Важливо. Грижа ніколи не пройде сама, буде тільки збільшуватися в розмірах і без лікування призведе до масштабних ускладнень. Якими бувають грижі?
Залежно від того, де утворилося слабке місце черевної стінки, розрізняють наступні види гриж: пупкова — розширено пупкове кільце; пахова — розширені внутрішнє і зовнішнє пахові кільця, і грижа може опускатися у половину мошонки або велику статеву губу; вентральна — грижа білої лінії живота (центральної лінії); стегнова — в області стегнової складки; післяопераційна — ускладнення після хірургічного втручання.
Як не пропустити грижу?
Будьте уважні до себе. Якщо щось випинає в області пупка, паху, збоку, біля стегна або по лінії живота, зверніться до хірурга для огляду. Тільки досвідчений фахівець визначить, що саме вас турбує, і відрізнить грижу від ліпоми, збільшеного лімфовузла або іншого утворення.
Як лікують грижі в нашому центрі?
У хірургічному відділенні TomoClinic проводять лікування всіх видів гриж: пахових, пупкових, стегнових, білої лінії живота і післяопераційних. Виконують операції при грижах будь-яких розмірів.
«Чим раніше провести лікування (важливо не допустити защемлення), тим простіше операція і значно нижчий ризик ускладнень. Швидше відновлюється організм пацієнта», — зазначає наш досвідчений хірург Олександр Соколенко.
У чому особливості операції?
Для посилення міцності черевної стінки використовують спеціальну сітку в якості «арматури». Разом із м’язовою стінкою (апоневрозом) вони утворюють рубцеве з’єднання, яке тримає набагато краще, ніж без сітки, — вибудовується щільний каркас. Сітчастий імплантат складається з інертної речовини, яка не взаємодіє з тканинами організму (або мінімально взаємодіє) і забезпечує міцність передньої черевної стінки в різних місцях.
Ми застосовуємо сітку від відомого виробника — німецької компанії D-tek. Використання такого імплантату — світова практика в хірургії гриж. Сітка, яку лікар встановлює під час операції, надійно закриває грижові «ворота»: апоневроз стає міцним, і вміст грижі занурюється в черевну порожнину.
При цьому не відбувається натягнення тканин, як при пластиці власними тканинами, яку застосовували раніше.
Переваги методу безперечні:
- мінімальний ризик рецидиву (при пластиці власними тканинами бувають рецидиви);
- швидке відновлення після операції: перебування в стаціонарі всього 3 – 5 днів, в залежності від складності грижі.
«Пацієнт може повернутися до звичного способу життя вже через тиждень.
Однак повне відновлення відбувається через три місяці — період, протягом якого не можна піднімати важкості. За цей час заживає апоневроз і формується каркас», — пояснює доктор Соколенко. Якщо ви шукаєте, де зробити видалення грижі, зверніться в наш центр.
Хірургічне лікування проводить досвідчений фахівець. При виконанні операції використовують сітчастий імплантат, сучасні шовні матеріали і спеціальний інструментарій. Записатися на консультацію до хірурга і отримати детальну інформацію можна за телефоном, який ви бачите на сайті.