Головна/Томотерапія
Томотерапія

Томотерапія

Подібно до того, як комп’ютерний томограф відкрив нову еру в отриманні медичних зображень, система томотерапіі американської компанії Accuray створила нову епоху в променевій терапії. Епоху, в якій головним пріоритетом є якість життя пацієнта. В TomoClinic томотерапія застосовується вперше в Україні.

Радіотерапевтична система томотерапіі TomoTherapy®HD є золотим стандартом серед систем для дистанційної променевої терапії. У ній поєднуються передова технологія формування пучка випромінювання і щоденний контроль стану пацієнта і мішені (пухлини), який здійснюється завдяки комп’ютерним зображенням. Це дозволяє лікарям і пацієнтам бути впевненими в найвищій точності і безпеці проведеного лікування.

Поставити запитання

 

Променева терапія під візуальним контролем – IGRT (Image Guided Radiation Therapy)

За допомогою технології IGRT, проводиться візуалізація і фіксування змін положення і координат пацієнта, а також зміна місцезнаходження і форм пухлини, що дає можливість максимально зменшити можливість похибки.

Лікар, таким чином, може отримати зображення пухлини безпосередньо перед початком опромінення або навіть під час сеансу, коли пацієнт знаходиться на процедурному столі.

У разі необхідності проводиться корекція положення пацієнта і/або напряму променів для досягнення найточнішого прицільного опромінення пухлини, а також для запобігання пошкодження здорових тканин, що оточують пухлину.

IGRT – це запорука успішного лікування пухлин, розташованих в рухомих органах і зонах тіла, – таких як легені (рухомі при диханні), печінка, передміхурова залоза, – а також пухлин, розташованих поблизу життєво важливих органів або тканин.

Найчастіше техніка IGRT використовується в комбінації з методом IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy – променева терапія з модульованою інтенсивністю). Дані методи дозволяють найбільш точно встановлювати дози опромінення злоякісних пухлин або специфічних зон в самій пухлині.

Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це один з найбільш ефективних і сучасних методів боротьби з доброякісними і онкологічними новоутвореннями, який здатний впливати навіть на пухлини, що не піддаються хірургічному лікуванню або розташовані в важкодоступних місцях.

Метод полягає в обробці пухлини точно розрахованою дозою радіоактивного випромінювання (від 2 до 5 грей за сеанс). Процедурі передує ретельна діагностика пухлини засобами комп’ютерної томографії та детальне фокусування керованих пучків випромінювання.
За допомогою комп’ютерного візуалізування лікар виявляє чіткі межі новоутворення, що відокремлюють його від здорових тканин: це дозволяє уникнути опромінення критичних органів і тканин, які розташовані поблизу с пухлиною. Побічні ефекти і ускладнення, характерні для променевої терапії, при цьому методі зведені до мінімуму, а період реабілітації пацієнта в рази коротший, ніж при традиційній зовнішній променевій терапії.

Перед процедурою IMRT проводиться побудова тривимірної моделі пухлини з подальшим моделюванням процесу опромінення. Обчислення кутів обробки новоутворень, дози опромінення та визначення інших процесів обчислюється комп’ютером. У процесі опромінення комп’ютерна система безперервно стежить за станом пацієнта, за ходом обробки пухлини і регулює інтенсивність випромінювання.

Наявність системи IMRT- IGRT передбачає зміну розміру, форми і інтенсивності пучка випромінювання для повної відповідності розмірам, формі та розташуванню пухлини пацієнта. Система використовує запатентований бінарний багатопелюстковий коліматор, який ділить віяловий пучок випромінювання на бімлети, тобто тонкі промені. Кожен бімлет керується індивідуально, що дозволяє з високою точністю маніпулювати розподілом дози в мішені.

Бінарний коліматор і спіральний режим підведення дози випромінювання забезпечує оптимальне формування дозового розподілу всередині тіла пацієнта.

Надійний захист від опромінення здорових органів і тканин

У ситуаціях, коли інші апарати променевої терапії безсилі, TomoTherapy® HD досягає поставленої мети з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин пацієнта.

Апарат томотерапії комбінує в собі метод комп’ютерної томографії – зрізу КТ – з променевою терапією модульованої інтенсивності. Визначаються контури пухлини і оточуючі її здорові тканини, після чого встановлюється доза опромінення.

Після отримання даних зрізу КТ, TomoTherapy® HD використовує багатопелюстковий коліматор, контрольований комп’ютером, для регулювання інтенсивності і форми радіаційного променя. «Пелюстки» коліматора розкриваються і закриваються направляючи промінь чітко відповідно до форми пухлини. Можливість обертання променя на 360 градусів, забезпечує максимальну точність опромінення і захист прилеглих здорових тканин.

Фокусуючи радіацію навколо всієї пухлини, обробка відбувається при кожному обертанні по зрізах пухлини. При цьому здорові тканини прилеглі до пухлини залишаються майже недоторканими, піддаючись лише невеликій дозі опромінення.

