Головна/Метастази в головному мозку
Метастази в головному мозку

Метастази в головному мозку

Метастази в мозку — це вторинні новоутворення в області мозку, які виникають в результаті переміщення ракових клітин з первинного вогнища захворювання. Метастази з’являються як ускладнення онкологічних новоутворень. Метастази в мозок здатні спровокувати практично всі ракові пухлини, але є і такі види онкології, які метастазують в рази частіше.

Фахівці TomoClinic допоможуть впливати на метастази будь-якого розміру, як тільки ми зможемо їх діагностувати в головному мозку. Відомо, що рак вражає голову у вигляді одиночних або множинних метастазів, і тільки в нашій клініці є обладнання, що дозволяє працювати одночасно з декількома новоутвореннями і вибирати потрібне променеве навантаження для кожного з них. Інноваційні технології і досвід радіологів дають можливість обирати максимально ефективне лікування з мінімальним впливом на здорові органи і тканини головного мозку, що дає кращий прогноз.

Алла Кухар – Лікар-радіолог (променевий терапевт) першої категорії TomoClinic

Що таке метастазування в мозок?

Метастази в мозку — це вторинні новоутворення в області мозку, які виникають в результаті переміщення ракових клітин з первинного вогнища захворювання. Метастази з’являються як ускладнення онкологічних новоутворень. Метастази в мозок здатні спровокувати практично всі ракові пухлини, але є і такі види онкології, які метастазують в рази частіше. Найчастіше метастази в голові утворюються при пухлинах:

 • Нирок.
 • Легень.
 • Кишечника.
 • Молочних залоз.

1_15102q4510v50

Приблизно 50% від усієї кількості пухлин займають патології метастатичного характеру в головному мозку, які беруть початок з новоутворення в легенях.

В 30% випадків причиною метастазів в мозок є рак грудей у ​​жінки. Зазвичай в головному мозку метастази розвиваються у людей у ​​віці 45-70 років, тобто у людей старшої вікової категорії. Необхідно відзначити такий момент, що у жінок і чоловіків метастази розвиваються майже в однаковому відсотку, але в той же час деякі види раку зустрічаються в рази частіше у представників сильної статі. Існують і такі типи метастазів, які найчастіше вражають організм представниць жіночої статі.

Наприклад, коли мова заходить про пухлину легенів, то найбільш часто хворіють чоловіки, тоді як рак молочної залози в основному виникає у жінок.

Симптоми

Основні симптоми того, що осередки раку вразили головний мозок, наступні:

 • Головний біль.
 • Епілептичні судоми.
 • Високий внутрішньочерепний тиск.
 • Блювота і нудота.

Для того, щоб діагностувати метастази, що уразили головний мозок, застосовують такі методи сучасної діагностики, як КТ або МРТ. При цьому МРТ робиться з контрастом. Треба відзначити, що чим раніше буде проведена діагностика та виявлено метастази, тим швидше фахівці зможуть призначити індивідуальний план лікування пацієнта, при якому будуть використовуватися максимально щадні терапевтичні процедури. Крім цього, є реальний шанс досягти і певного регресу симптоматики неврологічного типу.

Чим раніше буде проведена діагностика, тим вище шанси на повне одужання. Тому як тільки з’являються негативні симптоми, треба не затягуючи пройти обстеження в сучасному медичному центрі. В TomoClinic фахівці клініки дадуть об’єктивну оцінку стану під час або після проведеної терапії як для пацієнтів TomoClinic, так і для тих, що звернулися з інших медцентрів. У клініці діагностують і лікують як первинний, так і вторинний рак.

 

Діагностування метастатичного процесу в мозок

Виявити онкологічний злоякісний процес в головному мозку вкрай важливо на ранніх термінах, так як від цього залежать методи і результати терапії. Для того, щоб зрозуміти, чи вражений головний мозок і чи утворилися метастази, використовують такі варіанти дослідження:

 • Магнітно-резонансна томографія. При проведенні МРТ доктор отримує пошарові зображення внутрішніх органів високого рівня якості і точності. Після дослідження за допомогою ПК і різних встановлених програм відбувається обробка інформації та постановка діагнозу фахівцями.
 • Комп’ютерна томографія. КТ також допомагає розпізнати проникнення осередків раку в головний мозок. Комп’ютерна томографія робиться за допомогою рентгенівського обладнання, доктора отримують пошарові знімки органів і тканин.
 • Для діагностування також здається кров, проводиться біохімія і береться біопсія на подальше гістологічне обстеження.

metast-1-555x362

 

Променева терапія метастазів в голові

В TomoClinic крім інших методик для лікування раку застосовується метод томотерапіі. Томотерапія — це максимально точний вплив на пухлину та максимум захисту прилеглих органів і тканин. У той час, коли інші методи виявилися неефективними або була досягнута критична доза опромінення, TomoTherapy® домагається поставленої мети, вбиваючи ракові клітини.

Лікування променевою терапією

Суть променевої терапії в тому, що іонізуюче випромінювання в повній мірі руйнує метастази. В системі присутній так званий пелюстковий коліматор, який відповідає за точність дозування в уражені тканини людського організму. Тому прилеглі органи знаходяться під захистом від можливого опромінення. Курс променевої терапії становить близько 10-30 сеансів, кожен з яких триває приблизно 20 хвилин. Цим способом можливо лікування багатьох видів пухлин.

Метастази в головному мозку можна лікувати за допомогою радіохірургії, але найбільш ефективний спосіб — це лікування променевою терапією. Важливо розуміти, що таке лікування застосовується тільки в тих випадках, коли метастази мають невеликий розмір.

Для пацієнта створюється максимум комфорту, так як під час лікування він розташовується в зручному положенні, а також повністю відсутні біль і психологічний дискомфорт.

Як тільки з’являються негативні симптоми, важливо відразу звернутися до лікарів, які діагностують метастази і призначать ефективне лікування. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на позитивний прогноз.

Більше інформації про томотерапію, обладнання нашого центру, фахівцях клініки і методах лікування ви можете знайти на нашому сайті або зателефонувавши нам.

TomoClinic: переможемо рак разом.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію метастазів головного мозку:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи)
Central_Nervous_System_Cancers
Результати лікування метастазів в мозок в TomoClinic

-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху