Головна/Біопсія щитовидної залози
Біопсія щитовидної залози

Біопсія щитовидної залози

Біопсія щитовидної залози – це процедура взяття зразків із вузлів у щитовидній залозі при підозрі на злоякісний процес. Дослідження призначають для підтвердження чи спростування діагнозу рак щитовидної залози. Вузловий зоб вважається головним показанням до проведення біопсії щитовидної залози.

До порушень щитовидної залози схильні жінки у віці від 55 років. У середньому віці спостерігається посилений розвиток вузлів у щитовидній залозі, злоякісними з яких можуть бути приблизно 7%. Усі вузли, об’єм яких більше 1 сантиметра, підлягають гістологічному дослідженню.

Захворювання ендокринної системи є особливо небезпечними для здоров’я та життя пацієнта. Щитовидна залоза координує вироблення та функціонування гормонів в організмі, а будь-які порушення гормонального фону відображаються на функціонуванні інших органів людини. Окрім біопсії кісти та вузлів у щитовидній залозі для комплексного обстеження та встановлення точного діагнозу, можуть призначати аналіз крові на рівень гормонів, ультразвукове дослідження та рентген залози.

Поставити запитання

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія щитовидної залози – найбільш інформативний морфологічний метод дослідження, що дозволяє визначити характер вузлів та ущільнень у щитовидній залозі. Точність результатів тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії щитовидної залози становить 98%, що дозволяє застосовувати її у всіх клінічних випадках при підозрі на рак. Саме від результатів ТАПБ залежить план і тактика подальшого лікування.

Пункція майже не відрізняється від звичайної внутрішньом’язової ін’єкції, не викликає болю та дискомфорту. Перед взяттям біоптату знеболювальні препарати не використовують.
Біопсія щитовидної залози є розповсюдженою процедурою, адже порушення ендокринної системи зустрічаються часто. Якщо розмір виявленого вузла більше 1 сантиметра, тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія призначається обов’язково.

Показання для призначення ТАПБ щитовидної залози:

 • Хронічні захворювання щитовидної залози;
 • Кісти;
 • Вузловий зоб.

Дуже важливо проводити аспіраційну пункційну біопсію при наявності вузла, що стрімко росте. Клінічна картина може вказувати на онкологічне ураження щитовидної залози.
При виявленні вузлів та ущільнень розмір яких менше 1 сантиметру, але при цьому маючи спадкову схильність до раку щитовидної залози, дослідження потрібно пройти обов’язково. Клінічна ситуація може вказувати на високий ризик трансформації доброякісного вузла в злоякісну пухлину.

Підготовка до проведення аспіраційної біопсії щитовидної залози

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія щитовидної залози не викликає складнощів. Проводиться акуратним проникненням тонкої голки у вузол, що досліджується, під контролем УЗ-приладу.

Біопсія не передбачає спеціальної підготовки, пацієнт може їсти та пити напередодні процедури. Єдиною умовою є обов’язкове призначення здачі аналізів на рівень гормонів Т3, Т4, а також ТТГ.
Якщо пацієнт дуже емоційний чи схвильований, перед процедурою дозволений прийом седативних препаратів.
biopsia-shitovidnoy-zhelezi

Як проводиться процедура ТАПБ щитовидної залози?

В приватній клініці «Український Центр Томотерапії» для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Виконують кілька проколів у різних частинах вузла, для більш точного та інформативного дослідження. Узяті зразки розміщують на лабораторні скельця. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною.

Обережність та точність взяття біоптата контролюється апаратом ультразвукового дослідження. Необхідність використання тонкої голки пояснюється тим, що для більш точного та інформативного дослідження, важливо отримати клітини без частинок крові. А щитовидна залоза – це орган, що має велику кількість кровоносних судин.

Під час біопсії щитовидної залози, пацієнт лежить на спині, під головою обов’язково повинна бути подушка циліндричної форми. Така поза дозволяє зручно розмістити голову та підвищує точність проникнення голки в щитовидну залозу. Процедура не передбачає ускладнень, але може виникнути відчуття запаморочення та невелика гематома в місці ін’єкції.

Після процедури місце ін’єкції необхідно обробити антисептичним розчином та заклеїти бактерицидним пластиром. Біопсія в «Українському Центрі Томотерапії» проводиться висококваліфікованими фахівцями. Вже через кілька годин після процедури пацієнт може сходити в душ, їсти та займатись фізичними вправами.

Результати ТАПБ щитовидної залози

Після отримання результатів біопсії проводиться консиліум спеціалістів суміжних спеціальностей для командної розробки плану подальшої діагностики та лікування пацієнта. Ціна біопсії щитовидної залози залежить від методу проведення процедури. Дізнатись вартість процедури ТАПБ вузла можна на сайті клініки або перетелефонувавши у клініку.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Біопсія щитовидної залози
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху