Лікування раку глотки
Для лікування новоутворення у відділах глотки використовують традиційні методи. Оперативне втручання, променева терапія та хіміотерапія можуть призначатись як самостійні методи, так і в комплексі. Це залежить від показань, стадії розвитку та виду захворювання.
Хіміотерапія передбачає лікування медичними препаратами, що руйнують ракові клітини та уповільнюють ріст пухлини. Метод зазвичай призначають разом з хірургічним лікуванням, але він також може використовуватися самостійно для неоперабельних форм раку глотки.
Операція при раку глотки призначається на ранніх стадіях захворювання та передбачає резекцію пухлини та частини пошкодженого органу. Після видалення новоутворення разом з гортанню проводиться трахеостомія, а через 3-4 місяці — пластична реконструкція гортані.
Особливості лікування рака глотки в TomoClinic
В медичному центрі TomoClinic проводять ефективне лікування раку глотки будь-якого типу. Лікарі з досвідом роботи понад 10 років проводять усі необхідні етапи діагностики та призначають оптимальні методи лікування для кожного пацієнта. Головними методами лікування раку глотки є хіміотерапія та променева терапія. Кількість курсів та необхідне дозування обирають відповідно до стадії захворювання та загального стану пацієнта. Хіміотерапія передбачає стаціонарну форму лікування під наглядом медичного персоналу. Томотерапія — інноваційний метод лікування раку, що базується на прямій дії іонізуючого випромінювання на пухлину. Завдяки сучасному медичному обладнанню вдається з максимальною точністю спрямувати пучок іонізуючих променів на злоякісне новоутворення, при цьому не зашкодити сусіднім органам і тканинам.
Лікування променевою терапією
TomoClinic для променевої терапії використовує сучасну апаратуру: систему TomoTherapy HD та лінійний прискорювач Elekta Synergy. Дія променів спрямована на знищення злоякісних клітин, не викликає побічних ефектів та не є небезпечною для життя. Під час консиліуму спеціалісти суміжних спеціальностей визначають необхідну дозу опромінення та кількість курсів для пацієнта. Командна праця персоналу, обмін знаннями та обговорення кожного випадку окремо позитивно впливають на розробку плану лікування та дозволяють отримати позитивні результати.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку глотки:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — pharyngeal cancer
https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — pharyngeal cancer
Head_and_Neck_Cancers_рак_голови та шиї — pharyngeal cancer
nasopharyngeal
Фактори ризику, що провокують рак глотки
Глотка — орган, що з’єднує дихальні та травні шляхи. Вплинути на розвиток пухлини глотки можуть пошкодження органу, які виникають внаслідок потрапляння в організм шкідливих речовин з їжею або ж дихальними шляхами.
Фактори, що сприяють розвитку раку глотки:
- Куріння. Тютюновий дим подразнює глотку, що в подальшому впливає на розвиток раку. Пацієнти, які споживають жувальний тютюн або насвай, також ризикують захворіти на рак інших органів ротової порожнини.
- Надмірне споживання алкоголю. Спирт, що міститься в напоях, подразнює слизову оболонку глотки. Регулярний негативний вплив алкоголю провокує розвиток раку глотки. Особливо небезпечним є поєднання тютюнових виробів та алкогольних напоїв.
- Неправильно встановлені зубні імпланти. Завеликі чи замалі зубні протези та імпланти, розмір та форма яких не відповідає лунці та формі зуба, подразнюють слизову оболонку ротової порожнини. Неправильно встановлений протез може поглинати тютюн та алкоголь, що сприяє розвитку раку.
- Лейкоплакія. Хвороба вважається передраковим станом. Поодинокі виразки локалізуються на язику та слизовій оболонці щоки.
Профілактика розвитку рака глотки
Головними методами профілактики онкологічного ураження глотки є повна відмова від куріння та жування тютюну, надмірного вживання алкогольних напоїв. Відмова від роботи, пов’язаної з канцерогенними речовинами.
Щоб попередити рак глотки, необхідно встановлювати зубні коронки та протези лише у лікарів-стоматологів з високим рівнем кваліфікації. Перед встановленням імпланту необхідно зробити точні заміри, лікар повинен діяти акуратно та професійно.
Щоб своєчасно діагностувати рак глотки на початкових стадіях до поширення метастазів, необхідно щороку проходити профілактичний огляд у отоларинголога.