Доставка дози опромінення 360⁰ – лікування під будь-яким кутом

Принципово новий ефективний спосіб лікування онкологічних захворювань ґрунтується на поєднанні спірального томографа кругового охоплення з бінарним багатопелюстковим коліматором, який безперервно зондує потрібну область спрямованими променями опромінення, забезпечуючи терапію з більш точною модуляцією інтенсивності, відбувається опромінення пухлини в усіх напрямках з розворотом на 360⁰ і з поділом на безліч шарів.

Вбудований пристрій візуалізації визначає і перевіряє локалізацію пухлинної тканини, яка в подальшому піддається високоточному опроміненню, мінімізуючи вплив на здорові тканини і органи.

Даний метод дозволяє досягти великих успіхів в лікуванні всіх видів онкозахворювань, навіть таких, яких до теперішнього моменту було складно нейтралізувати за допомогою існуючого радіовипромінювального обладнання або хірургічного втручання.

Найвища якість об’єднаної системи

Без компромісів з точності, гнучкості та ефективності

Об’єднання високоефективної системи планування лікування VoLO ™ і системи реалізації запланованого лікування в системах TomoTherapy®HD істотно полегшує всі процедури щодо забезпечення якості цих систем. Як лікарям, так і пацієнтам.

На основі потужного графічного процесора і програмного забезпечення ця система може паралельно обробляти дані і виконувати обчислення дози опромінення і оптимізації процесу лікування за лічені хвилини.

Клінічно доведена ефективність

Система TomoTherapy®HD – це комплексне рішення, що дозволяє ефективно лікувати будь-які новоутворення в будь-якій частині тіла пацієнта:

 • можливість одночасного опромінення кількох мішеней, в тому числі з різними дозовими навантаженнями для різних мішеней.
 • можливість одномоментного опромінення протяжних мішеней без необхідності стикування полів при плануванні і лікуванні і без перепозиціонування пацієнта.
 • ефективне конформне формування дозових розподілів для мішеней складної і ввігнутої форми.
 • широкий діапазон можливих методик лікування – від простих паліативних до найскладніших і сучасних.

Другий шанс на одужання

Якщо при попередньому лікуванні для деяких областей вже була досягнута максимально можлива для традиційного опромінення критична доза, томотерапія може надати другий шанс на одужання.

Система TomoTherapy®HD призначена для лікування всіх видів і форм пухлин, включаючи найскладніші.

Опромінення пухлини значних розмірів звичайним апаратом відбувається в кілька етапів, оскільки він може охопити тільки невелику зону. В результаті в місцях нашарування кордонів зон утворюються ділянки переопромінення, які можуть привести до тяжких наслідків для здоров’я пацієнтів. На апараті томотерапії пухлина, яких би розмірів вона не була, опромінюється рівномірно і за один раз.

Метод томотерапіі поєднується з усіма практичними методиками лікування раку.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Томотерапія
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Це єдиний в Україні апарат для радіотерапії з вбудованим комп’ютерним томографом, який з високою точністю забезпечує тривимірний розподіл дози опромінення при обертанні лінійного прискорювача на 360 °: немає обмежень за розміром, формою, типом і розташуванням пухлини; можна за один сеанс лікувати відразу кілька мішеней (і маленькі, і великі пухлини), причому в різних місцях.

   • Завдяки такому найсучаснішому обладнанню ми можемо проводити дуже складні і точні процедури, застосовуючи високі технології. Це має величезне значення для всіх пацієнтів, які проходять у нас радіотерапію: прицільно знищується пухлина, і мінімум впливу йде на здорові тканини. Наша апаратура дозволяє зменшити межі полів лікування і забезпечити високу точність донесення дози саме в пухлину.

   • Ми застосовуємо сучасні технології з модуляцією інтенсивності пучка випромінювання (IMRT) і візуальним контролем точності опромінення (IGRT), які дозволяють впливати на злоякісні новоутворення з точністю до міліметра. Дозу випромінювання направляємо вибірково в пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Тому побічні ефекти від променевої терапії мінімальні.

   • IMRT використовує тривимірні зображення ракової пухлини і навколишніх тканин, щоб «узгодити» потік випромінювання з розміром і формою пухлини, тобто, щоб цей потік бив точно в ціль. Дози опромінення лікарі-радіологи та медичні фізики підбирають для кожного пацієнта так, щоб доза була максимальною для пухлини, а мінімум випромінювання брали навколишні здорові тканини. Для складних об’єктів опромінення, зокрема для утворень голови-шиї, така технологія найефективніша. За останні кілька років IMRT став поширеним і успішним методом лікування раку простати. Цю технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу, і вона доступна пацієнтам TomoClinic.

   • Особливість цієї лікувальної техніки в тому, що кожен день перед проведенням чергового сеансу фахівці перевіряють стан органів і порівнюють його з тим положенням, в якому вони повинні знаходитися. Перед кожною процедурою пацієнт проходить КТ-сканування. Наші лікарі отримують зображення пухлини і навколишніх тканин. Порівнюючи правильні і знов отримані результати, ми можемо визначити, які зміни потрібно внести. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта в точно заплановане положення.
    Застосування технології IGRT дозволяє нам постійно контролювати зміни. Якщо межі пухлини зсуваються, система зупиняє процес, сигналить фахівцям, що потрібно перепланувати, інакше можна пошкодити здорові тканини. Тобто сама система не допускає небезпечного впливу, і лікарі змінюють план.

   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху