Лікування важливо провести на більш ранніх стадіях захворювання. TomoClinic розташований на території Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру. У центрі встановлена перша в Україні система дистанційної променевої терапії TomoTherapy американської компанії Accuray. У TomoClinic багато років ефективно лікують онкологію різній стадії розвитку. Медичний персонал на чолі з досвідченими онкологами лікує пухлини будь-якої складності, форми і локалізації з мінімальним впливом на розташовані поруч здорові тканини і органи.
Лікування раку щитовидної залози
Зазвичай для терапії вибирається хірургічне втручання. При цьому способі терапії орган підлягає повному видаленню. Ще один вид лікування такої патології використовує хірургічне втручання спільно з іншими способами лікування злоякісного новоутворення щитовидки. Так, наприклад, при важких формах патології пухлина щитовидки може бути спочатку вирізана, а потім може бути призначена профілактика радіоактивним йодом.
Це виконується для того, щоб йод усунув залишки клітин раку в тканинах. Дуже часто такий метод використовується при терапії папілярного раку щитовидної залози. Важливо розуміти, що терапія повинна проводитися в хорошому медичному центрі під пильним наглядом досвідчених лікарів.
Навіть після вдало проведеного лікування в людському тілі можуть залишатися ще ракові клітини, які при певних позитивних для них умовах можуть почати поширюватися і ділитися. В якості профілактики вузлів щитовидної залози рекомендується щорічно проходити обстеження, особливо це стосується людей, які вже лікувалися від раку щитовидної залози. Це допоможе уникнути розвитку рецидиву.
Уже десятки років променева терапія по всьому світу застосовується при лікуванні більшості ракових пухлин. Ніяка інша методика терапії раку не може настільки ефективно замінити променеву терапію з метою ліквідації пухлини або полегшення больового синдрому та іншої симптоматики. ПТ застосовується при терапії практично всіх форм і видів онкології, в яких би тканинах і органах вона не виникла. Опромінення при злоякісних новоутвореннях щитовидної залози застосовується окремо або в поєднанні з іншими методиками, наприклад, хірургією або хіміотерапією. Променева терапія може виконуватися з метою повного лікування від онкології чи полегшення її симптоматики, коли вилікувати рак неможливо.
Променева терапія (ПТ) – це прийнятий в загальній медичній практиці дієвий спосіб терапії онкологічних патологій. Плюси даної методики для хворих на рак незаперечні. Променева терапія дозволяє зберегти анатомію і працездатність органу, підвищує якість життя і скорочує біль.
Лікування раку щитовидної залози після операції найчастіше передбачає радіоабляцію (руйнування клітин щитовидної залози) ізотопом йоду-131.
Томотерапія — це сучасний вид дистанційної променевої терапії. Вона призначається при лікуванні пухлин щитовидної залози, що не піддаються лікуванню радіоактивним йодом, або в разі, коли операція неможлива. Томотерапія також використовується при метастатичних ураженнях.
Пам’ятайте, що діагностика і лікування повинні проводитися в клініці під наглядом лікарів.
TomoClinic — це сучасний медичний центр, розташований в місті Кропивницький. Тільки тут вперше в Україні пацієнтам з онкологією доступний найбільш точний, ефективний і щадний метод лікування — томотерапія. Наш центр оснащений кращим європейським обладнанням, яке дозволяє діагностувати пухлини навіть невеликих розмірів, а комплексний підхід в лікуванні забезпечує максимальну результативність.
Хіміотерапія
Рак щитовидки значно відрізняється від інших видів онкології, адже клітини щитовидки унікальні: вони абсорбують в себе йод. Для синтезу гормонів їм потрібен саме цей елемент. Таку здатність абсорбувати/концентрувати йод зберігає більшу кількість клітин раку щитовидної залози. Така особливість дозволяє проводити хіміотерапію в вигляді використання радіоактивного йоду після хірургії.
Якщо після операції залишаються онкоклітини, вони будуть поглинати з крові радіоактивний йод. Інші клітини йод не вбирають, і шкоди організму немає. Радіоактивний йод небезпечний лише для клітин раку. При цьому ніяких ускладнень, характерних для хіміотерапії, не відзначається. Більшості пацієнтів проводять таку процедуру після хірургії.
Але якщо форма раку медулярна, то йод не ефективний. Невеликі форми папілярного раку, лікування яких виконується шляхом видалення щитовидки, можуть не вимагати використання терапії йодом. Хіміотерапія безпечна і може застосовуватися в комплексі з променевою терапією.
Прогноз
Прогноз на одужання залежить від поєднання методик і послідовності лікування, від віку пацієнта, від того, яка стадія захворювання. Важливо при перших симптомах звернутися до фахівця в сучасний медичний центр. У TomoClinic здатні допомогти навіть у важких випадках, і, як показує практика, результат терапії в більшості випадків позитивний.
TomoClinic використовує для лікування апарат Tomo HD, який дозволяє опромінювати пухлину з мінімальною шкодою для прилеглих здорових тканин. Він дозволяє підводити дозу опромінення до пухлини під будь-яким кутом, передбачає регулювання інтенсивності опромінення. Прилеглі до пухлини органи і тканини максимально захищені від опромінення.
Рак щитовидної залози в більшості випадків — це патологія, що добре піддається лікуванню. Швидше за все виліковується папілярна і фолікулярна форма онкології щитовидки (найбільш часто діагностуються такі форми раку щитовидної залози). Як папілярний, так і фолікулярний рак при своєчасному і правильному лікуванні у молодих людей мають ступінь виліковування до 97%. Ці форми онкології щитовидки зазвичай лікуються хірургічним способом, повним видаленням ураженої частки органу.
В якості додаткової методики може бути повністю або частково видалена інша частка щитовидки. Сприятливий прогноз високий при правильно призначеній і проведеній терапії.
Рідше зустрічається медулярний рак щитовидки, і його прогноз теж сприятливий. Цей вид характеризується тим, що він поширюється на ранній стадії на велике число лімфатичних вузлів, і в цьому випадку потрібно більш широке оперативне втручання. При медулярній формі онкології потрібно повне видалення ураженого органу, а також диссекція лімфатичних вузлів спереду і в бічних відділах шиї.
Анапластичний — найбільш нечасто діагностована форма пухлини щитовидної залози. В даному випадку прогноз на одужання менш сприятливий.
Профілактика
Захворювання на рак щитовидної залози передбачити і запобігти практично неможливо. Наприклад, така форма онкології, як мозкова, обумовлена спадковим фактором виникнення. Щоб виявити присутність в людському організмі цього гена, потрібно в обов’язковому порядку провести генетичний аналіз.
У разі, якщо людина є носієм такого гена, щитовидка може бути видалена заздалегідь, завдяки чому можна буде запобігти можливому розвитку раку щитовидної залози.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку щитовидної залози:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/pdf/head-and-neck.pdf — thyroid cancer
https://www.esmo.org/Guidelines/Head-and-Neck-Cancers — thyroid cancer
ESMO_рак_щитовидної залози
Thyroid_карцинома_щитовидної залози_NCCN