Лікування
Завдяки візуальному контролю пучка іонізуючого випромінювання під безпосереднім впливом знаходяться лише ракові клітини. Близько розташовані тканини не потрапляють до зони дії променів.
Лікування променевою терапією
Променеву терапію найчастіше застосовують у випадках лікування тимоми II-IV стадій, а також з профілактичною метою. В TomoClinic використовують передове медичне обладнання — радіотерапевтичну систему TomoTherapy® HD та класичний лінійний прискорювач Elekta Synergy®.
Хіміотерапія
Хіміотерапія при лікуванні тимом є одним з етапів комплексу мір. Зазвичай використовують неоад’ювантний тип хіміотерапії. Вона проводиться перед променевою терапією, а також може призначатися до і після хірургічного втручання. Інтенсивність терапії та кількість курсів залежить від стадії захворювання, типу пухлини та локалізації.
Хірургія
Хірургія загрудинної залози (тимектомія) — основний спосіб лікування тимоми. У випадку виявлення доброякісного новоутворення проводиться повне хірургічне видалення пухлини загрудинної залози разом з вузлами межистіння, епітеліальними тканинами та жировою клітковиною. Об’єм резекції обумовлений високими ризиками рецидиву тимоми та міастенії. У випадку злоякісної інвазивної пухлини тимуса великого розміру операція може доповнюватися видаленням окремих частин легень, магістральних судин, діафрагмального нерва. Після операції існує ризик міастенічного кризу, що вимагає застосування інгібіторів холінестерази.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію тимоми:
thymic
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/ (Thymomas and Thymic Carcinomas — тимома)
Прогноз
При доброякісній формі рака тимуса прогноз сприятливий: у 90% випадків проведення лікування за допомогою променевої терапії, томотерапії та хірургії від забезпечує повне одужання.
Злоякісна тимома на початкових стадіях піддається лише радикальним методам лікування. П’ятирічна виживаність складає 80%.
Найбільш несприятливий прогноз у онкохворих з неоперабельними формами рака загрудинної залози. Метастази уражають життєво важливі органи та вимагають інтенсивної терапії із застосуванням всестороннього комплексного лікування.