Головна/Рак підшлункової залози
Рак підшлункової залози

Рак підшлункової залози

Підшлункова залоза — одна з найважливіших залоз травної системи, яка відповідає за вироблення ферментів, що беруть участь в процесі перетравлення їжі. Важить вона близько 70-80 граммів і розташовується в черевній порожнині позаду шлунка. Це єдина залоза людського організму, в якій одночасно виконуються дві функції: екзокринна і ендокринна. Коли нормальний процес роботи підшлункової залози порушується, а імунна система не в силах захистити організм від зростання патологічних клітин, свій розвиток починає онкологія.

Лікування раку головки підшлункової залози і загального раку підшлункової залози проводять з урахуванням індивідуального плану. Його визначають на консиліумі лікарів вузьких спеціальностей в TomoClinic, який має проводитися лише після повної діагностики пацієнта. Хірургічний метод та хіміотерапія не завжди можливі та іноді не допомагають, тож сучасна медицина звертається до променевої терапії. Вона допомагає зробити пухлину меншою та операбельною до хірургії або знищити онкоклітини після операції.

Тетяна Бойко – Заступник головного лікаря, лікар-радіолог вищої категорії (променевий терапевт) TomoClinic

Карцинома підшлункової залози — досить рідкісна патологія, яка характеризується розвитком злоякісного новоутворення з епітелію залозистої тканини або протоку підшлункової залози. Дане захворювання найчастіше зустрічається у чоловіків старше 50 років. Симптоматика на ранніх стадіях яскраво не виражена, як і у випадку з іншими злоякісними пухлинами.

Що викликає рак підшлункової залози?

Організм людини, на жаль, недосконалий і теж дає збої. Ці збої, в свою чергу, провокують безконтрольне зростання мутованих клітин, з якими з тих чи інших причин імунна система не може впоратися. Це говорить про те, що онкологія може вразити абсолютно будь-яку людину, і причин на це більш ніж достатньо. Але в першу чергу на виникнення захворювання впливає:

У більшості випадків, зафіксованих в медичній практиці (50-60%), у пацієнтів розвивається рак головки підшлункової залози, повне враження зустрічається рідше — в 25-30% випадків.

Фактори ризику

1

Куріння

У медицині давно доведено, що саме ця шкідлива звичка підвищує ризик розвитку карциноми підшлункової залози.
2

Алкоголь

Часте вживання алкогольних напоїв, відсутність в раціоні клітковини (у вигляді сирих фруктів і овочів)
3

Фактор спадковості

Це близько 5-10% випадків захворювань
4

Захворювання

Хронічний панкреатит та цукровий діабет

Фактори ризику

1

Куріння

У медицині давно доведено, що саме ця шкідлива звичка підвищує ризик розвитку карциноми підшлункової залози.

2

Алкоголь

Часте вживання алкогольних напоїв, відсутність в раціоні клітковини (у вигляді сирих фруктів і овочів)

3

Фактор спадковості

Це близько 5-10% випадків захворювань

4

Захворювання

Хронічний панкреатит та цукровий діабет

Рак підшлункової залози: симптоми

Хвороба розвивається поетапно в 4 стадії (4 ступеня), і перші дві, як правило, маскуються під виглядом звичних захворювань травної системи. Коли пухлина починає здавлювати довколишні тканини, відбувається закупорка проток, виникає інтоксикація організму і стан здоров’я погіршується.

Головними симптомами захворювання є:

 • Біль. Больові відчуття проявляються в результаті здавлювання. Їх інтенсивність може варіюватися від дискомфорту і легкого відчуття здавлювання до сильних нападів. Рак головки підшлункової залози характеризується проявом болю в правому підребер’ї, а в разі загальної поразки виникає біль оперізуючого характеру.
 • Різка втрата ваги при нормальному апетиті.
 • Нудота і блювання. Вони також є результатом здавлювання шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Жовтяниця. Виникає в результаті здавлювання жовчної протоки, що припиняє відтік жовчі з печінки в кишечник. Зазвичай жовтяниця проявляється на 3 та 4 стадії.

Крім того, на рак підшлункової залози можуть вказувати і такі симптоми, як потемніння кольору сечі і знебарвлення калу, втрата апетиту, пронос і зневоднення організму.

Методи діагностики раку підшлункової залози

 • УЗД
 • КТ (комп’ютерна томографія) і МРТ (магнітно-резонансна томографія) допомагають виявити метастази
 • Пункційна біопсія (дослідження біопсійного матеріалу допоможуть остаточно діагностувати або спростувати рак)
 • ПЕТ-КТ для з’ясування стадії хвороби та виявлення можливого рецидиву

rak_podzheludochnoy_zhelezy

Рак підшлункової залози також діагностують за допомогою:

 • Трансабдоминальної ультрасонографії.
 • Ендоскопічної ретроградної панкреатікохолангіографіі.
 • Ендоскопічного ультразвуку з проведенням біопсії.

Лікування раку підшлункової залози в Україні

Методика, яку часто застосовують для лікування раку підшлункової залози — це хірургічна операція. Лікарі проводять резекцію підшлункової залози з пухлиною, ну а після цього хворому призначається хіміотерапія. Таким чином, комплексне лікування допомагає побороти рак підшлункової залози.

В TomoClinic лікування раку підшлункової залози здійснюється методом променевої терапії. Радіотерапія може застосовуватися паралельно з іншими методиками лікування. Мінімальне опромінення організму і максимальна точність, спрямована на боротьбу з пухлинами, в результаті дозволяє повністю знищити ракові клітини в організмі.

Лікування променевою терапією

Система TomoTherapy (єдина в Україні) — це “золотий стандарт” серед систем для дистанційної променевої терапії. Вартість лікування раку підшлункової залози в TomoClinic залежить від ряду факторів і остаточно буде встановлена ​​тільки після особистого спілкування з пацієнтом або онлайн-консультації.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку підшлункової залози:

ESMO_pancreas_cancer
Pancreatic_Adenocarcinoma
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Pancreatic Adenocarcinoma — рак підшлункової залози)
https://www.esmo.org/Guidelines/Gastrointestinal-Cancers/Cancer-of-the-Pancreas

Більше інформації про TomoClinic, ціни на лікування, розташування центру ви можете дізнатися за телефоном або поставивши запитання нашим операторам онлайн.

news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху