Головна/Радіохірургія
Радіохірургія

Радіохірургія

Що таке радіохірургія?
Це один із сучасних методів лікування, що використовує цільове, дуже точне випромінювання у великих дозах, щоб зруйнувати клітини злоякісної пухлини.

Складне комп’ютерне планування, яке застосовують наші фахівці, дає можливість чітко сфокусувати пучок променів і доставити високу дозу до «мішені» за один сеанс. Потрібно розуміти, що радіохірургія — це не хірургічне втручання в загальноприйнятому сенсі, тому що немає ніякого розрізу, не потрібний загальний наркоз. Потужне випромінювання концентрується у вузькому пучку (подібно «випромінюючому ножу»), і за допомогою такого «ножа» руйнуються уражені тканини.

Тобто метод працює, пошкоджуючи ДНК* пухлинних клітин так само, як і інші способи опромінення. В результаті ці клітини втрачають здатність розмножуватися і гинуть.

Поставити запитання

Мультисесійна радіохірургія

Поетапна радіохірургія, також відома як мультисесійна радіохірургія, — процес, в якому загальна доза випромінювання ділиться на менші дози в окремі дні лікування. Проводять кілька сеансів: як правило, від двох до п’яти. Таке поетапне лікування ефективно вбиває пухлину з максимальним захистом оточуючих органів і тканин.

У яких випадках ми застосовуємо мультисесійну радіохірургію і що таке олігометастази?

Наші фахівці використовують мультисесійну радіохірургію для лікування утворень, розташованих в різних частинах тіла, тобто при різних локалізаціях пухлинного процесу. Особливо актуальний цей метод при метастазах в головний мозок і олігометастатичній хворобі.

Олігометастатична хвороба — це тип метастазування, при якому ракові клітини з вихідної (первинної) пухлини проходять через організм і утворюють невелику кількість нових (метастатичних) вогнищ в одній або декількох частинах тіла (як правило, до 5 вогнищ).

Наші лікарі детально розкажуть вам про всі етапи радіохірургії, а саме:

 • про фіксацію пацієнта із застосуванням радіохірургічних термопластичних масок і спеціальних компресійних платформ для обмеження дихання — що дозволяє максимально точно «закріпити» пацієнта в потрібному положенні і провести процедуру передпроменевої підготовки і сам сеанс радіохірургії;
 • про планування лікуванні — на цьому етапі променевий терапевт і медичний фізик підбирають і перевіряють параметри випромінювання;
 • про саме лікування: один сеанс може зайняти різний час (від пів години до години — вирішується індивідуально в залежності від конкретної ситуації), однак процедура абсолютно безболісна, не доставляє дискомфорту.

Під час сеансу опромінення фахівці спостерігають за пацієнтом. Ми використовуємо новітнє обладнання, яке має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і систему TomoTherapy HD.

У нашому центрі (Томоклінік, Кропивницький) лікування за допомогою радіохірургії проводять дуже досвідчені фахівці — з пацієнтами працює багатопрофільна команда: клінічні онкологи, променеві терапевти, медичні фізики, рентген-лаборанти та медсестри. Все частіше ми використовуємо радіохірургію саме завдяки передовій діагностиці: вдається виявити метастази невеликого розміру, які підходять для такої терапії.

Якщо у вас є питання про лікування за допомогою радіохірургії, дзвоніть нам за телефонами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.

* ДНК — молекула, яка містить інформацію, що забезпечує передачу спадкових генетичних даних.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Радіохірургія
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • У разі радіохірургії ми не говоримо про відмінності від променевої терапії, тому що радіохірургія — це один з потужних сучасних методів променевої терапії (радіотерапії), що полягає в одноразовому опроміненні пухлинного вогнища високою дозою іонізуючого випромінювання. Тобто можна говорити не про відміну від променевої терапії, а про відмінності між способами променевої терапії. Радіохірургія відноситься до методів дистанційного опромінення. Класична променева терапія (радіотерапія), в основному, проводиться за багато сесій (так званих фракцій) протягом декількох тижнів. Радіохірургію проводять за одну фракцію або кілька (при виконанні мультисесійної радіохірургії).

   • Використовуємо при розташуванні новоутворення в малодоступних для хірургічного лікування місцях, у випадках, коли новоутворення розташовані близько до життєво важливих органів і структур, при пухлинах, які змінюють своє положення в залежності від дихання. Зокрема, стереотаксична аблятивна променева терапія (SABR) дуже ефективна при лікуванні метастазів у головний мозок. Ми застосовуємо цей метод широко і успішно.

   • Використовується масочна фіксація за допомогою термопластичних матеріалів, а також фіксація за допомогою спеціальних компресійних платформ для обмеження дихання. У кожному разі ці питання вирішують індивідуально в залежності від конкретної ситуації пацієнта. Фіксація необхідна, щоб максимально точно «закріпити» пацієнта в потрібному положенні і провести процедуру передпроменевої підготовки і сам сеанс радіохірургії.

   • Радіохірургія проводиться на спеціалізованій установці — лінійному прискорювачі, обладнаним вбудованим мікромультілепестковим коліматором, який дозволяє з високою точністю опромінювати невеликі мішені складної форми. Ми використовуємо новітнє обладнання, що має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і систему TomoTherapy HD. Передпроменева підготовка проводиться безпосередньо перед опроміненням.

   • Радіохірургія, як і класична дистанційна променева терапія, не може викликати появи радіоактивності в організмі людини. Тому немає ніякої необхідності уникати близьких контактів з оточуючими у людей, які отримують радіохірургію. Обіймайтеся, цілуйтеся, спілкуйтеся — немає для ваших близьких або друзів ніякого ризику радіаційної небезпеки.

   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху