Головна/Проктологія
Проктологія

Проктологія

Багатьом з нас подобається розмірковувати про їжу, про напої — за столом з друзями, та й з лікарем можемо обговорити цю тему. Однак як же важко розмовляти навіть із фахівцем про «вихід» нашої їжі, коли є проблеми. Нерідко затягуємо зі зверненням до того моменту, поки біль не «пожене» нас у кабінет до лікаря.

Але ж функції ануса і прямої кишки дуже важливі для здоров’я і благополуччя будь-якої людини. І навпаки, проктологічні захворювання можуть зіпсувати вам життя.

Поставити запитання

 

Що таке проктологія? Що лікує лікар-проктолог?

Проктологія — наука, яка містить знання саме про «вихід» з нашого організму. Тобто проктологія займається порушеннями, пов’язаними з функцією заднього проходу. Проктолог лікує патології в цій області.

Фахівець допоможе вам, якщо ви страждаєте від геморою, свищів, тріщин або набряку. Вид лікування залежить від захворювання.

Різні причини, що викликають ваші скарги, вимагають різного лікування. Тому неможливо заздалегідь передбачити, який метод підійде саме вам. Лікування може включати прийом медикаментів, проведення певних процедур або невелику операцію.

У нашому центрі виконують всі види проктологічних операцій, у тому числі хірургічні втручання на черевній порожнині і черевній стінці — накладення анастомозу (анастомоз — це штучне з’єднання двох ділянок кишки, який формують для відновлення прохідності кишківника) і ліквідація кишкових свищів.

При яких симптомах потрібно негайно звернутися до проктолога?

 • Крововтрата при дефекації.
 • Свербіж і / або біль в анусі.
 • Набряки в анусі або навколо нього.
 • Травма в анальної області.
 • Виділення слизу або гною з заднього проходу.
 • Ненавмисна дефекація (вихід калу).
 • Папіломи або інші утворення в області заднього проходу.
 • Випадання гемороїдального вузла.
 • Тиск в анусі або в піхві.
 • Утруднене, хворобливе випорожнення.

Відвідати проктолога слід навіть при відсутності скарг. Коли?

 • Ви плануєте вагітність.
 • Ведете малорухливий спосіб життя (сидяча робота і т. і.).
 • Маєте надлишкову масу тіла.
 • Після операцій в області кишечника.
 • У вашій родині є історія раку прямої кишки у кровних родичів.
 • Ви часто вживаєте проносні засоби.

Захворювання

Свербіж

Може бути викликаний гемороєм, тріщиною, екземою, свищами, інфекціями і т. і. Більш детальну інформацію про це ви отримаєте після проктологічного обстеження. Залежно від причини фахівець призначить лікування.

Геморой

Геморой — патологічне розширення судинних сплетінь у прямій кишці, при якому в них застоюється венозна кров. Застій крові сприяє запаленню вузлів і збільшенню їх у розмірах, часто настільки сильно, що вони випадають з прямої кишки назовні. Лікування необхідно починати на ранніх стадіях при появі перших симптомів, щоб не допустити розвитку ускладнень.

Анальна тріщина

Анальна тріщина — це тріщина (або розрив) на слизовій оболонці заднього проходу, яка погано заживає і тому турбує протягом тривалого часу. Рана зазвичай знаходиться на середній лінії заднього проходу. Тут кровообіг в анусі найгірший. Анальні тріщини в основному зустрічаються у людей молодого та середнього віку. Скарги — сильна, гостра, як бритва, біль після дефекації, іноді крововтрата.

Рання діагностика і лікування усунуть більшість проблем. Якщо анальна тріщина все ще не зажила через 2 місяці або продовжує повертатися, ми розглядаємо це як хронічне захворювання, при якому пропонуємо хірургічне втручання.

Свищі

Свищ утворює з’єднання, свого роду прохід між шкірою навколо ануса і прямою кишкою. Слиз і гній виходять через так звану фістулу. Свищ може мати пряму форму (прямий шлях до кишки), але також може бути дуже складним, наприклад звивистим і, можливо, з бічними гілками. Метод лікування вам запропонує лікар на консультативному прийомі.

Пролапс

Це випадання органу, наприклад прямої кишки. Зазвичай виникає через ослаблення м’язів тазового дна, особливо у жінок. При запущеній стадії кишківник може повністю вийти назовні. У такому випадку необхідно хірургічне лікування. Для менш виражених форм ми спочатку намагаємося розробити консервативний план терапії зі спеціальною дієтою і процедурами.

Перша консультація

Перш ніж ми почнемо лікувати ваше захворювання, важливо з’ясувати основну причину проблеми. Наш проктолог проводить для цього спеціальне обстеження.

Під час першої консультації фахівець проаналізує ваші скарги. Щоб визначити причину, проведе огляд. Це не боляче і не вимагає підготовки.

Відразу після огляду проктолог поділиться результатами і запропонує вам правильне лікування. У деяких випадках можливе проведення лікування безпосередньо під час першої консультації.

Важливо знати, що проктологічні захворювання не заразні, і вам можна не турбуватися у цьому плані про близьких. Однак у геморой залучений спадковий фактор. Якщо хтось у вашій родині страждає таким захворюванням, існує ймовірність, що у вас також до нього схильність.

Не залишайтеся вдома, якщо є анальні скарги, відвідайте наш центр. Не відкладайте візит до лікаря, якщо у вас анальний біль, кровотеча, виділення гною, анальний свербіж, нетримання калу або запор.

До кого звернутися з питаннями?

При будь-яких проктологічних проблемах або виникненні питань телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті, — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Проктологія
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху