Симптоми гемангіобластоми
Симптоматика при захворюванні залежить від місця локалізації пухлини.
Розрізняють 3 підтипи ознак гемангіобластоми:
- Загальномозкові
- Мозочкові
- Віддаленні
Загальномозковим ознакам притаманний сильний головний біль. Дискомфорт від спазму, що локалізується в задній частині голови, неможливо усунути спазмолітичними препаратами і анальгетиками. Больовий синдром супроводжується нудотою і частими позивами до блювоти.
Поширеною ознакою гемангіобластоми є порушення функцій зорового нерва. Проблеми із зором змушують пацієнта звернутися в офтальмологічну клініку, що ускладнює діагностику захворювання. Також на нечіткість симптомів і складність діагностики впливає вестибулярна атаксія, ознаки якої подібні запаленню внутрішнього вуха при середньому отиті.
До ознак мозочкового типу відноситься мозочкова атаксія. Патологія має комплекс специфічних порушень статичної та динамічної моторики, розлад координації рухів.
При обстеженні у невролога може бути діагностована мегалографія (зміна звичного почерку на більш некерований і великий), а також дисметрія (некоординовані рухи з широким охопленням). Пацієнту складно виконати звичайну вправу: з закритими очима доторкнутися пальцем до кінчика носу.
Небезпека пухлин мозочкового типу полягає у їх стрімкому рості. Велика пухлина тисне на структури мозку і провокує відхилення функцій, за які відповідає друга півкуля. Таким чином хвороба класифікується двостороннім ураженням головного мозку.
До віддалених симптомів відносять:
- Судоми.
- Порушення роботи кишківника.
- Параліч черепно-мозкових нервів.
- Порушення чутливості в різних частинах тіла.
- Порушення функцій сечового міхура.
- Неврологічні розлади (асинергії).
- Порушення опорно-рухової системи.
На пізніх стадіях захворювання спостерігається розвиток психічних розладів. Пацієнт стає дратівливим і агресивним або навпаки може відчувати апатію й депресію.