Лікування хордоми
Лікування пухлини передбачає два головні методи:
Хірургічний метод лікування самостійно застосовується не часто, лише коли індивідуальна ситуація дозволяє провести повну резекцію пухлини разом з капсулою. Але через важкодоступне місце розташування і великі розміри новоутворення цілковите видалення пухлини проводиться вкрай рідко. Для повного видалення потрібна операція, яку небезпечно проводити через високий ризик пошкодження життєво важливих структур головного мозку.
Поширеним методом терапії є часткове видалення пухлини. Паліативна операція (видалення доступної частини новоутворення) дозволяє поліпшити якість життя пацієнта, дещо зменшуючи здавлювання нервових структур. У комплексі з частковим видаленням хордоми застосовується променева терапія.
Медичний центр TomoClinic оснащений інноваційною системою TomoTherapy HD, діагностичним комплексом Toshiba Medical Systems і лінійним прискорювачем Elekta Synergy. Устаткування надає максимально точний вплив на пухлину, направляючи пучки іонізуючого випромінювання на хордому. За рахунок випромінювання відбувається руйнування ракових клітин, а здорові тканини знаходяться у максимальній безпеці.
Лікування променевою терапією
Променева терапія передбачає вплив пучків іонізуючих променів на новоутворення, що надає руйнівну дію на ракові клітини. Курс променевої терапії знижує больовий синдром, зменшує розміри пухлини і уповільнює прогресування. Крім традиційної променевої терапії може застосовуватися стереотаксична радіотерапія, що передбачає прицільний вплив пучками іонізуючого випромінювання в зону локалізації хордоми.
В TomoClinic променева терапія застосовується для лікування всіх видів раку. Кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом успішної боротьби з онкологічними захворюваннями допомагають пацієнтам позбутися серйозних хвороб і поліпшити якість життя.
У кожному клінічному випадку проводиться консиліум фахівців суміжних спеціальностей для розробки плану лікування.
При розвитку хордоми в черепі або зоні крижів хіміотерапія назначається вкрай рідко. Злоякісне новоутворення стійке до дії медичних препаратів, не схильне уповільнювати ріст пухлини і не викликає руйнування ракових клітин.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію хордоми:
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), chordoma — хордома
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), chordoma — хордома
Central_Nervous_System_Cancers, chordoma — хордома
Прогноз при хордомі
Прогноз при захворюванні залежить в першу чергу від рівня злоякісності новоутворення, розміру, ступеня поширення і наявності метастаз. При своєчасній та цілковитій резекції хордоми якість життя пацієнта і її тривалість значно підвищуються. Середнє п’ятирічне виживання пацієнтів становить понад 40%. Після оперативного або променевого лікування хордоми пацієнтам необхідно проходити комплексне обстеження із застосуванням комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії кожні 3-5 місяців.