Головна/Гліобластома головного мозку
Гліобластома головного мозку

Гліобластома головного мозку

Пухлини мозку є досить рідкісним видом онкології і за статистикою займають 1,5% серед усіх видів пухлин. Вони можуть бути доброякісними і злоякісними. Чи можна вилікувати пухлину без операції? Можна, якщо пухлина не росте і не заважає довколишнім тканинам. Але в інших випадках, коли пухлина активно розвивається, без комплексного лікування не обійтися. Діагностувати таку пухлину може МРТ Київський центр TomoClinic

Мультиформні гліобластоми неймовірно агресивні і швидко ростуть, тому важливо діяти максимально швидко щодо діагностики та лікування пацієнта. Цей вид онкології вважається найбільш поширеним серед всіх, які зустрічаються в головному мозку. Лікувальна схема завжди складається з урахуванням міжнародних протоколів, стану здоров’я пацієнта, властивостей пухлини. Також ми беремо до уваги, чи було проведено опромінення раніше.

Олексій Зінвалюк – Інженер-радіолог (медичний фізик) TomoClinic

Що таке гліобластома?

Раніше одним з факторів появи і розвитку пухлин вважався вік, але, на жаль, в Україні останнім часом фіксується все більше випадків діагностики новоутворень серед молоді. Причини стрімкої зміни статистики в бік хвороби на сьогоднішній день не встановлені фахівцями, як і не виявлено точні причини появи пухлин головного мозку.

Гліобластома — це злоякісна пухлина, яка швидко розвивається всередині черепної коробки. В результаті активного розростання пухлина стає все більше, здавлює головний мозок і проростає в тканини, тим самим руйнуючи його. Такий вид пухлини вкрай небезпечний через швидке зростання і відсутність чіткої межі між здоровими і ураженими тканинами.

Фактори ризику

1

Спадковість

Пухлина головного мозку в деяких випадках може виникати у членів однієї сім’ї.
2

Нейрофіброматоз

Це спадкове захворювання, при якому відбуваються генетичні порушення. Дана хвороба збільшує ризик розвитку гліобластоми.
3

Присутність астроцітром

Гліобластома головного мозку в 10% випадків розвивається саме з астроцитарної пухлини низького ступеня злоякісності.
4

Зовнішні фактори

Хімічні речовини, особливо такі, як полівінілхлорид, негативно впливають на гліальні клітини.
5

Іонізуюче віпромінювання

Вірусні захворювання, а також потрапляння в кору головного мозку вже заражених антитіл в ході природного кровотоку.

Фактори ризику

1

Спадковість

Пухлина головного мозку в деяких випадках може виникати у членів однієї сім’ї.

2

Нейрофіброматоз

Це спадкове захворювання, при якому відбуваються генетичні порушення. Дана хвороба збільшує ризик розвитку гліобластоми.

3

Присутність астроцітром

Гліобластома головного мозку в 10% випадків розвивається саме з астроцитарної пухлини низького ступеня злоякісності.

4

Зовнішні фактори

Хімічні речовини, особливо такі, як полівінілхлорид, негативно впливають на гліальні клітини.

5

Іонізуюче віпромінювання

Вірусні захворювання, а також потрапляння в кору головного мозку вже заражених антитіл в ході природного кровотоку.

Гліобластома: симптоми

Гліобластома головного мозку може діагностуватися на ранніх стадіях завдяки своїй симптоматиці. Якщо пухлина локалізується недалеко від центрів мозку, які відповідають за рухи або мову, то у людини можуть траплятися непритомність, раптові і безпричинні порушення мови і координації.

Також онкологія даного виду може проявляти себе через такі симптоми:

 • Часті головні болі різної сили, які неможливо нейтралізувати за допомогою таблеток
 • Натяки на блювотні позиви після ранкового пробудження
 • Погіршення зору і пам’яті, плутанина з запахами (втрата нюху)

Але, на жаль, немає гарантії, що у пацієнта проявляться саме ці ознаки. Пухлина може локалізуватися так, що не даватиме жодного тиску на активні центри і мозок.

Діагностика пухлин мозку в Україні

Перераховані вище симптоми — це привід негайно пройти обстеження. Гліобластома діагностується за допомогою таких процедур:

 1. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) та комп’ютерна томографія (КТ). Якщо онколог підозрює, що у пацієнта гліобластома головного мозку, то він призначає МРТ/КТ з контрастуванням. Контрастна речовина допомагає виявити на знімку локалізацію, межі і розмір пухлини. Вартість процедур з контрастуванням буде дорожче, ніж звичайних.
 2. Пункційна біопсія — дослідження частинки тканини з пухлини для визначення її вигляду і підвиду. Таким способом можна діагностувати мультиформні гліобластоми.
 3. Ехоенцефалографія і електроенцефалографія.
 4. Ендоскопічне дослідження.

Індивідуальне лікування призначається пацієнту після проходження всіх необхідних діагностичних процедур, і тільки після них фахівець може давати прогноз.

Гліобластома: лікування та профілактика

Лікування пухлин мозку — одне з найскладніших завдань для фахівців. Для цього може застосовуватися як комбінований метод (паралельне застосування хірургічного, променевого та хіміотерапевтичного методів), так і окремо проводиться опромінення головного мозку або хіміотерапія пухлин головного мозку. Бувають випадки, коли лікування проводиться без операції.

Також гліобластома може лікуватися за допомогою таких методик, як:

 • Радіохірургія. Використовується для лікування пухлин у важкодоступних місцях головного мозку. Особливо ефективна для лікування гліобластом на ранніх стадіях. Крім того, радіохірургія також проводиться після хірургічного втручання, що дозволяє знизити ймовірність рецидиву.
 • Променева терапія. Гліобластома непогано піддається лікуванню цією методикою. Найчастіше радіотерапію застосовують для лікування мультиформних гліобластом, які вже досягли розміру більше 30 мм.

Лікування гліобластом в TomoClinic

TomoClinic — це сучасна онкологічна клініка європейського рівня, в якій вперше в Україні пацієнтам з онкологічними захворюваннями доступний найбільш точний і щадний метод лікування (томотерапія). Так як гліобластома — одна з найскладніших пухлин, наші фахівці, провівши всі необхідні діагностичні дослідження, підбирають оптимальний план лікування. Безкомпромісний для пухлини і щадний для організму.

Апарат Tomo HD, встановлений в нашому центрі, є золотим стандартом серед систем для дистанційної променевої терапії. І навіть в тих випадках, коли інші методи безсилі, Tomo HD досягає поставленої мети з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин, таким чином дозволяючи продовжити лікування пацієнта.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію гліобластоми:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), glioblastoma — гліобластома
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), glioblastoma — гліобластома
Central_Nervous_System_Cancers, glioblastoma — гліобластома
Вартість, необхідну кількість процедур, методи діагностики онкологічних захворювань — цю та іншу інформацію ви можете дізнатися, зателефонувавши в наш центр.

news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху