Головна/Бронхоскопія
Бронхоскопія

Бронхоскопія

Поставити запитання

Що таке бронхоскопія?

Бронхоскопія — це ендоскопічний метод дослідження слизової оболонки і просвіту бронхів і трахеї.

Слово бронхоскопія походить від грецького bronchos (трахея) і skopeo (розглядати). За допомогою цього методу лікарі можуть оглянути ділянки бронхів і трахеї, а також провести біопсію, тобто взяти зразки тканини для подальшого дослідження в лабораторії.

Як виконують бронхоскопію і коли потрібна ця процедура?

Бронхоскопія необхідна, в першу чергу, щоб виключити центральний рак легень, а також для виявлення туберкульозу та інших захворювань так званого трахеобронхіального дерева. Бронхоскопію також застосовують для діагностики рецидивних пневмоній і хронічних бронхітів. Виконують дослідження за допомогою приладу, який має відеокамеру, провідник і джерело світла.

Головне призначення бронхоскопії — діагностика новоутворень органів дихання. Тому курцям ми рекомендуємо поговорити з лікарем-пульмонологом, який може дати направлення для дослідження.

Бронхоскопія не входить у список скринінгових програм, проводиться за направленням торакального хірурга або пульмонолога. Також може рекомендувати лікар-отоларинголог.

Показання до бронхоскопії

Бронхоскопію призначають для уточнення діагнозу при захворюваннях дихальних шляхів. Застосовують з метою діагностики при наявності: задишки незрозумілого походження; невмотивованого тривалого кашлю; кровохаркання; підозри на пухлину; частих пневмоній і бронхітів; підозри на туберкульоз; кровотечі з дихальних шляхів.

Як проводять бронхоскопію в нашому центрі?

Без болю!

Виконують обстеження із застосуванням спеціального нетривалого наркозу, т. зв. медикаментозного сну. Цей сон аналогічний фізіологічному. Стан пацієнта протягом всієї процедури обов’язково контролює лікар-анестезіолог. Такий підхід — світовий стандарт. Пацієнт засинає, не відчуває ніякого дискомфорту, а фахівець може дуже ретельно, спокійно і вдумливо провести огляд трахеобронхіального дерева.

Виконують процедуру з використанням відео-ендоскопічної стійки експертного класу. Лікар вводить ендоскоп у дихальні шляхи під контролем зору, поступово оглядаючи трахеобронхиальне дерево.

При деяких патологічних станах для уточнення діагнозу необхідне патогістологічне / цитологічне дослідження змінених ділянок слизової оболонки, з яких фахівець робить забір матеріалу (біопсія).

Якщо лікар запідозрить якийсь об’ємний процес, то огляне ділянки бронхів і візьме «шматочок» підозрілої ділянки прямо під час проведення дослідження. Це роблять за допомогою спеціального інструменту (щіточки) — беруть матеріал, який поміщають на скло і відправляють у лабораторію. Проводиться також цитологічне дослідження промивних вод з трахеобронхіального дерева при бронхоскопії.

Сама процедура триває близько 30 хвилин. Після закінчення обстеження пацієнт через деякий час може покинути клініку.
Сучасні прилади, якими оснащене наше ендоскопічне відділення, забезпечують високу точність.

Зображення, що виводять на монітор комп’ютера, можна збільшити в десятки разів, а запис зберегти, щоб у подальшому проводити динамічне спостереження.

Висновок фахівців

За допомогою техніки сучасної бронхоскопії наші фахівці дуже ретельно вивчають слизову оболонку бронхів і трахеї, не пропускають навіть мінімального відхилення від норми, виявляють ознаки будь-яких патологій: пухлини — як доброякісні, так і злоякісні; туберкульоз; бронхіальну астму; звуження просвіту бронхів через пухлину; запальні захворювання, пневмонію, ендобронхіт. За результатами бронхоскопії лікар, при необхідності (при діагностуванні патології), призначає лікувальні процедури.

Які протипоказання?

Протипоказань небагато: перенесений нещодавно інсульт або інфаркт (менше 3 місяців) і загострення бронхіальної астми.

Всі питання вирішуються індивідуально. Якщо вам десь відмовили в проведенні бронхоскопії під місцевою анестезією в зв’язку з алергією на знеболюючий препарат, ви завжди можете в нашому центрі пройти цю процедуру під седацієй (уві сні) комфортно, безболісно. У нас працюють висококваліфікований лікар-ендоскопіст і дуже досвідчені анестезіологи.

Залишилися питання?

Телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Бронхоскопія
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху