Лікування краніофарингіоми
Через повільне протікання та доброякісний характер пухлини для лікування онкології найкраще підходять класичні методи:
- Оперативне втручання.
- Радіохірургія.
- Променева терапія.
Хірургічне втручання передбачає повну резекцію пухлини чи часткову (при неоперабельних випадках, коли розмір пухлини сягає більше 5 см). Нейрохірургічна операція проводиться за допомогою стереотаксичних систем, які забезпечують максимальну точність проникнення. Небезпека оперативного втручання при краніофарингіомі полягає у близькому розташуванні пухлини до сонної артерії, зорових та нейроендокринних структур мозку. Операція призначається лише після проведення комплексного обстеження пацієнта.
Променева терапія — це ефективний метод лікування онкологічних захворювань, що діє самостійно або в комплексі з оперативним втручанням. Іонізуюче випромінювання зупиняє процеси постачання крові до пухлини, що призводить до її загибелі. Залежно від ступеня ураження та загального стану пацієнта лікарі призначають кількість курсів променевої терапії.
Радіохірургія є ефективним методом лікування краніофарингіоми, якщо розмір новоутворення менше трьох кубічних сантиметрів. Може застосовуватися як допоміжний метод лікування чи призначатися після хірургічного втручання, курсу променевої терапії.
Перед радіохірургічним лікуванням необхідно провести комп’ютерну чи магнітно-резонансну томографію для максимально точного визначення розміру та структури пухлини. Методика гамма-ножа дозволяє проводити точне опромінення пухлини, не зашкодивши здоровим відділам головного мозку.
Лікування краніофарингіоми в TomoClinic
TomoClinic створила всі умови для результативного лікування багатьох видів раку. Медичний персонал володіє високою кваліфікацією та багаторічним досвідом успішної боротьби з внутрішньочерепними новоутвореннями. Для визначення кількості курсів променевої терапії у кожному індивідуальному випадку збирається консиліум фахівців суміжних спеціальностей. Спільна робота дозволяє планувати максимально ефективне, щадне та безпечне лікування.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію краніофарингіоми:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), craniopharyngioma — краніофарингіома
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), craniopharyngioma — краніофарингіома
Central_Nervous_System_Cancers, craniopharyngioma — краніофарингіома
Прогноз при краніофарингіомі
Прогноз залежить від своєчасної діагностики та вибору методу лікування. П’ятирічна виживаність зустрічається більше ніж у 90% випадків. Перші три роки після лікування є високий ризик рецидиву хвороби (особливо при частковому видаленні пухлини).
Після радіохірургічного лікування чи променевої терапії дитині/дорослому пацієнту необхідно регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря, щоб виявити порушення на ранніх стадіях.