Головна/Таргетна терапія
Таргетна терапія

Таргетна терапія

Таргетна терапія — це метод медикаментозного лікування раку, який полягає в блокаді зростання ракових клітин за допомогою втручання в процес таргетних частинок. Основна відмінність методу від традиційної хіміотерапії — вибірковий вплив. При хіміотерапії клітини видаляються і сповільнюється зростання пухлини, а при таргетній терапії знищення клітин відбувається вибірково. Це скорочує побічні дії лікування на й так ослаблений організм.

Таргетна терапія — порівняно молодий метод лікування онкологічних захворювань і до сих пір знаходиться на етапі комплексного дослідження. Існує кілька препаратів, які показані до використання при певних видах і локалізаціях пухлинного процесу.

Медикаментозне лікування проводиться лише в тому випадку, якщо морфологічний аналіз злоякісного новоутворення підтвердив наявність молекулярної мети.

 

Поставити запитання

Цілі та напрямки діяльності препаратів:

 • Сигнальні білки клітин
 • Гени, які регулюють ріст і розмноження злоякісних клітин
 • Рецептори до фактору росту кровеносних судин

Препарати діляться на дві основні групи:

 • молекули
 • антитіла

Малі молекули практично невагомі і легкі, що спрощує їх проникнення всередину клітин і знищення їх. Інша особливість малих молекул — можливість проникати в нервові тканини і боротися з метастатичними утвореннями. Антитіла мають більший розмір і взаємодіють з мембранами, не проникаючи всередину клітини.

Лікування раку таргетною терапією

Рак вже давно визнали не прицільною хворобою органу, а загальним порушенням процесів в організмі. Тому крім традиційних методів лікування раку, серед яких хірургічне втручання, променева і хіміотерапія, виникли і знаходяться в процесі розробки імунотерапія та таргетна терапія.

При раку нирки

Особливість таргетної терапії — прицільний вплив препарату на компоненти ракової клітини і нейтральний вплив на здорові клітини на відміну від медикаментів при хіміотерапії.

При онкологічному ураженні нирок молекулярно-таргетна терапія більш ефективна, ніж традиційна хіміотерапія. Таргетні препарати можуть бути призначені на будь-якій стадії раку нирки. При ранніх стадіях проводиться резекція пухлини і в комплексі призначається таргетна терапія для ад’ювантного впливу на організм і протистояння розвитку рецидиву.

При діагностиці хвороби на пізній стадії раку нирки або при неоперабельній формі хвороби таргетна терапія призначається для уповільнення зростання пухлини, що позитивно впливає на самопочуття пацієнта, знижує біль і не порушує якість життя.

При раку молочної залози

Рак молочної залози — один з найбільш поширених видів онкологічного процесу в організмі жінки. Для боротьби з раком грудей може бути використана хіміотерапія, променева та таргетна терапія. При раку грудей речовини таргетної терапії блокують рецептори естрогенів ракових клітин.

Молекулярно-прицільна терапія при раку молочної залози показує позитивні результати в комплексі з іншими методами лікування. Як правило, цей вид краще переноситься пацієнтками, викликаючи меншу кількість побічних дій. При раку молочної залози така терапія призначається з лікувальною і профілактичною метою.

При раку легенів

Таргетна терапія при раку легенів вважається біологічним методом лікування злоякісного новоутворення. Суть методу сфокусована на блокуванні механізму мутації клітин на молекулярному рівні. Це забезпечує прицільний вплив без небезпечного впливу на здорові тканини.

Кількість курсів і дозування препаратів визначається лікарем з урахуванням загального стану пацієнта, форми раку і стадії розвитку.

Для визначення конкретного препарату, який сповільнить зростання пухлини, проводиться гістологічний і морфологічний аналіз тканин пухлини. Тільки ті препарати, до компонентів якого будуть виявлені чутливі рецептори в клітинах, зможуть надати лікувальний вплив.

При раку підшлункової залози

Рак підшлункової залози визнаний одним з найбільш агресивних онкологічних захворювань, тому вимагає комплексного і різнобічного підходу до лікування. Цей вид патології відрізняється стійкістю й швидким звиканням до дії лікарських препаратів.

На сьогодні вже використовується більше десяти препаратів з молекулярним впливом, які якісно сповільнюють ріст пухлини підшлункової залози.

При раку шлунка

Рак шлунка — один з найпоширеніших онкологічних захворювань серед населення. Існує маса причин і факторів ризику, що призводять до розвитку онкологічного процесу в шлунку. Вартість лікування визначається лікарем в залежності від необхідної кількості курсів і дозування препарату.

Для лікування злоякісного новоутворення застосовуються традиційні методи лікування і інноваційна таргетна терапія. Використання препаратів з молекулярною дією призначається після дослідження тканин пухлини на кількість білка, який стимулює розмноження злоякісних клітин.

Таким чином, препарати таргетної терапії впливають на придушення компонентів злоякісних клітин і якісно уповільнюють процес їх регенерації.

При меланомі

Меланома — рак шкіри, який краще за інших піддається таргетній терапії. При морфологічному дослідженні багато меланом мають в клітинах специфічний білок, який схильний до швидкого розмноження. При наявності даного компонента в злоякісних клітинах високу ефективність показує препарат з ряду інгібіторів.

Ціна таргетної терапії в Україні

Основним недоліком таргетної терапії є ціна. Через те, що даний напрямок в медицині досить молодий та знаходиться на стадії дослідження, ціна процедури в Україні є високою. Кількість курсів і дозування препарату визначаються в кожному клінічному випадку індивідуально, тому конкретну ціну може назвати тільки лікуючий лікар і тільки після комплексної діагностики пацієнта.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Таргетна терапія
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху