникнути незначне оніміння в патологічній зоні. Оніміння триває 0.5-2 години, воно пов’язане з тривалістю дії місцевого анестетика. Побічні дії від введення депонованої форми глюкокортикостероїдів при епідуральній блокаді мінімальні. Пацієнт зобов’язаний попередити лікаря про вагітність, про прийом лікарських препартів.

Блокади тригерних точок

 • Блокади тригерних точок застосовуються при болях, пов’язаних зі спазмом м’язів (міофасциальний синдром, фіброміалгія).
 • Тригерні точки – це окремі точкові ущільнені гіперподразливі м’язові волокна, хворобливі при пальпації, що запускають відбиткові болі.Для інактивації тригерних точок проводять пасивне розтягування м’язів або ж пунктирують їх тонкою голкою. Під час контакту голки з критичною точкою відзначається відображена біль. Після легкого проколювання і введення розчину місцевого анестетика з суспензією кортикостероїдного препарату, болючість зменшується і ущільнення зникає. Після процедури можливе невелике оніміння в цих зонах і деяка м’язова слабкість. Блокади проводяться курсом (1 раз на день протягом 10 -12 днів).

Консультація психолога

При лікуванні онкологічних захворювань бесіда з психологом піде на користь як пацієнту, так і його рідним і близьким. Правильний психологічний настрій – одна з найважливіших складових на шляху до успішного лікування. Але такі неприємні явища як біль та інші відчуття, в більшості випадків супроводжують хворобу, кажуть негативний вплив на психоемоційний настрій. Спеціаліст Центру допоможе легше пережити і впоратися з будь-якою ситуацією.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Лікування болю
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху