Головна/Грижі живота
Грижі живота

Грижі живота

Що потрібно знати про грижі живота?

Найголовніше — це небезпечна патологія, яка вимагає хірургічного лікування.

Чому грижу оперувати обов’язково?

Грижі самі не проходять і не виліковуються за допомогою інших методів.

У чому небезпека гриж?

Без хірургічного лікування дуже великий ризик ускладнень — защемлення, при якому відбувається поступове або раптове здавлювання органу черевної порожнини. У таких випадках порушується кровообіг і розвивається некроз тканин (загибель живої тканини), що може призвести навіть до летального наслідку.

Тому при будь-яких підозрах на грижу звертайтеся до фахівця-хірурга. У цій статті ми розглянемо, якими бувають грижі, як проявляються симптоми, на що звернути увагу, щоб не пропустити початкову стадію захворювання, і як проводять хірургічне лікування гриж у нашому центрі.

Що таке грижа живота?

Це патологія (відхилення від норми), яка утворюється в слабких місцях передньої черевної стінки. Для грижі є характерним випинання внутрішніх органів за межі черевної порожнини.

Якщо стоншуються шари передньої черевної стінки або в ній з’являється отвір, через нього може вийти петля кишківника, жирова тканина або інші внутрішні органи. Проявляється як припухлість і буває дуже болючою.

Поставити запитання

Важливо. Грижа ніколи не пройде сама, буде тільки збільшуватися в розмірах і без лікування призведе до масштабних ускладнень. Якими бувають грижі?gruzha

Залежно від того, де утворилося слабке місце черевної стінки, розрізняють наступні види гриж: пупкова — розширено пупкове кільце; пахова — розширені внутрішнє і зовнішнє пахові кільця, і грижа може опускатися у половину мошонки або велику статеву губу; вентральна — грижа білої лінії живота (центральної лінії); стегнова — в області стегнової складки; післяопераційна — ускладнення після хірургічного втручання.

Як не пропустити грижу?

Будьте уважні до себе. Якщо щось випинає в області пупка, паху, збоку, біля стегна або по лінії живота, зверніться до хірурга для огляду. Тільки досвідчений фахівець визначить, що саме вас турбує, і відрізнить грижу від ліпоми, збільшеного лімфовузла або іншого утворення.

Як лікують грижі в нашому центрі?

У хірургічному відділенні TomoClinic проводять лікування всіх видів гриж: пахових, пупкових, стегнових, білої лінії живота і післяопераційних. Виконують операції при грижах будь-яких розмірів.

«Чим раніше провести лікування (важливо не допустити защемлення), тим простіше операція і значно нижчий ризик ускладнень. Швидше відновлюється організм пацієнта», — зазначає наш досвідчений хірург Олександр Соколенко.

У чому особливості операції?

Для посилення міцності черевної стінки використовують спеціальну сітку в якості «арматури». Разом із м’язовою стінкою (апоневрозом) вони утворюють рубцеве з’єднання, яке тримає набагато краще, ніж без сітки, — вибудовується щільний каркас. Сітчастий імплантат складається з інертної речовини, яка не взаємодіє з тканинами організму (або мінімально взаємодіє) і забезпечує міцність передньої черевної стінки в різних місцях.

Ми застосовуємо сітку від відомого виробника — німецької компанії D-tek. Використання такого імплантату — світова практика в хірургії гриж. Сітка, яку лікар встановлює під час операції, надійно закриває грижові «ворота»: апоневроз стає міцним, і вміст грижі занурюється в черевну порожнину.

При цьому не відбувається натягнення тканин, як при пластиці власними тканинами, яку застосовували раніше.

Переваги методу безперечні:

 • мінімальний ризик рецидиву (при пластиці власними тканинами бувають рецидиви);
 • швидке відновлення після операції: перебування в стаціонарі всього 3 – 5 днів, в залежності від складності грижі.

«Пацієнт може повернутися до звичного способу життя вже через тиждень.

Однак повне відновлення відбувається через три місяці — період, протягом якого не можна піднімати важкості. За цей час заживає апоневроз і формується каркас», — пояснює доктор Соколенко. Якщо ви шукаєте, де зробити видалення грижі, зверніться в наш центр.

Хірургічне лікування проводить досвідчений фахівець. При виконанні операції використовують сітчастий імплантат, сучасні шовні матеріали і спеціальний інструментарій. Записатися на консультацію до хірурга і отримати детальну інформацію можна за телефоном, який ви бачите на сайті.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Грижі живота
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху