Головна/Пухлини головного мозку
Пухлини головного мозку

Пухлини головного мозку

Рак мозку — це «народна» назва пухлин, розташованих в мозкових клітинах. Для кожної вікової групи характерні свої новоутворення, які можуть різнитися ознаками та швидкістю росту. Діагностувати таку пухлину може МРТ головного мозку Київський центр TomoClinic. Особливістю пухлин голови є те, що їх розташування ускладнює хірургічний доступ до вогнища, якій доволі часто стає неможливим. Саме в таких випадках високу ефективність може дати високоточна променева терапія.

Види пухлин мозку

Взагалі на сьогоднішній день розрізняють більше 100 типів утворень центральної нервової системи (ЦНС). За гістологічними ознаками розрізняють астроцитоми, олігодендрогліоми та гліобластоми.

Остання з них вважається найбільш агресивною, прорастає у сусідні зони мозку та складно лікується. В той час як астроцитома дає більш сприятливий прогноз через свій найбільш доброякісний перебіг серед усіх різновидів пухлин ЦНС. Але іноді вона може перетворитися на злоякісну, вимагаючи додаткового лікування та контролю.

Симптоми

Невеликі утворення іноді можуть давати більшу симптоматику, ніж великі новоутворення, що розвиваються всередині черепу роками. Тому ознаки захворювання залежать від розміру новоутворення голови, стадії, розташування.

При появі перелічених нижче симптомів звертайтеся до спеціаліста, не зволікаючи часу:

 • головний біль та запаморочення;
 • порушення рівноваги, хиткість при ході;
 • складнощі з мовою, зором, пам’яттю;
 • зміна в поведінці;
 • нудота і блювота;
 • епілептичні напади, психічні розлади;
 • параліч, судоми;
 • зміна тактильної та больової чутливості;
 • зміни сприйняття.

Стискання тих чи інших частин головного мозку новоутворенням дає відповідну симптоматику.

Діагностика

Лікар проводить первинне неврологічне обстеження пацієнта, перевіряючи на огляді чутливість, рефлекси, рухові функції кінцівок, орієнтацію в просторі. При необхідності спеціаліст призначає спеціальні методи дослідження (КТ, МРТ або УЗД для діагностики утворення ЦНС).

Зазвичай для дослідження голови призначають МРТ з контрастною речовиною, адже це дослідження дозволяє краще за все просканувати м’які тканини, виявити локалізацію новоутворення та зробити його 3D-модель. В TomoClinic на томографі Toshiba рентгенолог може дослідити головний мозок пацієнта та виявити пухлини, які мають в діаметрі навіть 2 мм.

Якщо розташування новоутворення дозволяє провести втручання та біопсію, то дослідження частки тканини допоможе встановити остаточний діагноз.

kt-pri-opuholyah-mozga_5959ea672e3d1

Стадії раку мозку

Класифікація пухлин за ступенем розвитку хвороби:

1

ступінь

утворення, що не мають ознак злоякісності та ростуть повільно.

2

ступінь

повільний зріст, але новоутворення вже починає набувати злоякісності, клітини стають атипічними.

3

ступінь

злоякісні утворення, що швидко ростуть.

4

ступінь

дуже швидкий зріст та агресивність новоутворення, проростання в сусідні відділи мозку, стискання його частин.

1

ступінь

утворення, що не мають ознак злоякісності та ростуть повільно.

2

ступінь

повільний зріст, але новоутворення вже починає набувати злоякісності, клітини стають атипічними.

3

ступінь

злоякісні утворення, що швидко ростуть.

4

ступінь

дуже швидкий зріст та агресивність новоутворення, проростання в сусідні відділи мозку, стискання його частин.

Лікування пухлини мозку

Для видалення, максимального зменшення об’єму утворення або остаточного знищення залишків ракових клітин після операції, для мінімізації порушень ЦНС та поліпшення якості життя хворого використовують різні методи лікування. У випадку внутрішньочерепних пухлин головного мозку з важкодоступною локалізацією хіміотерапію та хірургію застосувати не завжди можливо, тому типи терапії можуть бути скомбіновані для досягнення найкращого результату. В TomoClinic лікування пухлин головного мозку проводиться виключно за міжнародними протоколами.

Наш медичний заклад може запропонувати пацієнтам з пухлинами головного мозку такий інноваційний метод, як радіохірургія. Цей вид променевої терапії є неінвазивним, має низький ризик ускладнень та проводиться під контролем КТ або МРТ. Також ми пропонуємо хіміопроменеву терапію, що ефективна до і після операції для скорочення ризиків повернення хвороби у майбутньому.

Лікування променевою терапією

Часто саме променева терапія стає дієвим методом лікування до операції і після неї, а іноді вона є самостійним засобом лікування, коли висічення пухлини головного мозку неможливе. В цьому випадку лікарям вдається спинити зріст новоутворення.

Прогноз

Чим раніше у пацієнта діагностують так званий «рак головного мозку», тим більше у нього шансів на гарний прогноз. Найкращого результату можна досягти, коли захворювання було виявлено на 1 стадії. Неврологічні симптоми з’являються вже на 2 стадії, і виявлений «рак головного мозку» дає вже не такі сприятливі прогнози. Тривалість життя пацієнта скорочується при діагностуванні пухлини головного мозку на 3 та 4 стадіях, коли перебіг хвороби є активним і утворення швидко зростає.

Профілактика раку голови

Щоб запобігти появі пухлин головного мозку, треба:

 • достатньо спати й відпочивати;
 • уникати надмірного споживання алкоголю;
 • віддавати перевагу натуральній їжі та відмовлятися від копченостей;
 • скоротити використання мобільного телефону.

Захворювання частіше за все виявляється у людей 50-60 років, тому радимо стежити за здоров’ям та не провокувати рак через нездоровий спосіб життя.

1559732530_brain-tumor

-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Зазвичай, агресивна злоякісна пухлина швидко зростає протягом декількох тижнів або місяців, потребує операції. Доброякісні пухлини частіше за все розвиваються повільно і роками, можуть бути успішно пролікована декількома методиками. З такими новоутвореннями пацієнти можуть жити все життя або принаймні багато років без виявлення незвичних симптомів.

   • Знайти у себе новоутворення самостійно і навпомацки доволі складно, адже утворення знаходиться в черепній коробці, хоча й може бути доволі великим. Частіше за все спостерігаються інші ознаки пухлини головного мозку: зміни в слизовій, асиметрія зіниць, безпричинний головний біль, дезорієнтація у просторі стануть тими ознаками, які мають спонукати вас до візита в лікарню, ранньої діагностики та повноцінного обстеження.

   • Лікарі відзначають, що багато дорослих пацієнтів звертаються до лікарні, зволікаючи перші ознаки хвороби, тільки коли є підозри на інсульт, склероз, послаблення органів відчуття або деменцію. Деякі плутають симптоми пухлин головного мозку з віковими особливостями та гормональними коливаннями. Але треба звертати увагу навіть на найдрібніші та епізодичні зміни в організмі: може погіршитися сон, пам’ять, увага, мова, хода, рівновага та навіть характер!

   • На це питання не можна відповісти однозначно, адже велике значення має локалізація та ступінь розвитку хвороби. Тиск новоутворення на оточуючі відділи мозку може негативно вплинути на органи відчуття та поведінку людини, порушити координацію та загрожувати цілому організму, здоров’ю та життю.

   • Точні причини й досі не встановлені. Гліоми зазвичай виникають через злоякісні переродження клітин і порушення генів. Але через дію іонізуючого випромінювання, користування мобільними телефонами, тривале перебування в зоні електромагнітного випромінювання шанси захворіти на рак можуть зрости, особливо з віком.

   • Рекомендуємо відвідати терапевта та невролога для обстеження. За необхідності спеціаліст призначить додаткові аналізи, КТ та МРТ головного мозку з контрастним підсиленням.

   • Не займатися самолікуванням, а замість цього звернутися до лікаря і пройти необхідне діагностичне обстеження. Остаточний діагноз з’ясується після гістологічного дослідження частки тканини новоутворення, який беруть під час біопсії (якщо доступ до пухлини головного мозку був можливий).

   • Перебувати довго на сонці або користуватися солярієм, допускати небажані теплові процедури, перегріватися в саунах та банях, приймати гарячі ванни та душ.

   • Це вторинні новоутворення, які виникають в мозку через появу інших онкологічних захворювань в інших частинах організму. Вторинні вогнища (метастази) зустрічаються значно частіше, ніж первинні, і можуть бути різними за розміром та кількістю.

   • Це безпосередньо новоутворення, які виникли саме в головному мозку. Агресивні новоутворення можуть давати метастази, в той час як пухлини мозку з низьким ступенем злоякісності рідко метастазують в інші органи.

   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху