Головна/Рак передміхурової залози
Рак передміхурової залози

Рак передміхурової залози

Рак простати (аденокарцинома) — це злоякісна пухлина, що розвивається з клітин передміхурової залози. Може зростати повільно та роками залишатися непоміченою або нагадуючи інші захворювання. Утворює метастази навіть при невеликих розмірах.

Сумно, але практично у кожного 7 чоловіка ми знаходимо рак передміхурової залози. За статистикою майже кожен третій новий випадок раку простати виявляється абсолютно випадково. Захворювання прогресує повільно, симптоми з’являються вже на 3-4 стадіях. На 4 стадії пухлина дає метастази в інші органи. Якщо захворювання виявляють на ранніх етапах, то в прогноз результатів лікування сприятливий. Пухлини 3-4 стадії вимагають невідкладного лікування і погіршують прогнози.

Степан Крулько – Головний лікар TomoClinic та клінічний онколог

Причини раку простати

Передміхурова залоза — маленький орган, розташований під сечовим міхуром. Простата виконує важливу секреторну функцію і є головною залозою в чоловічому організмі. На сьогоднішній день причини патології остаточно не з’ясовані, проте фахівці пов’язують розвиток онкологічного захворювання передміхурової залози з наступними факторами:

 1. Вік. З роками в організмі чоловіків відбуваються гормональні зміни, і простату цей процес не обходить стороною. Доведено, що рак простати залежить від кількості тестостерону в організмі, тому хворіють частіше люди середнього та похилого віку. У молодих людей цей вид онкології діагностують рідко, тільки в разі генетичної схильності або під впливом мутації клітин.
 2. Спадковість. Ризик онкології простати збільшується, якщо серед близьких родичів уже були випадки захворювання на рак. Якщо ж хворіли далекі родичі, ризик знижується, але все-таки присутній. Спадкова онкологія простати відрізняється від інших етіологією: переважно хворіють чоловіки середнього віку.
 3. Спосіб життя. Він має прямий вплив на можливість виникнення онкологічного процесу в чоловічому органі. Наявність шкідливих звичок у рази підвищує ризик розвитку ракового новоутворення простати: зловживання спиртними напоями, тютюнопаління, наркотики. Перераховані фактори мають найпотужнішу мутагенну дію і здатні запустити процес небезпечного переродження вже наявної доброякісної пухлини передміхурової залози.
 4. Харчування. Запустити розвиток онкологічного процесу в простаті здатні м’ясна продукція і тваринні жири. Однак зв’язку між їжею і появою злоякісної пухлини не доведено. Але онкологи радять уникати споживання перерахованих вище продуктів, якщо є схильність до онкологічних патологій передміхурової залози.

ca575e721e99d939fefaa7c77c03ab7b

Якою б не була причина розвитку раку простати, важливо якомога раніше діагностувати захворювання і почати ефективну терапію.

Ознаки раку простати

Ознаки пухлини, незважаючи на розмиту симптоматику, можна визначити і без допомоги лікаря. Для цього потрібно уважно стежити за станом організму, помічаючи навіть мало виявлені ознаки раку простати. В медицині виділяють основні прояви хвороби, які мають змусити чоловіка звернутися до лікаря.

У чоловіка порушується процес сечовипускання: він часто хоче в туалет, особливо ввечері і вночі, але при цьому виділення урини незначні. Навіть після відвідування туалету людина відчуває, що сечовий міхур переповнений. Часто у хворого з новоутворенням простати можуть виявлятися болі та різі при виході урини, а найгостріша затримка сечовипускання може бути викликана гематурією. Через це в сечовому міхурі йде утворення згустків крові, які порушують відхід рідини.

З розвитком і розростанням пухлини в передміхуровій залозі посилюються і больові відчуття. Біль локалізується в поперековій області, паху, анальному отворі і крижах. У чоловіка розвивається ниркова недостатність, організм ослаблений, а в ротовій порожнині помічається постійна сухість. Супроводжує процес ниючий больовий синдром в поперековому відділі.

В результаті людина може рвати, у неї болить голова, організм виснажений. Зміни в сечовий системі і органах видільної системи спровоковані поширенням клітин раку по сім’яних пухирцях. Симптоми онкології простати на перших порах розвитку проявляються не яскраво. Навіть при метастазуванні людина може відчувати ниючий больовий синдром в поперековій і тазовій області.

На ранньому етапі навіть фахівцеві складно виявити порушення в організмі чоловіка, тому йому призначаються аналізи на кількість простатспецифического антигену в крові (ПСА). Це онкомаркер ракової пухлини передміхурової залози.

Cтупені та стадії раку простати

1b51957bcdefcaf4a05bb39c08f7e298

Ступені та стадії раку передміхурової залози залежать від поширення, характеристики і розміру новоутворення. В медицині виділяють 4 групи:

А — початкова стадія, яка протікає без симптомів, а самі метастази поки розташовані в передміхуровій залозі.

В — новоутворення все ще розташоване в передміхуровій залозі, але його вже можливо знайти методом пальпації. Також його можна визначити за рівнем ПСА.

С — метастазування йде за межі залози (наприклад, в оболонку, яка покриває простату). Новоутворення починає поширюватися на сім’яні пухирці і близько розташовані органи.

Д — метастазування йде у віддалені органи і тканини (кісткова тканина, легені, печінка), а також в регіональні лімфатичні вузли.

Найкраще лікуванню піддається рак простати першого ступеня, але діагностувати його вчасно дуже складно.

У TomoClinic застосовується сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє виявити рак передміхурової залози на перших етапах розвитку. Також проводиться променева терапія на інноваційному апараті томотерапіі — промені впливають на пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Це дозволяє пацієнтові запобігти наслідкам, які в багатьох випадках дає хірургія: зокрема, при лікуванні раку простати променевою терапією завдяки щадній методиці людині в меншій мірі загрожує порушення сечовипускання та імпотенція.

Фактори ризику

1

Вік

Шанси захворіти на рак простати зростають з віком (у 70% чоловіків, старших за 80 років, рак простати є у тій чи іншій формі — часто латентній, без виражених симптомів).
2

Харчування

Підвищене споживання тваринних жирів, високий вміст кадмію в їжі можуть призводити до появи хвороби
3

Малорухливий, сидячий спосіб життя

Цей фактор також провокує появу захворювання через застійні явища у зоні малого тазу
4

Недостача вітаміну Д

Чоловіки з достатнім рівнем цього вітаміну в організмі менше схильні до появи раку простати
5

Урогенітальні інфекції

Запальні процеси в малому тазу можуть стати додатковим приводом для розвитку хвороби
6

Генетичні фактори

В 2-3 рази частіше хворіють саме ті чоловіки, близькі родичі яких хворіли в більш-менш молодому віці

Фактори ризику

1

Вік

Шанси захворіти на рак простати зростають з віком (у 70% чоловіків, старших за 80 років, рак простати є у тій чи іншій формі — часто латентній, без виражених симптомів).

2

Харчування

Підвищене споживання тваринних жирів, високий вміст кадмію в їжі можуть призводити до появи хвороби

3

Малорухливий, сидячий спосіб життя

Цей фактор також провокує появу захворювання через застійні явища у зоні малого тазу

4

Недостача вітаміну Д

Чоловіки з достатнім рівнем цього вітаміну в організмі менше схильні до появи раку простати

5

Урогенітальні інфекції

Запальні процеси в малому тазу можуть стати додатковим приводом для розвитку хвороби

6

Генетичні фактори

В 2-3 рази частіше хворіють саме ті чоловіки, близькі родичі яких хворіли в більш-менш молодому віці

Симптоми

Крім перерахованих вище ознак раку простати існують додаткові симптоми. Первинна симптоматика пухлини передміхурової залози може бути не помічена чоловіком. З прогресом патології проявляються найбільш небезпечні зміни.

Вони прямо або посередньо натякають на присутність в організмі злоякісного новоутворення в простаті. Чоловікові необхідно звернути увагу на безпричинну нудоту, блювотиння, сплутаність свідомості. При онкології простати змінюється цілісність кісток, що провокує розвиток больових відчуттів.

Через вимивання кадмію і проникнення його в кров розвиваються ознаки отруєння. Також додатковим симптомом є рецидивний запор. Відстежувати потрібно стан рук і ніг. При злоякісних утвореннях простати розвивається набряк тканин кінцівок. Всі ці симптоми можуть повідомляти про наявність онкології в передміхуровій залозі.

diagnostika-raka-prostaty

Захворювання порушує роботу лімфатичної системи. Тому набряки проявляються в різних областях, в тому числі і паху. Іноді можна спостерігати набряклість тканин тільки з одного боку. Клітини раку з передміхурової залози можуть поширюватися по всьому організму. Тому непрямими симптомами раку передміхурової залози є наступні:

 1. Задишка.
 2. Болі в грудях.
 3. Кашель з кров’ю.

Якщо лікування раку простати за допомогою антибактеріальних препаратів було виконано своєчасно, а одужання не настало, це має насторожити. Пухлина провокує розвиток проблем в тканинах/артеріях легеневої системи. Тому при запальному процесі утворюється плеврит (накопичення рідини), який викликає болі в грудній клітці та задишку.

Явний прояв онкологічного захворювання раку передміхурової залози — больовий синдром в промежині. Але тягнучі відчуття та висока чутливість у спині також можуть повідомляти про рак простати. При розростанні клітин раку в спинний мозок йде компресія хребетного стовпа, за рахунок цього біль виявляється внизу спини. Також людина може відчувати слабкість в м’язах. При цьому додатково відчуваються проблеми з сечовипусканням і випорожненням у вигляді нетримання.

Коли рак простати вражає розташовану поруч пряму кишку, можна спостерігати виділення крові з анального отвору під час дефекації. Найбільш серйозна ступінь раку проявляється труднощами пересування, проблемами з пам’яттю, головними болями, втратою здатності працювати кінцівками, нетриманням урини. Краще не чекати появи даної симптоматики, а своєчасно звернутися до лікаря.

Діагностика

Для діагностики новоутворення в простаті використовуються наступні методи:

 1. Пальпація або пальцеве ректальне дослідження. Доктор на дотик виявляє, чи є на залозі новоутворення.
 2. ПСА (простатичний специфічний антиген). Якщо рівень ПСА в сироватці крові високий, можна говорити, що у чоловіка рак.
 3. Трансректальне УЗД простати. У медицині метод називається ТРУЗД. Це обстеження простати за допомогою ультразвуку за допомогою введення діагностичного приладу в пряму кишку.
 4. Біопсія простати.
 5. Патоморфологічне дослідження пункцій біоптатів органу.

Для моніторингу застосовуються перші 3 методи. ПСА — ефективний та доступний спосіб відслідковування стану простати. До появи ПСА в 30% випадків діагностували поширену форму онкології, зараз при систематичному контролюванні ПСА та огляді лікаря-уролога тільки в 6% випадків виявляють поширений рак простати, що покращує прогноз і дає можливість своєчасно виконати лікування.

Норма ПСА — менше 4 нг/мл. Якщо результат аналізу є вищим за 10, то великим є ризик саме онкології. Але були зареєстровані випадки, коли рак передміхурової залози не виявляв себе на ПСА: аналіз був в нормі. При терапії можуть застосовуватися ліки, які знижують ПСА (помилково-негативний результат) на тлі онкології. Аденома простати і простатит також можуть впливати на показник ПСА.

Шкала Глісона (GLEASON SCORE)

Ця шкала необхідна спеціалістам при описі ступеня злоякісності пухлини, коли розглядається частка тканини, взятої в ході біопсії простати. Діагности звертають увагу на ракові клітини, які відрізняються від нормальних за своїми ознаками. Чим більший загальний показник шкали Глісона, тим пухлина більш агресивна/злоякісна за своїми ознаками.Снимок экрана 2024-03-20 в 12.42.08

Лікування раку простати

Лікування раку простати в TomoClinic підбирається індивідуально. Часто застосовується комбіноване лікування. Променева терапія — це якісна альтернатива хірургічної операції. У клініці встановлено сучасні лінійні прискорювачі, що дозволяють опромінювати пухлину з мінімальним ураженням здорових органів та тканин.

Лікування променевою терапією

Лікування променевою терапією зазвичай вимагає 20-30 сеансів, зате при боротьбі з раком у пацієнта з”являються високі шанси зберегти потенцію і здорове сечовипускання. Завдяки своїй високій точності і меншому травматизму саме променева терапія стає альтернативою хірургічній операції для збереження чоловічого здоров”я в подальшому.
Сучасними методами терапії чоловічої онкології є:

 1. Вичікувальна тактика.
 2. Хірургічне лікування.
 3. Променева терапія.
 4. Кріотерапія.
 5. Гормональна терапія.

Лікування раку простати в TomoClinic підбирається індивідуально. Часто застосовується комбіноване лікування. Променева терапія — це якісна альтернатива хірургічної операції. У клініці встановлено сучасні лінійні прискорювачі, що дозволяють опромінювати пухлину з мінімальним ураженням здорових органів та тканин. Лікування променевою терапією зазвичай вимагає 20-30 сеансів, зате при боротьбі з раком у пацієнта з’являються високі шанси зберегти потенцію і здорове сечовипускання. Завдяки своїй високій точності і меншому травматизму саме променева терапія стає альтернативою хірургічній операції для збереження чоловічого здоров’я в подальшому.

Променева терапія при раку простати

У сучасній медицині одним з найефективніших і поширених методів лікування раку передміхурової залози є томотерапія.

Переваги даного методу очевидні: томотерапія виключає такі побічні ефекти від лікування, як еректильна дисфункція або нетримання сечі і калу, які часто виявляються після оперативного лікування. Таким чином, після проходження курсу томотерапіі чоловік незабаром зможе повернутися до повноцінного життя.

Перед курсом лікування фахівці встановлюють точну дозу опромінення індивідуально для кожного пацієнта. Це допомагає максимально використовувати можливості томотерапіі для лікування раку передміхурової залози, при цьому не зачіпаючи здорових органів і тканин поруч. Правильно встановлена ​​доза опромінення знижує ризик розвитку рецидивів в майбутньому.

Хіміотерапія

Хіміотерапія є основним типом терапії онкології пухлини передміхурової залози. Поняття «хіміотерапія» визначає терапію цитотоксичними препаратами, тобто такими, що порушують процес розмноження клітин раку, в результаті чого формуються нові здорові клітини. Спеціальні препарати вводяться внутрішньовенно і циркулюють організмом пацієнта, вражаючи ракові клітини.

Інші методи місцевого лікування

 1. Вичікувальна тактика.
  Її застосовують, коли пацієнт має тяжкі супутні захворювання або у випадку, коли аденокарцинома високо диференційована та має доброякісний перебіг. Якщо це 2 стадія раку, то спостереження можливе за наявності помірно диференційованої пухлини. В ході вичікувальної тактики важливо регулярно здавати аналіз на ПСА та відвідувати уролога для пальцевого ректального дослідження. При прогресі хвороби призначають гормональну терапію та розглядають інші варіанти лікування.
 2. Хірургічне лікування (радикальна простатектомія).
  Видалення передміхурової залози з сім’яними міхурцями і частиною сім’явивідних протоків використовують доволі часто, але цей метод дає більше ускладнень, ніж променева терапія, включаючи високу вірогідність втрати ерекції.
 3. Кріотерапія.
  Цей метод все частіше застосовується для лікування карциноми передміхурової залози на ранніх стадіях, коли рак є нерозповсюдженим або коли хвороба повернулася після проведення променевої терапії. При цьому на ракові пухлини впливають дуже низькими температурами, що веде до їх знищення. Метод не показаний пацієнтам зі збільшеними передміхуровими залозами.
 4. Гормональна терапія.
  Ад’ювантна (профілактична) гормональна терапія показана на ранніх стадіях або після радикальної простатектомії та променевої терапії у хворих з метастазами в лімфатичні вузли. Для деяких пацієнтів цей медикаментозний метод лікування іноді буває єдиним можливим, коли інші способи лікування не показані.
 5. Брахітерапія
  При цьому методі застосовується внутрішнє опромінення простати. Брахітерапія застосовується на початкових етапах раку простати, коли хірургічне втручання протипоказане, а невелика пухлина оформлена в капсулу. Для цього під контролем УЗД в залозу вводять радіоактивні гранули, які знешкоджують пухлину. Брахітерапія дієва також в комбінації з опроміненням на лінійному прискорювачі за наявності місцево-розповсюдженого пухлинного процесу.

Прогноз при раку простати

Терапія онкології передміхурової залози залежить від того, яка стадія патології діагностована. Наприклад, при відсутності метастазування навіть 2 стадія добре піддається лікуванню, прогнози в цілому сприятливі. Але ось для 3, 4 ступенів прогнози менш втішні, особливо, коли вже є велике метастазування.

Якщо вогнища ураження спостерігаються не тільки на простаті, а й за областю малого таза, на кістковій тканині, внутрішніх органах, то потрібно проводити симптоматичне лікування. Для цього використовується гормональна, променева терапія.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку передміхурової залози:

При своєчасно розпочатій терапії прогнози будуть позитивними, але все залежить від того, наскільки строго пацієнт дотримується розпоряджень та призначеннь.

Prostate_Cancer
ESMO_prostate_cancer
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Prostate cancer — рак передміхурової залози)
https://www.esmo.org/Guidelines/Genitourinary-Cancers/Cancer-of-the-Prostate

Профілактика раку простати

Лікарі не завжди можуть пояснити, чому в одного чоловіка розвивається онкологія, а в іншого ні. Але є фактори, які можуть спровокувати розвиток злоякісного новоутворення при раку передміхурової залози — це фактори ризику. Профілактика — це комплекс заходів, які необхідно вжити, щоб уникнути розвитку онкології. Деякі фактори ризику можливо попередити (наприклад, тютюнопаління, спиртне, ожиріння), а деякі — ні (наприклад, спадковість). Профілактика полягає в тому, щоб уникнути, якщо можливо, факторів ризику і підвищити частку профілактичних чинників.

Серед заходів профілактики онкології, що рекомендуються сьогодні лікарями є дієта і фізична активність. Слід надати перевагу овочам та фруктам (помідори, капуста, броколі, соя, виноград) і обмежити їжу, в якій присутні тваринні жири і кадмій. Особливе значення в профілактиці раку простати грають каротиноїди і альфа-токоферол, що містяться в овочевий і фруктової продукції.

Крім цього, вчені помітили, що в Японії досить низька захворюваність на рак простати. Вважається, що це пов’язано з тим, що японці споживають продукти рослинного походження, особливо сою. У ній присутні фітоестрогени, які за складом схожі з жіночими статевими гормонами. Ці елементи знижують вміст чоловічих гормонів в організмі. При цьому чоловічі якості людина не втрачає, але шанс розвитку онкології в рази скорочується.

Спосіб життя теж грає роль: потрібно обмежити тютюнопаління, зловживання спиртним і збільшити фізичну активність. Вчені відзначають, що робота, яка пов’язана з регулярною фізичною працею, може скоротити ризик розвитку онкологічного захворювання.

