Головна/Доброякісні захворювання грудей
Доброякісні захворювання грудей

Доброякісні захворювання грудей

На щастя, ущільнення в молочній залозі далеко не завжди означає рак грудей. Часто у жінок виявляють доброякісні захворювання молочних залоз. Такі утворення не можуть поширюватися на інші тканини. У багатьох випадках вони не є небезпечними для життя, але бувають дуже болючими, вимагають лікування і спостереження.

Ми розповімо про різні типи доброякісних пухлин молочних залоз, щоб ви могли зрозуміти, яке лікування вам допоможе.

Поставити запитання

Кіста

Кіста — це порожнина, заповнена рідиною, Кісти утворюються при закупорці молочного протоку. У деяких жінок їх буває навіть декілька. Кісти відрізняються розмірами, злоякісними стати не можуть. З ними потрібно щось робити тільки у разі, коли вони стають великими, болять і викликають дискомфорт. Типова скарга — раптовий хворобливий набряк. Великі кісти, якщо вони занадто болючі, можна пунктирувати (проколоти) під ультразвуковим контролем.

Кіста — незлоякісне утворення, тому рідко вимагає хірургічного видалення.

Фіброаденома

Фіброаденома — поширена доброякісна пухлина грудей, що складається з залозистої та сполучної тканин. Це гладке, кругле ущільнення, яке буває дуже рухливим. Фіброаденоми можуть розташовуватися в різних місцях жіночих грудей. Можлива наявність в одній молочній залозі декількох фіброаденом.

Більшість цих утворень мають діаметр 1-3 см. Оскільки фіброаденома чутлива до гормонів, її розмір може змінитися під їх дією. Зазвичай ці пухлини утворюються у віці до 35 років і зменшуються або навіть зникають після менопаузи.

Коли фіброаденома більше 2,5 – 3 см, викликає біль або сильно розростається за короткий час, є медичні показання для її видалення.

Наявність фіброаденоми не збільшує ризик раку грудей.

Ліпома

Ліпома — доброякісна пухлина, яка розвивається з жирової тканини в грудях. Це ущільнення відсуває навколишні тканини, але не зачіпає здорові клітини. Ліпоми можуть виникати в будь-якому місці тіла, включаючи груди. Вузлики жирової тканини завжди доброякісні, зазвичай м’які на дотик і легко рухливі по відношенню до решти тканин молочної залози. В операції немає необхідності, ліпома не збільшує ризик раку грудей.

Фіброзно-кістозна хвороба (раніше використовували термін «мастопатія»)

Це збірний термін, що позначає різні доброякісні зміни залозистої тканини в одній або обох молочних залозах.

Можуть бути такі скарги:

 • болюча, дуже щільна молочна залоза;
 • тканина грудей часто здається нерівномірною;
 • визначаються вузлики (один або більше) різної форми.

Точно невідомі причини цього стану. У будь-якому випадку грають роль гормони.

Тому зміни в гормональному балансі можуть зменшити або посилити симптоми.

Менструальний цикл і менопауза викликають різний рівень жіночих гормонів в крові. Тканина молочної залози може відреагувати на це: груди тоді стають напруженими і болючими. Існує циклічна форма, яка залежить від менструального циклу, і нециклічних форма, при якій менструальний цикл не має особливого значення.

Близько 10% жінок у більшій чи меншій мірі страждають від скарг на хворобливий стан грудей. Такий стан частіше зустрічається у жінок у віці від 35 до 40 років.

Фіброзно-кістозна хвороба не підвищує ризик раку грудей. Однак у будь-якої жінки може розвинутися рак молочної залози, незалежно від наявності доброякісних змін. Тому регулярний огляд у спеціаліста необхідний.

Папіломи

Папіломи — доброякісні новоутворення, які виникають в основних протоках, частіше поблизу ареоли. Іноді вони представляють собою множинні невеликі розростання, які лежать глибше в тканині молочної залози. Причина появи папілом невідома. В основному вони виникають у жінок у віці від 30 до 50 років. Якщо діагноз папіломи встановлений, ми рекомендуємо провести хірургічне лікування, видаливши протоку, в якій розташована папілома. Це робиться для запобігання раку грудей, тому що папілома може з часом стати злоякісною.

Виділення з сосків (дуктектазія)

Виділення рідини з сосків зазвичай відбувається епізодично. Причиною можуть стати гормональні зміни, викликані прийомом ліків або захворюванням проток. Виділення можуть бути білого, жовтого або зеленого кольору і навіть містити кров. Після обстеження нерідко виявляються безпечними. Однак потрібно пам’ятати, що будь-які виділення із сосків — привід негайно звернутися до фахівця-мамолога, щоб виключити рак грудей.

Мастит

Мастит — це запалення молочної залози, яке виникає в основному у жінок, що годують грудьми. Неправильне прикладання до грудей або неправильне годування можуть привести до інфекції, при якій бактерії проникають через соски. Проблеми зі шкірою грудей, попередня операція, куріння або аномалії молочних залоз також можуть бути причиною інфекції грудей.

У деяких випадках призначають антибіотики. Після цього слід продовжити годування грудьми, щоб запобігти утворенню абсцесу. Також може бути рекомендовано знеболювання.

У разі інфікування молочних залоз, яке не спричинене грудним годуванням, рекомендації будуть залежати від причини.

Що робити при доброякісному захворюванні грудей?

Пройдіть консультацію досвідченого фахівця-мамолога в нашому центрі. Ми встановимо причину болю та інших скарг. При необхідності лікар призначить ультразвукове дослідження молочних залоз або мамографію. Разом із фахівцем ви вирішите, яке лікування вам підходить.

Щоб записатися на консультацію, зв’яжіться з нами через контактну форму або зателефонуйте за номером, який бачите на сайті.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Доброякісні захворювання грудей
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху