Головна/Онкопластична хірургія грудей
Онкопластична хірургія грудей

Онкопластична хірургія грудей

Напевно, немає в світі жінки, яка, дізнавшись, що у неї рак молочної залози, не спитала б: «Лікаре, що буде з моїми грудьми?» Відповідь дає сучасна онкопластична хірургія. Фахівці, які працюють у цій області, можуть видалити пухлину і зберегти жінці красу грудей.

Сам термін «онкопластична хірургія» відноситься до операцій, заснованих на двох найважливіших принципах:

 • онкологічному, який передбачає радикальне хірургічне лікування злоякісної патології молочної залози, тобто повне видалення смертоносного вогнища з організму жінки;
 • естетичному, при якому методи пластичної хірургії застосовують для збереження або відновлення, а часто і поліпшення, форми та об’єму грудей, — щоб зберегти привабливість жінки, її сприйняття свого образу, спокій і впевненість у собі.

Поставити запитання

Онкопластична хірургія — широке поняття

Цей термін використовують для множинних комбінацій онкологічних і пластичних операцій, зокрема: видалення пухлини і відновлення форми грудей за допомогою пластики своїми тканинами при проведенні органозберігаючих операцій, а також — одномоментній або відстроченій реконструкції в тих випадках, коли все ж таки необхідно повне видалення молочної залози (мастектомія).

«Якщо є можливість зберегти привабливість жінки, це потрібно зробити, але, безумовно, — зі збереженням радикалізму. Ми боремося за красу без шкоди для здоров’я», — підкреслив завідувач хірургічним відділенням TomoClinic, лікар-мамолог, онкохірург вищої категорії Дмитро Караськов.

Досвідчений фахівець відповів на питання, які хвилюють усіх жінок з діагнозом рак молочної залози.

У чому полягає радикалізм? Як ви можете бути впевнені в тому, що в грудях жінки не залишилося злоякісної пухлини?

В онкопластичній хірургії є важливий момент — при видаленні пухлини в межах здорових тканин обов’язково проводиться інтраопераційний (під час операції) контроль. У медицині це називається контролем чистоти резекції країв рани. Потім вже відбувається переміщення тканини молочної залози і заміщення дефекту, який утворився, щоб груди зберегла форму і об’єм.

Такі операції можуть бути самими різними: по-різному заміщають об’єм, застосовують різні техніки — все залежить від конкретної ситуації. Використовуємо методи пластичної хірургії і видаляємо пухлину. Тобто проводимо радикальне хірургічне лікування раку грудей із урахуванням естетичних принципів. При цьому може одномоментно виконуватися і сіметрізуюча операція для того, щоб обидві молочні залози практично не відрізнялися розміром і формою. Робимо все, щоб зберегти жінці і здоров’я, і ​​красу.

Тобто після операції пацієнтка виходить з клініки з однаково гарними молочними залозами і в її грудях вже немає небезпечної пухлини?

Саме так і відбувається. Іноді бувають випадки, коли ми все-таки рекомендуємо відкласти сіметрізуючий етап і повернутися до нього вже після закінчення подальшого спеціального лікування. Нерідко жінки виписуються з нашого відділення з більш гарними грудьми, ніж до лікування.

У ситуації, коли все ж необхідно повне видалення молочної залози (мастектомія), як відновити груди?

Після мастектомії ми проводимо реконструкцію з установкою імпланта і одномоментно — сіметрізуючу операцію на другій молочній залозі. Або, в залежності від індивідуальної ситуації, спочатку виконуємо реконструкцію експандером, а пізніше замінюємо його на імплант.

Що таке експандер?

Це спеціальний пристрій (тканинний розширювач), який встановлюється замість видаленої залози як тимчасовий наповнювач. Призначений для створення і збільшення «кишені», в яку пізніше ми помістимо постійний імплант. У таких експандерів бувають різні характеристики.

Відразу постійний імплант або спочатку експандер — як ви приймаєте рішення?

Вибір залежить від певної клінічної ситуації, також не можна не враховувати вподобання самої пацієнтки. Якщо попереду променеве лікування, краще пройти його з експандером, щоб уникнути деформацій, оскільки променеві навантаження можуть вплинути на тканини грудної залози і на імплант. З іншого боку, це означає, що пізніше жінці потрібна буде ще одна операція. Тому все вирішується індивідуально.

Ми завжди приймаємо рішення разом із пацієнткою, обговорюємо ситуацію, зважуємо всі «за» і «проти». Тут немає загального правила і певного алгоритму, бокожна людина унікальна, у всіх може бути різна чутливість до опромінення. Тому проводимо мастектомію з одноетапною або двоетапною реконструкцією — в залежності від того, яке профілактичне лікування ще має пройти пацієнтка.

Питання, яке хвилює багатьох жінок, — чи можна взагалі уникнути мастектомії при раку грудей?

Завжди, коли можна уникнути, ми це робимо!

У більшості випадків проводимо органозберігаючі операції. Однак виникають іноді ситуації, коли видалення молочної залози необхідно: наприклад, якщо вражена шкіра грудей на великій ділянці або злоякісне утворення досить об’ємне, а також, якщо діагностуємо кілька пухлинних вогнищ угрудях. Іноді жінка сама наполягає на повному видаленні молочної залози.

Крім того, ми рекомендуємо двосторонню мастектомію, якщо у пацієнтки виявлена ​​злоякісна пухлина молочної залози і є мутації (дефекти) генів BRCA1 і BRCA2, — одномоментно видалити молочні залози і поставити імпланти, тобто провести так звану ризик-редукційну операцію.

Ви вважаєте, це виправдано?

Безумовно. Така операція значно зменшує ризик розвитку раку в другій молочній залозі. Якщо присутні мутації і вже є злоякісна пухлина в одній залозі, ризик збільшується до 80 відсотків. Це означає, що протягом життя хвороба може наздогнати пацієнтку, причому може розвиватися в агресивній формі. Ми рекомендуємо провести операцію і захистити жінку в майбутньому від біди. Так роблять у всьому світі. Адже дефекти генів BRCA1 і BRCA2 — верхівка айсберга в тій великій кількості мутацій, які призводять до раку. Якщо вони вже є, — це однозначно показ до профілактичної мастектомії зі збереженням шкірно-підшкірного покриття, щоб красиво реконструювати молочну залозу.

Як лікар-мамолог, онкохірург, у чому ви бачите свою основну задачу?

Для мене, як і для моїх пацієнток, важливий і онкологічний, і естетичний результат лікування. Тому моя задача і основна мета — видалити з організму пухлину, яка загрожує життю, відновити жінці форму і об’єм грудей, домогтися симетрії обох молочних залоз. Які методи і техніки застосовувати — залежить від багатьох індивідуальних чинників. Головне, щоб пацієнтки одужали і були задоволені остаточним результатом.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Онкопластична хірургія грудей
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху