Головна/Дерматоскопія: високоточний метод діагностики утворень шкіри, який рятує життя
Дерматоскопія: високоточний метод діагностики утворень шкіри, який рятує життя

Дерматоскопія: високоточний метод діагностики утворень шкіри, який рятує життя

Поставити запитання

Як уберегти себе від небезпеки і не запустити такі серйозні захворювання, як рак шкіри і меланома?

Зміни на шкірі повинні вас насторожити. Ми рекомендуємо перевірити у дерматолога-онколога будь-які родимки або сумнівні плями.

Звертайтеся саме до дерматолога-онколога, тому що ні сімейні лікарі, ні інші фахівці не мають онконастороженості в тій мірі, яка необхідна при дослідженні утворень на шкірі. Дерматолог-онколог огляне родимки за допомогою спеціального приладу дерматоскопа, який багаторазово збільшує зображення.

Таке дослідження називається дерматоскопія.

У розпорядження нашого фахівця найсучасніший прилад HEINE DELTA 30, що забезпечує кристально чисте зображення, найбільше поле зору (30 мм) і відмінну передачу кольору. За допомогою спеціального адаптера дерматоскоп можна підключати до комп’ютера або смартфона і зберігати зображення.

Пояснює наш досвідчений дерматолог-онколог Яна Кошелєва: «Консультація дерматолога-онколога важлива ще й тому, що просте і безболісне дослідження може внести спокій у ваше життя. У багатьох випадках невуси — доброякісні. Часто таку картину можна побачити відразу при огляді (навіть без дерматоскопії), однак деталізувати, який характер носить те чи інше утворення, і розставити все по місцях допомагає “її величність” дерматоскопія — метод, який рятує життя. Нерідко проблема буває чисто косметичною. Якщо ж виникнуть будь-які підозри, то питання видалення родимки і направлення матеріалу на гістологічне дослідження вирішуємо за результатами дерматоскопії і консультації — індивідуально для кожного конкретного випадку».

Чим відрізняються види раку шкіри? Що таке меланома?

Є два немеланомних виду раку шкіри — базальноклітинний і плоскоклітинний. Причому, на відміну від меланоми, цілеспрямована засмага не обов’язково стає причиною цих захворювань. Вони можуть виникнути просто на відкритих сонцю частинах тіла. При правильній тактиці в більшості випадків є виліковними.

Меланома — найнебезпечніший тип раку шкіри. Може розвинутися, якщо ви колись сильно обгоріли, навіть якщо пройшло вже багато часу. Меланома швидко дає метастази, поширюється по організму. Тому золоте правило діагностики «чим раніше — тим краще» може врятувати життя. На ранніх стадіях меланома легше піддається лікуванню, і у пацієнта є високі шанси на одужання.

Як захистити себе і на що звернути особливу увагу?

Регулярно проводьте самообстеження. Запам’ятайте абревіатуру АКОРД. Нижче її розшифровка. Рекомендуємо звернутися до дерматолога-онколога терміново, якщо до вас має відношення хоча б одна з ознак, і профілактично — один раз на рік.

 • Асиметрія. Подумки розділіть умовною віссю родимку навпіл. Якщо розділені частини нерівні, ви спостерігаєте асиметрію (особливо якщо знаєте, що раніше невус був симетричним), — це може бути тривожним симптомом.
 • Край. Ви помітили зміни контурів родимки: краї стали «рваними», нерівними, з’явилися щербини.
 • Кровоточивість. Родимка почала кровоточити.
 • Окрас (забарвлення). Змінився колір, з’явилися ділянки (вкраплення) світліші або, навпаки, темніші.
 • Розмір. Родимка істотно збільшилася в розмірах.
 • Динаміка. Зміни структури родимки: ви помічаєте випадіння волосків, тріщини або кірочки, яких раніше не було.

«Перевіряйте своє тіло, особливо слідкуйте за появою нових плям або збільшенням тих, які були раніше. Не забувайте перевіряти стопи, спину, поверхні стегон. Звертайтеся за консультацією до фахівця, якщо помітили зміни», — рекомендує лікар-онкодерматолог Яна Кошелєва.

Про профілактику. Як попередити розвиток меланоми?

Сонячний опік — головний фактор ризику. Причому неважливо, де ви отримали цей опік, на пляжі або в солярії. Тому основна рекомендація — захищайте шкіру від сонця. На повітрі носіть широкополі капелюхи і сонцезахисні окуляри, користуйтеся спеціальними сонцезахисними кремами. Засмагайте тільки в безпечний час — до 11:00 і після 17:00. Будьте обережні з відвідуванням соляріїв (вибір за вами, але ми вас попереджаємо про ризик).

Пам’ятайте, що самообстеження — простий і ефективний метод, який допоможе вам швидко звернутися до дерматолога-онколога, щоб виключити небезпечне захворювання або виявити його на ранній, виліковної стадії.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем або питань, пов’язаних з утвореннями на шкірі, телефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Дерматоскопія: високоточний метод діагностики утворень шкіри, який рятує життя
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху