Головна/Клінічна онкологія
Клінічна онкологія

Клінічна онкологія

Як і чим вам допоможе клінічний онколог: коли потрібна консультація

До кого ви звернетеся, якщо помітите тривожні симптоми або вже є підозра на рак? Практика показує, що найчастіше пацієнти відповідають: «До хірурга». На жаль, направлення «до хірурга» все ще нерідко дають і сімейні лікарі. Це помилковий підхід, ціною якого може стати втрачене здоров’я. Що ж робити і до кого звертатися? Ми вам розповімо. Давайте послідовно.

В онкології зараз все змінюється дуже швидко. Це відбувається завдяки новим відкриттям і методам лікування. Пацієнти навіть із запущеною формою раку живуть набагато довше, ніж ще кілька років тому: все частіше досвідченим лікарям вдається перевести невиліковне захворювання в хронічне. Онкологія все більше орієнтується на персоніфікований, точний підхід. Практично кожного тижня, якщо не кожен день, з’являються нові препарати. Як встигнути за всіма змінами? Хто це може зробити?

Поставити запитання

Є такі лікарі!

Вони називаються клінічні онкологи — порівняно нова для нашої країни спеціальність, хоча існує в світі давно. Ці лікарі знають тактику лікування всіх типів пухлин, в курсі останніх досягнень і в діагностиці, і в терапії кожного виду раку, кожної стадії (від ранньої до пізньої). Знають, як боротися з супутніми захворюваннями, і вирішують інші медичні проблеми пацієнтів.

Клінічні онкологи обов’язково співпрацюють з колегами в великій міждисциплінарній команді, підтримують тісні відносини з пацієнтами і «ведуть» їх на протязі всього лікування, а також після його закінчення. Багато наших пацієнтів виліковуються, для деяких важлива паліативна допомога і поліпшення якості життя.

Саме клінічні онкологи визначають, яке лікування необхідно в конкретному випадку: з урахуванням типу пухлини, її розташування в організмі, стадії хвороби, загального стану здоров’я людини. Вони оцінюють переваги різних методів, перш ніж разом із колегами представити їх пацієнтові, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Ось чому правильним, найбільш логічним і часто рятівним першим кроком буде візит до клінічного онколога.

Як проходить прийом клінічного онколога?

Лікар проведе огляд, вислухає ваші скарги, ознайомиться з усіма медичними документами, проаналізує їх. Якщо для встановлення точного діагнозу недостатньо результатів досліджень, які ви надали, клінічний онколог призначить додаткові обстеження: які саме — залежить від вашого конкретного випадку.

За остаточними результатами діагностики лікар визначить, чи злоякісна у вас пухлина. Якщо підтвердиться рак (нерідко ми спростовуємо онкологічний діагноз!), то куди поширився процес, на які органи. Таким чином, встановлюється стадія захворювання. А знання стадії необхідно для розробки чіткого плану лікування.

Як клінічні онкологи взаємодіють з іншими членами команди фахівців з лікування раку?

MG_6379

Клінічний онколог — це, безумовно, ключовий лікар для пацієнта, оскільки веде і контролює весь медичний процес від початку і до закінчення. Однак лікування злоякісних пухлин є надзвичайно складним і різноманітним, залежить від індивідуальної ситуації людини. Тому клінічні онкологи працюють з багатопрофільною командою спеціалістів, які також займаються діагностикою, лікуванням і психологічною підтримкою пацієнтів.

Команда включає: променевих терапевтів, хіміотерапевтів; лікарів-рентгенологів; патологів; інтервенційних радіологів; хірурга-онколога; психологів; медичних фізиків; «вузьких» спеціалістів, таких як уролог, онкогінеколог.

Головне рішення про те, які методи використовувати, з яких етапів буде складатися все лікування, приймає комісія лікарів різних профілів. Засідання такої комісії називається консиліумом. Саме консиліум розробляє тактику лікування, що відповідає міжнародним стандартам. У той же час, фахівці обов’язково враховують індивідуальні особливості перебігу хвороби для кожного випадку. При бажанні наші пацієнти можуть бути присутніми на консиліумі і відразу по його закінченні отримати висновок з чітким планом лікування.

«Рак — серйозне захворювання, нерідко нам доводиться приймати складні рішення щодо тактики, етапів терапії. Наші знання і досвід спрямовані на те, щоб не тільки лікувати пацієнта, але і підтримувати його на всьому шляху боротьби з хворобою», — пояснює клінічний онколог, головний лікар TomoClinic Степан Крулько.

Тому перші тривожні симптоми, перші сумніви, перша підозра на рак повинні вас привести до першого і головного кроку — консультації клінічного онколога.

Дуже важливий момент: така консультація необхідна не тільки при підозрі на рак.

В цілому ряді випадків візит до клінічного онколога внесе ясність у вашу ситуацію, допоможе визначитися з подальшими діями, дасть впевненість в тому, що ви на правильному шляху. Знайте, що в онкології друга думка — це необхідність.

Коли вам потрібна консультація клінічного онколога?

 • Якщо є підозра на рак.
 • Щоб підтвердити, спростувати або скорегувати діагноз.
 • Щоб переконатися в правильності призначень, якщо ви вже почали лікування.
 • Щоб отримати необхідні рекомендації щодо додаткових обстежень.
 • Щоб дізнатися про всі варіанти лікування в вашому випадку, включаючи передові методи.

До кого звернутися з питаннями?

При виникненні питань і для запису на консультацію телефонуйте за номерами, вказаними на сайті — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Клінічна онкологія
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху