Лікування раку шлунка 1 і 2 стадії (рідко 3-й) виконується за допомогою хірургічної операції. Зазвичай, після операції при раку шлунка проводиться хіміотерапія. Однак лікар може прийняти рішення про те, щоб цей вид лікування був призначений до хірургічного втручання. Таблетки, ін’єкції через крапельницю або іншими словами хіміолікування:
- “Вбиває” пухлинні клітини.
- Знижує ризик утворення метастазів.
- Зводить до мінімуму число рецидивів.
- Продовжує пацієнту життя.
В інноваційної медицині хімія (хіміотерапія або медикаментозне лікування) підрозділяється на кілька напрямків. Ад’ювантна, неад’ювантная і дисемінованого типу. Перший вид має на увазі застосування медикаментів після хірургії. Другий перед хірургічним втручанням, наприклад на 4 стадії, коли пухлина неоперабельна і її розміри треба зменшити.
Показання до проведення хіміотерапії
Хіміотерапія при раку шлунка проводиться в наступних випадках:
- Перед проведенням операції або в поєднанні з хірургією.
- Якщо ракові клітини почали проростати в черевну порожнину.
- Якщо пішло метастазування в печінку, інші органи.
- Для зменшення розміру пухлини.
- Для зниження проявів онкологічної симптоматики.
Препарати призначаються в залежності від того, який тип новоутворення, на якій стадії захворювання і чи є можливість проведення операції. У зв’язку з цим хіміотерапія при раку шлунка може бути самостійною, перед і після хірургічного втручання, паліативної, внутрішньочеревної і фармакологічної при появі метастазів в печінці.
Не рідко хіміотерапія при раку шлунка виконується спільно з променевою терапією. TomoTherapy (Томотерапія) – нове слово в променевої терапії. Унікальність системи полягає в об’єднанні компонентів лікувального процесу: планування, позиціонування пацієнта, терапія, запис і перевірка, контроль якості, планування адаптивної терапії. Всі складові занесені в єдину базу даних. Така система організації дає можливість досягти максимального ефекту і скоротити ризики.
Як треба харчуватися під час лікування
Важлива допомога організму – це правильно організоване харчування, яке виключає прийом будь-яких тваринних жирів, заборона на вживання м’яса, риби, яєць, сала, сметани, молокопродуктів тощо У меню потрібно включити жири рослинного походження. Ідеальним варіантом буде масло льону або оливи, яке вироблене шляхом холодного віджиму.
Про кондитерських виробах і випічці треба забути. Каші з цільного зерна і висівковий хліб можна. Коли проводиться хіміотерапія при раку шлунка, слід їсти якомога більше свіжих і сирих овочів, фруктів і зелені. Також слід дотримуватися режиму пиття, а ось сіль і цукор потрібно обмежити. Готувати треба на пару, в духовці, відварювати, але ні в якому разі не смажити. Їсти слід 5-6 разів на добу, невеликими порціями. Виключити спиртні напої і кава.
Наш Центр знаходиться в місті Кропивницького, а консультаційні кабінети є по всій Україні. Також, ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями за допомогою форми дистанційної консультації.