Головна/Рак яєчка
Рак яєчка

Рак яєчка

Кожен чоловік має знати, що таке рак яєчка і чому він виникає. І хоч онкологія яєчок діагностується рідко, але серед інших видів раку передміхурової залози вона виявляється у чоловіків найчастіше і складно лікується. Лікарі користуються комбінацією технологій для того, щоб терапія була ефективною, а шкода для організму мінімальною. Для цього в TomoClinic застосовують хіміотерапію та променеву терапію на сучасному апараті Tomo HD, з якими досягти гарного результату стає більш можливо, ніж з іншими методами.

Андрій Гардашников – Лікар-онколог і хіміотерапевт TomoClinic

 

Яєчка або насінники (testis) розташовані в нижній частині мошонки і є парною чоловічою залозою, головна функція якої — утворення чоловічих статевих клітин. Насінники виробляють тестостерон і формують насінну рідину, а придатки сім’яників проводять сперматозоїди в протік, що виносить насіння, та сприяють їх дозріванню. Ракова пухлина яєчка — що це? Злоякісне новоутворення, яке формується з тканин чоловічих статевих залоз (яєчок). Захворювання зустрічається серед чоловічої половини населення віком від 15 до 35 років.

Точна причина розвитку чоловічої онкології не з’ясована, але відомі деякі чинники ризику, які можуть спровокувати розвиток патології. Наявність одного або декількох факторів ризику ще не означає, що пухлина обов’язково почне свій розвиток. У деяких пацієнтів не було жодних факторів ризику.

Отже, медицина виділяє наступні фактори:

Фактори ризику

1

Вік

від 15 до 40 років
2

Крипторхізм

(неопущене яєчко), цей стан стоїть на першому місці серед причин ракової пухлини у чоловіків.
3

Спадковий фактор

Якщо хтось із родичів хворів на рак, то ризик захворіти підвищується
4

Професійна діяльність

5

Невуси

(родимки)
6

СНІД

У людей з даним захворюванням рак діагностують частіше
7

Наявність в минулому раку в одному яєчку

8

Расова приналежність

9

Конституція тіла.

Фактори ризику

1

Вік

від 15 до 40 років

2

Крипторхізм

(неопущене яєчко), цей стан стоїть на першому місці серед причин ракової пухлини у чоловіків.

3

Спадковий фактор

Якщо хтось із родичів хворів на рак, то ризик захворіти підвищується

4

Професійна діяльність

5

Невуси

(родимки)

6

СНІД

У людей з даним захворюванням рак діагностують частіше

7

Наявність в минулому раку в одному яєчку

8

Расова приналежність

9

Конституція тіла.

Найвищий ризик відзначений у високих і худих чоловіків. До факторів, які не підвищують ризик виникнення ракової пухлини яєчка, можна віднести: травмування мошонки та оперативне втручання, проведене на насіннєвих протоках.

Рак яєчка: симптоми

Отже, рак яєчка — це щільне новоутворення діаметром 50-60 мм, яке може прощупуватися при пальпації. Спочатку людина може не помічати це новоутворення, але з розвитком патологічного процесу можуть з’явитися такі симптоми, як загальне відчуття дискомфорту, больовий синдром і набряк.

Саме злоякісне новоутворення складається з безлічі вузликів, які видно при виконанні ультразвукового дослідження. Зазвичай доктор діагностує рак або саркому, яка метастазує в тіло яєчка, рідко — в органи черевної порожнини, як би паралізуючи репродуктивну систему чоловіка. Рак яєчка у чоловіків може мати і додаткові симптоми, які також супроводжують гострий патологічний процес.

Симптоми раку яєчка у чоловіків такі:

 • Візуально помітна зміна форми яєчка.
 • Одностороннє збільшення розміру органу.
 • Набряк мошонки.
 • Болі по ходу сім’яного канатика.
 • Збільшення лімфовузлів.
 • Розвиток болю внизу живота.
 • Больовий синдром у спині і грудній клітці.
 • Розвиток запалення легенів.
 • Проблеми з диханням.
 • Загострення хронічних хвороб.

Крім цього підвищене утворення гормонів провокує розвиток вторинних статевих симптомів і ендокринних патологій, які можуть досить значно змінити зовнішній вигляд людини. Тому необхідно знати, як проявляє рак яєчка симптоми і ознаки, які має особливості розвитку. Тому надзвичайно важливо: як тільки розвинулася негативна симптоматика, терміново звернутися до лікаря. Рак на перших стадіях складніше діагностувати, зате він набагато краще піддається лікуванню, а відсоток рецидиву знижується в кілька разів.

Рак яєчка: ознаки

Треба сказати, що захворювання може почати свій розвиток практично в будь-якому віці, але найбільш часто даний вид онкології діагностується у чоловіків 15-35 років. Імовірність виникнення хвороби значно зростає для пацієнтів, старших за 60 років. Ознаки рак яєчка має наступні:

 1. Найпоширеніший ознака — це поява ущільнення в яєчку, воно може бути різного розміру. Іноді дає про себе знати в період огляду і промацування органу. Ущільнення зазвичай не болить. Однак при цьому потрібно пам’ятати, що не завжди новоутворення, яке можна намацати, є злоякісним. Якщо врахувати дані статистики, все ущільнення в яєчку виявляються раком тільки в 3% випадків, а в решті випадків новоутворення з’являється через інші патології (травма, сперматоцеле). Але як би це не було, при виявленні подібного симптому потрібно відразу звернутися за консультацією до фахівця і, якщо буде необхідно, пройти повне обстеження.
 2. Ниючий, тупий больовий синдром в нижній частині живота, спині, в мошонці.
 3. Стрибок температури тіла до 37,5 градусів, сильна стомлюваність, різке схуднення. Коли ракова пухлина вже метастазувала, можуть проявитися такі ознаки: кашель, больовий синдром під правим ребром, задишка.

