Хіміотерапія при раку легенів
Сьогодні пропагується правильний спосіб життя, але, незважаючи на це, тютюнопаління, а отже, і постійна негативна дія тютюну на орган, залишається основною причиною, що провокує патологію.
Впливають на розвиток онкології і канцерогени, що знаходяться в забрудненому повітрі, але не так як тютюновий дим. Рак цієї етіології протікає безсимптомно і визначити його складно. Зазвичай хвороба діагностується на:
- 2 стадії;
- 3 стадії;
- 4 стадії.
Хіміотерапія при раку легень застосовується на усіх стадіях, починаючи з першої. Даний метод лікування направлений на ліквідацію ракових клітин за допомогою протипухлинних медикаментів. Хімія використовується самостійно або у поєднанні з променевою терапією та хірургією. Наприклад, неоперабельну пухлину препарати прибрати вже не можуть, проте окремо хіміотерапія при раку легень може використовуватись для максимального продовження життя пацієнта.
У TomoсClinic при лікування онкології крім хіміотерапії, використовується і томотерапія. Система TomoTherapy® – це комплексне рішення, яке дозволяє успішно лікувати пухлини незалежно від їх місця розташування. Дозування ліків підбирається індивідуально, завдяки точності апарату, уражаються лише ракові клітини, а прилеглі тканини та прилеглі органи залишаються не ураженими.
Ефективне лікування раку легенів
Хіміотерапія при раку легень проводиться з варіантом застосування понад 60 видів ліків. Найпоширенішими є такі медикаментозні засоби:
- Цисплатин.
- Гемцитабін.
- Доцетаксел.
- Карбоплатин.
- Паклітаксел.
- Винорелбін.
Часто лікарські засоби поєднують. На практиці застосовують комплекси з паклітакселу та карбоплатину, цисплатину та винорелбіну тощо. Зазвичай застосовується крапельний метод. Дозу лікар-хіміотерапевт підбирає для кожного пацієнта індивідуально, щоб максимально ефективно впливати на раковий процес.
Після того, як пройдено хіміотерапію при раку легень, проводиться перерва на 2-3 тижні, щоб організм міг відпочити від медикаментів і набратися сил. У цей час призначається правильне харчування. Курсів проводять стільки, скільки було заплановано, проте щоразу хіміотерапія при раку легень проводиться із застосуванням різних медикаментів, оскільки ракові клітини дуже швидко та легко адаптуються до впливу на них токсичних речовин. Хіміолікування супроводжується терапією, яка зменшує негативні наслідки на організм після процедури. У комплексі може призначатися променева терапія чи операція.
Як харчуватись під час хіміотерапії?
Під час проведення хіміотерапії необхідно дотримуватися особливого режиму харчування. Хворим показано включити в раціон продукти, багаті на вітаміни, вживати їжу, яка добре позначається на функціонуванні кишечника. У меню обов’язково мають бути присутніми якнайбільше овочів та фруктів. Їх добре вживати як у свіжому вигляді, так і вареними, у печеному вигляді.
Не протипоказані свіжі соки. Все це дасть пацієнтові сил та енергії. Крім цього, коли проводиться хіміотерапія при раку легень, необхідно їсти багату на білок їжу (курку, рибу, сирну продукцію, м’ясні страви, яйця, боби, горіхи). Користь принесуть і вуглеводи: картопля, рис, каші, макарони. Також вітаються йогурти, десерти на молоці, солодкі вершки, різні сири. Під час хіміотерапії при раку легень треба відмовитися від жирної, гострої їжі, цибулі, часнику, приправ. Дуже важливо пити багато води, особливо коли приймаються хіміопрепарати.
Наша клініка, де проходить лікування онкологічних захворювань, знаходиться у Кропивницькому, а отримати безкоштовну консультацію клінічного онколога або хіміотерапевта можна також і у Києві.