Головна/Неорганні пухлини заочеревинного простору
Неорганні пухлини заочеревинного простору

Неорганні пухлини заочеревинного простору

Залежно від матеріалу новоутворення пухлини класифікують за групами. Неорганні пухлини бувають доброякісними та злоякісними. Захворювання зустрічається рідко: приблизно 0,3% від загальної кількості онкологічних процесів. Хвороба може розвиватися в будь-якому віці, але найбільш часто онкологічне ураження зустрічається після 50 років. Неорганні пухлини однаково часто вражають чоловіків та жінок.На перших етапах розвитку захворювання проходить практично без симптомів, що значно ускладнює діагностику пухлини. Неорганні пухлини ростуть повільно і за тривалий період розвитку можуть досягати значних розмірів. Неорганні пухлини майже не провокують виникнення метастазів, але мають високу схильність до повторного розвитку (рецидиву).

Неорганні пухлини заочеревинного простору формуються з тканин різного характеру: жирової, м’язової, лімфатичної, нервової та сполучної, навіть з кровоносних судин. В онкологічному центрі TomoClinic лікарі знаходять найкращі методи для терапії неорганних новоутворень заочеревинного простору. В цьому їм допомагає багаторічний досвід і передове устаткування. В нашому центрі встановлені лінійні прискорювачі, що дозволяють досягати гарних результатів лікування навіть в складних випадках.

Діана Митро – Клінічний онколог TomoClinic

Що таке неорганні пухлини заочеревинного простору?

Залежно від матеріалу новоутворення пухлини класифікують за групами. Неорганні пухлини бувають доброякісними та злоякісними. Захворювання зустрічається рідко: приблизно 0,3% від загальної кількості онкологічних процесів.

Хвороба може розвиватися в будь-якому віці, але найбільш часто онкологічне ураження зустрічається після 50 років. Неорганні пухлини однаково часто вражають чоловіків та жінок.

На перших етапах розвитку захворювання проходить практично без симптомів, що значно ускладнює діагностику пухлини. Неорганні пухлини ростуть повільно і за тривалий період розвитку можуть досягати значних розмірів.

Неорганні пухлини майже не провокують виникнення метастазів, але мають високу схильність до повторного розвитку (рецидиву).

Діагностика неорганних пухлин заочеревинного простору

На ранніх етапах розвитку хвороба проходить майже без симптомів, що негативно впливає на вірогідність ранньої діагностики пухлини. Первинний етап діагностики передбачає огляд і вивчення скарг пацієнта. Крім цього можуть бути призначені додаткові клінічні дослідження.

Методи діагностики неорганних пухлин заочеревинного простору:

 • Ультразвукове дослідження. УЗД є одним з найбільш простих методів візуалізації пухлини, дозволяє підтвердити наявність новоутворення і чітко виявити його локалізацію.
 • Комп’ютерна томографія. Комп’ютерна томографія — метод пошарової діагностики органів завдяки рентгенівському випромінюванню. Пошарове сканування конкретної зони організму дає змогу визначити наявність пухлини, її розмір і структуру. Також комп’ютерна томографія допомагає виявити, чи залучені в онкологічний процес прилеглі органи.
 • Магнітно-резонансна томографія. МРТ забезпечує точну візуалізацію пухлини, допомагає визначити її розміри, форму і структуру. Метод магнітно-резонансної томографії побудований на впливі магнітного поля і радіочастотних імпульсів. Методика допомагає визначити поширення пухлинного процесу на сусідні органи і виявити метастази в паренхіматозних органах — печінці та нирках.
 • Іригоскопія. Це метод дослідження, що проводиться задля визначення стану сечовивідної системи пацієнта. Дослідження необхідні для оцінки функціональності органу, адже зростаюча пухлина може призвести до порушень роботи.
 • Біопсія. Гістологічне дослідження новоутворень проводиться для оцінки і визначення характеру пухлини. Як правило, неорганні пухлини заочеревинного простору однаково часто можуть бути злоякісними і доброякісними.

Лікування неорганних пухлин заочеревинного простору

При лікуванні неорганних пухлин можуть застосовуватись традиційні методи лікування раку: хірургічне втручання, хіміотерапія і променева терапія. Способи терапії застосовуються самостійно або можуть бути частинами комбінованого лікування.

Хіміотерапія при неорганних пухлинах черевини призначається в якості паліативного лікування у випадках неоперабельної форми раку. Також медикаментозне лікування призначається для уповільнення росту пухлини перед її видаленням.

Променева терапія — метод лікування онкологічних захворювань, що передбачає максимально точний вплив іонізуючих променів на місце локалізації пухлини. Дія променів направлена на руйнування пухлини. Метод застосовують самостійно або в комплексі з оперативним втручанням (перед операцією для уповільнення зростання пухлини і після в якості підтримуючої терапії).

Оперативне лікування передбачає повне або часткове видалення пухлини, може бути призначене при злоякісних і доброякісних новоутвореннях. Залежно від стадії онкологічного процесу та розміру пухлини визначається об’єм тканин, що підлягають видаленню. Відсоток пухлин, які можна видалити, досить невисокий. Крім того, неорганні пухлини схильні до рецидивів.

Лікування неорганних пухлин заочеревинного простору в TomoClinic

У TomoClinic лікування неорганних пухлин черевного простору проводиться з залученням променевої терапії. При розробці дієвої схеми лікування в кожному клінічному випадку проводиться консиліум фахівців суміжних спеціальностей. Командна робота клінічного онколога, хірургів і анестезіологів дозволяє врахувати можливі протипоказання і скласти для пацієнта індивідуальний план лікування раку.

Лікування променевою терапією

Медичний центр TomoClinic має в своєму розпорядженні сучасне медичне обладнання, серед якого система TomoTherapy HD, діагностичний комплекс Toshiba Medical Systems і лінійний прискорювач Elekta Synergy.

Високоточні медичні апарати забезпечують максимально влучний вплив іонізуючого випромінювання на пухлину, що не пошкоджує сусідні здорові тканини. Спільна робота кваліфікованих лікарів і сучасна апаратура дозволяють отримати позитивні результати лікування.

Класифікація неорганних пухлин заочеревинного простору

До неорганних новоутворень заочеревинного простору відносять всі вузли, що знаходяться в зоні заочеревинного простору, але не відносяться до конкретних органів (печінки, надниркових залоз, підшлункової залози, черевної частини аорти). Майже кожна група неорганних черевних новоутворень містить пухлини доброякісного і злоякісного характеру.

Види неорганних пухлин заочеревинного простору:

 • З жирової тканини. Доброякісна пухлина — ліпома, а новоутворення злоякісного характеру — ліпосаркома.
 • Зі сполучної тканини. Поділяються на групи: доброякісні — фіброми, і злоякісні — фібросаркоми.
 • З гладких м’язових тканини. Лейоміома є доброякісним новоутворенням, а лейоміосаркома — злоякісним.
 • З тканин кровоносних судин. Злоякісна пухлина — ангіосаркома і доброякісна — гемангіома.
 • З тканин лімфатичних судин. Лімфангіома (доброякісна пухлина) і лімфангіосаркома (злоякісна).

Види нейрогенних пухлин заочеревинного простору:

 • Пухлини, що формуються з оболонок нервів. Доброякісного характеру (нейрофіброма) і з підвищеним рівнем схильності до трансформації в злоякісну (нейролемомма).
 • Новоутворення, що формуються з симпатичних нервових гангліїв. Пухлина гангліоневрома — доброякісна, а гангліонейробластома — злоякісна.

Причини і основні чинники ризику розвитку неорганних заочеревинних новоутворень

Однозначно визначити причини розвитку онкологічного ураження неорганних заочеревинних новоутворень неможливо. Але існують фактори ризику, що сприяють формуванню пухлини.

На розвиток пухлини можуть вплинути:

 • Генетичні порушення.
 • Регулярний вплив іонізуючих променів.
 • Робота з небезпечними хімічними речовинами.

Також до розвитку пухлини заочеревинного простору схильні пацієнти з хворобами, що пригнічують імунітет.

Симптоми неорганних пухлин заочеревинного простору

Залежно від виду новоутворення і особливостей ситуації симптоми можуть бути різними. Відомі випадки, коли великі новоутворення взагалі не завдають тиск на внутрішні органи, а дискомфорт виникає через загальне погіршення становища.

Основні ознаки розвитку пухлини:

 • Біль в животі (дискомфорт та біль можуть бути сильним і довготривалим).
 • Вузли різного розміру вдається визначити під час пальпації, коли під час огляду виникає біль.
 • Нудота, блювання.
 • Порушення дефекації.
 • Відсутність апетиту і швидка насичуваність організму.
 • Порушення сечовипускання (симптом виникає внаслідок тиску на орган зростаючої пухлини).
 • Задишка, кашель, труднощі з диханням (ознаки виникають при локалізації пухлини у верхній частині заочеревинного простору).
 • Гіпотермія нижньої кінцівки.
 • Варикозне розширення судин (симптом виникає через тиск на судини).
 • Втрата маси тіла.

Поширені випадки виникнення неврологічних розладів на пізніх стадіях розвитку захворювання.

news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху