Головна/Мамографія
Мамографія

Мамографія

Поставити запитання

Що таке мамографія?

Мамографія — це рентгенографія молочних залоз; метод дослідження, який використовується для виявлення (скринінгу) та діагностики захворювань грудей. Поряд із регулярними оглядами і консультацією лікаря-мамолога мамографія є головним інструментом для раннього виявлення раку молочних залоз.

Навіщо робити мамографію?

Вам необхідно регулярно проходити мамографію, щоб переконатися, що ви здорові, або щоб якомога раніше виявити рак молочної залози і вчасно почати лікування.

Чому це важливо?

Рак молочних залоз — небезпечна хвороба, яка лідирує серед онкологічних захворювань у жінок. Однак цей вид раку і самий виліковний при ранньому виявленні. Не для того, щоб вас налякати, а щоб дати вам чесну і об’єктивну картину, лікар-мамолог нашого центру, онкохірург вищої категорії Дмитро Караськов знайомить вас зі статистичними даними.

 • Злоякісні новоутворення молочної залози займають перше місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок.
 • На жаль, також займають і перше місце за смертністю від раку.
 • Кожна 4-5 злоякісна пухлина у жінок — це рак грудної залози.
 • Кожна 5-е загублене життя, викликане онкологічною хворобою, — жертва раку молочної залози.
 • З віком проблема може наздогнати все більшу кількість жінок.
 • Уже у віці 18-29 років рак грудей у ​​жінок займає 3-е місце за частотою (після раку щитоподібної залози і лімфоми Ходжкіна).
 • З 30 років — виходить на 1 місце і «лідирує» в подальшому в усіх вікових групах до 75 років.
 • Найбільша питома вага хвороби відзначається в 30 – 54 роки.

Ця небезпечна хвороба вражає жінок найбільш активного і працездатного віку.

 • Так у 2018 році в Україні захворіли на рак грудей ​​15000 жінок.
 • 6000 жінок загинули від цієї хвороби.
 • Кожна 10-та жінка не прожила більше року з моменту встановлення діагнозу.
 • Менше половини випадків раку грудей в нашій країні знаходять при профілактичних оглядах.
 • Велику відповідальність за своє здоров’я повинна нести і сама жінка.
 • Щомісячне самообстеження молочних залоз — запорука спокою і як можна більш ранніх знахідок при будь-яких проблемних змінах у грудях.
 • У нашій країні в 74% хворих на рак грудей виявляють на I-II стадіях.
 • Але, відповідно, кожен 4-й випадок — запущений, що потребує набагато більше витрат часу, сил і фінансових ресурсів при не завжди доброму прогнозі по одужанню.

Саме мамографія дозволяє фахівцеві побачити пухлину «в зародку», коли іншими способами виявити її на самому початку розвитку неможливо.

Високі шанси на одужання від раку грудей — при ранньому виявленні. За інформацією Інституту раку США, 98% жінок видужують при виявленні хвороби на початкових стадіях і правильному лікуванні.

Основні показання до процедури

За міжнародними рекомендаціями, мамографію потрібно проходити щорічно жінкам 40 років і старше. Таке профілактичне обстеження молочних залоз називається скринінговою мамографією. Якщо у вас є сімейна історія раку грудей (хворіла мама, бабуся, тітка або сестра), лікар може порекомендувати вам починати скринінг у більш ранньому віці, частіше проводити його чи використовувати інші додаткові методи.

Якщо ж ви звертаєтеся з будь-якими симптомами — наприклад, виявили ущільнення в молочній залозі, з’явилася хворобливість або інші зміни, — така мамографія називається діагностичною.

Світовим досягненням в медицині стала цифрова мамографія і комп’ютерні системи для виявлення патологічних змін, що дозволило істотно знизити променеве навантаження при проведенні дослідження і підвищити точність результатів.

У нашому центрі, в діагностичному трейлері, можна пройти цифрову мамографію на одному з найсучасніших апаратів Siemens Mammomat — це новітня розробка німецької компанії Siemens.

Протипоказання до мамографії

Не рекомендована мамографія при вагітності і годуванні грудьми. При необхідності лікар призначить інші методи досліджень: УЗД або МРТ.

Правила підготовки до мамографії

Спеціальна підготовка не потрібна. Якщо у вас є менструації, плануйте термін обстеження з урахуванням вашого менструального циклу. Ми рекомендуємо проходити мамографію в першу фазу циклу. У цей час менша щільність залози, процедура не доставить дискомфорту (багато жінок відзначають, що в другій половині циклу відчувають хворобливість грудей), і точніше буде візуалізація.

Якщо ж ви виявили ущільнення в грудях або будь-які інші проблеми, ви повинні негайно звернутися до лікаря — в будь-який час, незалежно від менструального циклу.

Переваги мамографії

Мамографія дозволяє дуже точно і оперативно виявити як злоякісні, так і доброякісні утворення грудей, будь-які відхилення від норми, зміни в молочних залозах, які вимагають лікування або / і спостереження. Тому в нашому медичному центрі мамографія проводиться і як профілактичне дослідження, і як діагностика при хворобливості грудних залоз, ущільненнях і інших неприємних симптомах.

Результати

На що лікар зверне увагу при читанні вашої мамограми?

Якщо ви збережете результати попередніх мамографій, лікар порівняє їх з новими результатами дослідження. Фахівець відразу зрозуміє, чи з’явилися якісь нові утворення в грудях, чи змінилися існуючі, або все в межах норми. Спеціаліст обов’язково зверне увагу на будь-які відхилення, виникнення кальцинатів або пухлин. Кальцинати — це відкладення кальцію в тканинах молочної залози: за їх розмірами, розташуванню і формі лікар може визначити, чи несуть вони ризик злоякісності, і за необхідності призначити додаткові обстеження.

Аналіз результатів мамографії — найважливіший етап діагностики. Неприпустима помилка, якщо мова йде про здоров’я та життя. Все залежить від знань і навичок лікаря. Наші лікарі в Кропивницькому, в TomoClinic, мають великий досвід діагностики хвороб молочних залоз. Фахівці володіють найсучаснішими методами — це мамографія, УЗД, аспіраційна біопсія, МРТ.

Ціна дослідження

Ціна дуже доступна, особливо з огляду на те, що проходять скринінгову мамографію один раз на рік. Уточнити ціну і записатися на обстеження в Кропивницькому, в TomoClinic, завжди можна за телефонами, які ви зараз бачите на сайті.

 Поширені запитання

З якого віку можна робити мамографію?

Мамографія — дослідження, яке регулярно необхідно проходити жінкам від 40 років і старше. Лікар може призначити вам мамографію і в більш ранньому віці, якщо ви перебуваєте в групі ризику: у вашій родині близькі родички по жіночій лінії хворіли на рак молочних залоз або яєчників. Буде дуже правильно, якщо ви не просто самі пройдете обстеження, а розповсюдите інформацію: переконаєте маму, сестру, подругу, дочку не пропускати скринінг молочних залоз, проходити обстеження грудей щорічно.

Чи можна робити мамографію при вагітності?

Якщо ви вагітні, обов’язково повідомте про це своєму лікареві. Можливо, лікар порекомендує вам інший метод скринінгу, наприклад УЗД або МРТ.

Скільки часу триває процедура?

Час, потрібний для проведення мамографії, варіюється від однієї хвилини до півгодини — це залежить від класу апаратури. Тривалість дослідження на сучасному цифровому мамографі Siemens Mammomat, яким оснащений наш діагностичному трейлер, не перевищить 5 – 6 хвилин. При цьому мамограф Siemens Mammomat дозволяє візуалізувати найдрібніші мікрокальцинати розміром від 50 мкм.

Чим мамографія відрізняється від УЗД?

Обидва методи застосовують широко і успішно для дослідження стану молочних залоз, але часто пацієнтки не розуміють, в чому різниця. Відмінності є і суттєві. Мамографія — це рентгенологічний метод, а УЗД — ультразвуковий, який використовує для отримання зображення високочастотні звукові хвилі. Обидва методи ефективні. Жінкам після 40 років і старше рекомендована мамографія, тому що в цьому віці за цілою низкою причин мамографія стає більш інформативною, ніж УЗД.

Скільки часу дійсна мамографія?

Якщо ваша мамограма не показала жодних відхилень від норми, то наступне обстеження молочних залоз ви можете зробити через рік. При виявленні будь-яких патологій обговоріть зі своїм лікарем, коли і які додаткові дослідження потрібно пройти.

Як часто можна робити мамографію?

Ми рекомендуємо всім жінкам від 40 років і старше проходити мамографію один раз на рік як скринінг для раннього виявлення захворювань молочних залоз.

Залишилися питання? Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті. Ми завжди раді допомогти.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Мамографія
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху