Лікування рака губи
Методи лікування рака губи:
- Хірургічне лікування. Зсічення злоякісного новоутворення проводиться лише у крайньому випадку, зазвичай на пізній стадії захворювання, коли пухлина проросла у кістку нижньої щелепи чи и у тканини дна ротової порожнини. Операція включає часткову чи повну резекцію новоутворення.
- Кріотерапія. Разове застосування рідкого азоту для впливу на ракову пухлину. Часто застосовується для лікування пацієнтів похилого віку, що мають багато супутніх хронічних захворювань.
- Хіміотерапія. Лікування рака медикаментозними препаратами застосовується перед оперативним втручанням для уповільнення росту пухлини, а також на четвертій стадії рака губи як паліативне лікування.
- Променева терапія. Пряма дія пучків іонізуючого випромінювання часто застосовується для лікування рака губи та метастаз.
Лікування рака губи в TomoClinic
В медичному центрі TomoClinic лікування раку губи проводять за допомогою метода променевої терапії. Максимально точний вплив пучків іонізуючого випромінювання на місце локалізації пухлини уповільнює її ріст, поширення та направлене на руйнування ракових клітин.
Лікування променевою терапією
В клініці знаходиться комплекс апаратури високого класу. Застосування системи TomoTherapy HD, діагностичного комплексу Toshiba Medical Systems та лінійного прискорювача Elekta Synergy дозволяє досягати позитивних результатів у боротьбі проти раку губи. Перевагою інноваційної апаратури є максимальна точність впливу променів на пухлину, що безпечно для оточуючих здорових тканин.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку губи:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — lip cancer
https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — lip cancer
Head_and_Neck_Cancers_рак_голови та шиї — lip cancer
Профілактика
Важливим етапом профілактики розвитку рака губи є увага пацієнта до свого здоров’я. При видимих змінах слизової оболонки губи необхідно одразу звернутися за консультацією до дерматолога. У більшості випадків розвитку раку губи передували передракові захворювання.
Також пацієнтам варто відмовитися від паління, зловживання алкоголем, пірсингу на губах. Виключити перебування на сонці повністю неможливо, але використання спеціальних кремів та гігієнічних засобів для губ якісно знизить негативний вплив ультрафіолету. Важливим етапом є повноцінне дотримання правил гігієни порожнини рота: варто дотримуватися безпечного, акуратного та нетравматичного догляду за зубами. Якщо необхідне зубне протезування, необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця і підібрати якісні імпланти.
Прогноз при раку губи залежить від ступеня поширення, типу хвороби та стадії раку. На ранніх стадіях при ефективному лікуванні у 97% випадків пацієнт повністю одужує. На третій стадії раку без рецидивів позитивний прогноз спостерігається у 75% випадків. Відповідно на четвертій стадії раку та при множинних рецидивах ймовірність позитивного прогнозу знижується до 45%.
Після курсу лікування пацієнта повинен консультуватися з лікарем та проходити планові обстеження у дерматолога та онколога.