Лікування
Вибір методу лікування онкології шишкоподібної залози вимагає ретельного дослідження. Це спричинено гістологічними різновидами пухлин епіфіза, їх розташуванням та взаємодією з мозковим стовбуром.
При пухлинах шишкоподібного тіла застосовують звичні методи лікування онкологічних захворювань: оперативне втручання, променеву терапію і хіміотерапію. У деяких клінічних ситуаціях для максимальної ефективності допускається комбінація методів.
Променева
У медичному закладі TomoClinic для лікування онкології використовується променева терапія з локальним впливом на пухлину. Найбільш ефективним є лікування з використанням декількох методик, одна з яких — променева терапія. Вона ефективно нейтралізує ракові клітини, при цьому мінімально впливаючи на організм пацієнта. Якість життя після терапії залишається на доброму рівні.
Лікування променевою терапією
Променева терапія при лікуванні пухлини шишкоподібної залози застосовується при новоутвореннях, що не підлягають оперативному втручанню, а також при наявності протипоказань до проведення операції.
Іонізуюче випромінювання допомагає сповільнити ріст і розвиток ракових клітин, руйнує існуючі. Основною перевагою променевої терапії є неінвазивний процес лікування. Особливо чутливими до променевої терапії є герміноми епіфіза.
Хірургічне лікування
Радикальне видалення пухлини — найбільш поширений метод лікування новоутворення шишкоподібної залози. Перед нейрохірургічним втручанням проводиться комплексне обстеження пухлини та оцінка загального стану пацієнта. Видалення пухлини шишкоподібної залози передбачає трепанацію черепа. Стереотаксична апаратура з функцією нейронавігації дозволяє хірургу максимально точно видалити пухлину, не пошкодивши оточуючі її здорові тканини. У складних клінічних ситуаціях передбачено комбіноване лікування пухлини епіфіза.
Хіміотерапія
Хіміотерапія призначається з метою сповільнення росту і поширення пухлини епіфіза. Медикаментозне лікування може бути як самостійним методом лікування, так і частиною комбінованої методики.
У онкологічному центрі TomoClinic хіміотерапія проводиться за спеціальною схемою, індивідуально розробленою для кожного пацієнта. Під пильним контролем спеціалістів проводитися неад’ювантна та ад’ювантна хіміотерапія.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію пухлин шишкоподібної залози:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), pineal gland cancer — пухлини шишкоподібної залози
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), pineal gland cancer — пухлини шишкоподібної залози
Central_Nervous_System_Cancers, pineal gland cancer — пухлини шишкоподібної залози
Прогноз
Прогноз при пухлині шишкоподібної залози залежить від індивідуальних показників. Після повного видалення пухлини п’ятирічне виживання спостерігається більш, ніж у 70% випадків. Особливо впливає на подальший прогноз своєчасне лікування. Саме тому діагностика і консультація у фахівців на початкових стадіях розвитку хвороби — запорука успішного лікування.