Рак яєчка досить яскраво проявляє свої ознаки, тому як тільки виникають проблеми зі здоров’ям, треба терміново звернутися до лікаря. В TomoClinic готові проконсультувати чоловіків з раковою пухлиною, провести якісну діагностику і призначити курс ефективної терапії.

Діагностика захворювання

Визначаючи діагноз, враховуються симптоми онкології, скарги пацієнта, наявність перенесених патологій, операцій, травм, генетична схильність. Проводиться пальпація лімфовузлів, очеревинної порожнини, мошонки, пахової області, надключичної зони і грудних залоз, щоб визначити гинекомастію. Інструментальна діагностика пухлини, а також всіх життєво важливих органів для виявлення метастазування виконується такими методами:

 • УЗД
 • Діафаноскопія
 • КТ
 • МРТ
 • ПЕТ
 • Зачеревинна лімфоденектомія

Як виявити ракову пухлину яєчок в складних ситуаціях? Робиться відкрита аспіраційна біопсія через пах і цитологічно (морфологічно) обстежується пунктат. Якщо при терміновому обстеженні біоптату підтверджується онкологія, то статеву залозу і насіннєвий канатик видаляють способом орхіфунікулектомії.

Якщо є підозра на рак яєчка, діагностика передбачає дослідження крові, щоб виявити онкологічні маркери і сперму з гормональною регуляцією сперматогенезу. 3 головних показника онкології (АФП, бета-ХГЧ і ЛДГ) допомагають точно встановити діагноз. Діагностика раку яєчка у чоловіків успішно проводиться в TomoClinic. Для діагностування використовують інноваційні та загальноприйняті методики. Важливо розуміти: чим раніше буде поставлений діагноз і розпочато лікування, тим більше шансів повністю вилікувати захворювання.

Лікування

Лікування раку яєчка складається з декількох етапів: усунення вогнища новоутворення, профілактичної і терапевтичної резекції лімфовузлів, а також системного хіміотерапевтичного впливу на ракові клітини.

Хірургічне лікування раку яєчка передбачає цілковите видалення ураженої онкологією органу разом з придатком. Проводиться орхіектомія або гемікастрація. При виявленні метастазування в очеревину виконується також черевна лімфаденектомія — вирізання близько розташованих лімфатичних вузлів і ревізія всіх органів заочеревинного простору.

Після операції та періоду відновлення людину з даною патологією направляють на хіміотерапію та променеву терапію. Рак яєчка передбачає системне лікування хіміопрепаратами. Воно виконується за допомогою ін’єкцій в вену або прийому спеціальних ліків в таблетованій формі і впливає на весь організм пацієнта. Але так як ракові клітини в сім’яниках мають найвищий рівень метаболізму, в першу чергу руйнуються саме вони.

rak-yaichka

Лікування в TomoClinic

В TomoClinic лікарі з багаторічним досвідом виконують ефективну терапію різних онкологічних патологій. Зазвичай найбільш ефективним є лікування з використанням декількох методик, одна з яких — променева терапія. Вона із мінімальним впливом на людський організм ефективно нейтралізує ракові клітини. Крім того, якість та звичний спосіб життя залишаються незмінними.

Лікування променевою терапією

На сьогоднішній день томотерапія — це “золотий стандарт” променевої терапії. Лікування онкологічної патології призначають більш ніж в 70% випадків виявлення онкологічних захворювань. Залежно від призначення доктора даний метод може використовуватися самостійно, а також разом з іншими не менш дієвими методами терапії. Це може бути виконання хірургічної операції або проведення гормонотерапії, а також хіміотерапія. Метод терапії підбирається для кожної людини в індивідуальному порядку.

Можна виділити такі різновиди променевої терапії:

 • Самостійна.
 • Поєднана з хіміотерапією.
 • У поєднанні з хірургією.
 • У союзі з хіміотерапією і хірургією.

Записатися на прийом і задати всі питання можна як по телефону, так і онлайн, на нашому сайті. Ми готові допомогти кожному, хто зіткнувся з небезпечним захворюванням. Рак яєчок можна перемогти.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку яєчка:

ESMO_Testicular_cancer
Testicular_Cancer
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Testicular cancer — рак яєчка)
https://www.esmo.org/Guidelines/Genitourinary-Cancers/Testicular-Seminoma-and-Non-Seminoma

Профілактика

Прекрасною профілактикою злоякісного ракового новоутворення яєчка є своєчасне діагностування та раннє виявлення патології. Якщо відразу вирізати за допомогою хірургічного втручання вражений придаток, після додаткового консервативного лікування і хіміотерапії людина може знову жити повноцінним життям.

rak-yaichek

Щоб в принципі уникнути загострення онкологічної хвороби, потрібно не допускати травмування чоловічого статевого органу, вести здоровий спосіб життя, виключити вплив підвищеної радіації і шкідливі звички, а також постаратися дізнатися про всі існуючі в сім’ї спадкові хвороби.

Якщо діагноз встановлено і має місце саме ракова пухлина, при своєчасному лікуванні шанс успіху досить високий. Так що важливо проходити огляд у лікарні хоча б раз на рік, а якщо з’явилися негативні симптоми, слід негайно відреагувати і відвідати лікаря.

-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху