Лікування раку щелепи
Лікування раку щелепи передбачає комбіновану терапію. Зазвичай використовують традиційні методи лікування — хірургічне втручання, хіміотерапія та променева терапія. Метод чи комплексну терапію підбирає команда лікарів залежно від ступеня ураження, стадії раку та загального стану здоров’я пацієнта.
Хірургічне лікування передбачає часткове видалення тканин, уражених онкологічним процесом, чи повноцінну операцію. Залежно від кількості видаленого матеріалу в стоматології виготовляють протези для подальшого комфортного життя пацієнта. У випадку проростання і поширення онкологічного процесу на кістки черепа призначається терапія з використанням гамма-променів. Оперативне втручання може проводитися на будь-якій стадії, особливо ефективним метод проявляє себе у поєднанні з променевою терапією чи хіміотерапією.
Хіміотерапія — метод лікування рака щелепи, який полягає у прийомі лікарських препаратів, що сповільнюють ріст ракових клітин. Кількість курсів хіміотерапії та розрахунок дозування препаратів проводиться досвідченими лікарями залежно від результатів операції, стадії та ступеня ураження.
У кожному індивідуальному випадку збирається консиліум спеціалістів суміжних спеціальностей для розробки плану лікування. Завдяки інноваційній системі TomoTherapy HD, діагностичному комплексу Toshiba Medical Systems та лінійному прискорювачу Elekta Synergy вдається досягнути хороших результатів для позитивного прогнозу пацієнтів. На сайті можна ознайомитися з усією інформацією, задати питання чи почитати відгуки пацієнтів.
Лікування променевою терапією
Променева терапія — сучасний метод лікування рака щелепи. Променева терапія може призначатися як самостійний спосіб лікування, так і в комплексі з оперативним втручанням. Пучки іонізуючого випромінювання направляють на місце локалізації пухлини з метою руйнування ракових клітин. Прицільна дія дозволяє захистити сусідні тканини від пошкодження. Променеву терапію часто призначають пацієнтам з неоперабельними пухлинами як паліативну терапію при раку щелепи.
Ускладнення при раку верхніх та нижніх щелеп
Ускладнення при раку щелеп залежать від ступеня поширення пухлинного процесу. Основним є екзофтальм — патологічне випирання одного чи двох очних яблук. Видалення великого об’єму кісткових тканин щелепи потребує реконструктивної операції для повернення пацієнта до нормального життя.
Яка профілактика раку щелепи?
- Збалансоване харчування. Шкідливі та надто гострі продукти викликають роздратування слизової та можуть стати причиною розвитку раку щелепи. Відмова від жирної та смаженої їжі позитивно вплине на загальний стан здоров’я пацієнта, допоможе позбутися зайвої ваги.
- Профілактичні огляди. Щопівроку необхідно проходити профілактичний огляд у лікаря. Відвідування стоматолога, отоларинголога чи офтальмолога допоможе своєчасно виявити злоякісний процес та почати лікування.
- Імунотерапія. За згодою лікаря необхідно провести імунограму для визначення порушень імунної системи та почати відновлювальну терапію.
- Активний спосіб життя. Фізичні вправи позитивно впливають на стан пацієнта, захищають від розвитку небезпечних захворювань.
- Гігієнаа ротової порожнини. Важливо не лише регулярно чистити зуби, а й робити це правильно. Постійні механічні пошкодження слизової оболонки щоки та ясен можуть призвести до ровитку рака щелепи.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку щелепи:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — jaw cancer
https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — jaw cancer
Head_and_Neck_Cancers_рак_голови та_шиї — jaw cancer