У TomoClinic проводять лікування раку різних локазізацій. У клініці застосовуються новітні запатентовані методики, завдяки яким вдається зцілення пацієнтів або появу ремісії навіть у важких випадках.

Відгуки пацієнтів про лікування раку методом променевої терапії в TomoClinic і іншу цікаву для вас інформацію про центр ви можете знайти на нашому сайті, дізнатися за телефоном, написати нам онлайн або задати питання нашим фахівцям через форму на сайті.

Ключові моменти

 • Доволі часто хвороба протікає безсимптомно, аж поки не починають виявлятися її ознаки разом зі зростом пухлини. Уважне ставлення до власного здоров’я та рання діагностика можуть врятувати життя.
 • Метастази в кістках — характерна ознака раку простати.
 • Для якісної діагностики захворювання проводять трансректальну пункційну біопсію під контролем УЗД та вивчають частку тканини.
 • У віці старше за 50 років чоловіки мають регулярно проходити скринінг для виявлення хвороби на ранній стадії.
 • Високоточна променева терапія дає високі результати, коли пухлина поширює метастази за межі залози. Спеціалістам вдається одночасно лікувати новоутворення будь-яких розмірів та в будь-якій кількості.
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію

   Відповіді на часто задавані запитання

   Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

   • Найшвидше зростають недиференційовані новоутворення, які до того ж ще й рано дають метастази. Найбільш повільне зростання — у високодиференційованих новоутворень. Швидкість розвитку хвороби залежить від віку пацієнта, його імунного статусу, гормональних порушень. У 67% випадків пухлина збільшується повільно (іноді роками), а симптоми неоплазії з’являються поступово.

   • Скоротіть споживання червоного м’яса та молокопродуктів у своєму раціоні, замість них зверніть увагу на овочі та фрукти, додайте вітамін Е та селен. Відмовтеся від жирного та смаженого, алкоголю та тютюнових виробів, ведіть активне статеве життя. Проходьте плановий огляд у спеціаліста, робіть призначені аналізи та скрінінг.

   • Не втрачайте дорогоцінний час та не займайтеся самодіагностикою або самолікуванням, звертайтеся до лікаря при перших підозрах та симптомах. Не можна використовувати фізіотерапію, масаж, прогрівання, електролікування. Зазначені методи можуть прискорити ділення пухлинних клітин, сприяти їх поширенню та спровокувати появу метастазів.

   • Рак простати частіше за все виникає у похилому віці, тож це питання не так хвилює чоловіків. Мати дітей можна до простатектомії або після неї, здавши попередньо власну сперму в кріобанк. Чому так? Хірургічне втручання може спровокувати еректильну дисфункцію, що майже не виникає при променевій терапії або нервозберігаючій операції (вона можлива при відсутності пухлини в задньобокових відділах і на верхівці простати). Але ерекція не завжди говорить про те, що є можливість зачати дитину.

   • Засмагати після видалення раку простати категорично протипоказано, як і забагато знаходитися на сонці. Ультрафіолет шкідливий для пацієнта, який у минулому поборов рак передміхурової залози, адже це може спровокувати відновлення онкозахворювання.

   • Рак простати розповсюджуються в тазові та реґіонарні лімфатичні вузли, пряму кишку, сечовід, кістки таза. Відповідно до локалізації метастазів можна зробити висновки про агресивність та стадію пухлини.

   • Аденомою простати вважають доброякісну пухлину, яка з’являється і розвивається в передміхуровій залозі. Рак простати є злоякісним захворюванням. Незалежно від того, аденома це чи рак, по мірі зростання новоутворення стискає сечовипускальний канал і дає майже однакові симптоми.

   • Найчастіше він виникає у літніх чоловіків, але додатковою причиною появи захворювання стає аденома та простатит, травми, зайва вага, вживання спиртних напоїв, спадковість, гормональні та генетичні збої.

   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху