Ні сімейний лікар, ні хірург, ні рентгенолог не ставлять онкологічний діагноз і не призначають лікування!
Встановити діагноз може тільки клінічний онколог і тільки за результатами гістологічного аналізу, який і дасть відповідь про характер утворення — доброякісне воно або злоякісне. У нашому центрі, так само як і в провідних клініках світу, фахівець робить це не одноосібно, а виносить кожен випадок на консиліум — мультидисциплінарну комісію, в яку входять лікарі різних профілів: онкологи, хірурги, променеві терапевти, хіміотерапевти, патологи, уролог, онкогінеколог та ін.
Чому консиліум?
Саме консиліум розробляє тактику лікування, визначає всі його етапи. Адже онкологічне лікування — це цілий комплекс методів. І серед багатьох варіантів — комбінації хірургії та променевої терапії, хіміотерапії або таргетної терапії — потрібно зробити єдиний правильний вибір, і його не може і не повинен робити один фахівець. Такий підхід — стандарт у сучасному медичному світі.
Яким би кваліфікованим і досвідченим не був лікар, одному сьогодні неможливо охопити абсолютно всі методики, які постійно удосконалюються. А онкологія — це наука, яка розвивається дуже швидко. Кожні три місяці коректують міжнародні протоколи лікування, тому що з’являються все нові і нові методи, нові потужні препарати. Не може один лікар знати всі нюанси і, тим більше, не має права приймати рішення одноосібно, коли ціна такого рішення — здоров’я і життя людини.
Кожен клінічний випадок, ситуацію кожного пацієнта наші лікарі детально обговорюють, і план лікування визначають загальною думкою згідно з міжнародними протоколами.
Таке об’єднання знань всіх фахівців, які беруть участь у лікуванні пацієнтів, призводить до результату, який ми очікуємо на підставі світового досвіду.
Важливо. Ви можете отримати другу думку нашого онкологічного консиліуму, якщо проходите лікування в іншій клініці. Це допоможе вам або зрозуміти, що ви на правильному шляху, або, можливо, знадобиться уточнити діагноз і скоригувати план лікування.